RTTC National Closed Circuit Championship (Juniors)(Antelope RT)(Entries close 22/09/2020)

  • Hide Map
  • Date: 11-Oct-20
  • Time: 09:00
  • Distance: 11.7 Miles
  • Course: P/THRUXTON
  • Closing Date: 22-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Harvey McLean Male Espoir Velo Club St Raphael 00:22:49 30.767 Mph
1 Isabel Sharp Female Junior DRAG2ZERO 00:26:06 26.897 Mph
2 Flora Perkins Female Espoir VC de Londres 00:26:38 26.358 Mph
2 Jacob Bush Male Junior Bourne Wheelers 00:23:35 29.767 Mph
3 Charlie Bailey Male Espoir Lee Valley Youth CC 00:23:36 29.746 Mph
3 Eva Callinan Female Espoir Liv AWOL 00:26:43 26.276 Mph
4 Carys Lloyd Female Juvenile VC de Londres 00:26:59 26.016 Mph
4 Aaron Freeman Male Espoir Chelmer CC 00:23:47 29.516 Mph
5 Holly Ramsey Female Junior Poole Wheelers Cycling Club 00:28:01 25.056 Mph
5 Jack Fothergill Male Espoir Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann 00:24:13 28.988 Mph
5 James Lloyd Male Espoir JRC Shutt Ridley RT 00:24:13 28.988 Mph
6 Tia Froom Female Espoir Abergavenny RC 00:28:45 24.417 Mph
7 Alex Galpin Male Junior Bourne Wheelers 00:24:21 28.83 Mph
7 Ellie Wallbaum Female Junior Avid Sport 00:29:00 24.207 Mph
8 Dan Galpin Male Junior Bourne Wheelers 00:24:58 28.117 Mph
8 Amber Junker Brameld Female Junior VC de Londres 00:29:22 23.905 Mph
9 Kinga Ingram Female Espoir Jadan CycleSpace- Vive Le Velo 00:29:38 23.69 Mph
9 Callum Twelves Male Junior Team Ohten Aveas 00:25:06 27.968 Mph
9 Ryan Greaves Male Espoir Team HUUB 00:25:06 27.968 Mph
10 Hannah Rainger Female Espoir Propello 00:29:39 23.676 Mph
11 Freya Richardson Female Espoir Liv AWOL 00:29:42 23.636 Mph
11 Euan Sanderson Male Espoir Cleveland Wheelers CC 00:25:09 27.913 Mph
12 Phoebe Roche Female Junior WXC World Racing 00:30:03 23.361 Mph
12 Harry Paveley Male Espoir Innovation Racing 00:25:24 27.638 Mph
13 Bethany Spencer Female Espoir Kettering CC 00:31:01 22.633 Mph
13 Lucas Jowett Male Junior Beeston Cycling Club 00:25:29 27.547 Mph
14 Katie-Anne Calton Female Junior Solent Pirates Youth Cycling Club 00:31:14 22.476 Mph
14 Harry Kirby Male Espoir Will Houghton Racing Team (WHRT) 00:25:30 27.529 Mph
14 Alfie Salmon Male Junior Lee Valley Youth CC 00:25:30 27.529 Mph
15 Sophie Quay-Clark Female Junior Palmer Park Velo 00:31:27 22.321 Mph
16 Matthew Houlberg Male Espoir Meudon Pedal Heaven Le Col RT 00:25:33 27.476 Mph
16 Peggy Simpkins Female Junior Banbury Star Cyclists' Club 00:31:55 21.995 Mph
17 Corey Whiteford Male Junior Lanark Race Team 00:25:34 27.458 Mph
17 Sophie Heighton Female Juvenile Ferryhill Whs 00:32:07 21.858 Mph
18 Abbey Thompson Female Juvenile Stonham Barns Park – SYRT 00:32:14 21.779 Mph
18 Harry Jukes Male Espoir Mid Devon CC 00:25:39 27.368 Mph
19 Alex Franks Male Junior Hillingdon Slipstreamers 00:25:47 27.227 Mph
19 Roberta Obrien Female Juvenile Lee Valley Youth CC 00:33:02 21.251 Mph
20 Emma Davies Female Juvenile Newbury Velo 00:35:11 19.953 Mph
21 Bradley Perkins Male Espoir PDQ Cycle Coaching 00:26:12 26.794 Mph
21 Tallulah Sullivan Female Junior Lee Valley Youth CC 00:36:23 19.295 Mph
22 Isabella Boyles Female Juvenile Banbury Star Cyclists' Club 00:36:58 18.99 Mph
22 Josh Marsden Male Junior Innovation Racing 00:26:16 26.726 Mph
23 Jacob Schnabel Male Espoir Meudon Pedal Heaven Le Col RT 00:26:17 26.709 Mph
23 Edith Smith Female Juvenile Stonham Barns Park – SYRT 00:39:36 17.727 Mph
24 Daniel Goodwin Male Espoir trainSharp Development Team 00:26:20 26.658 Mph
24 Grace Hughes Female Juvenile Velo Club Venta 00:55:21 12.683 Mph
25 Callum Biggs Male Espoir Tofauti Everyone Active 00:26:36 26.391 Mph
27 Calum Moir Male Junior Welwyn Whs 00:26:43 26.276 Mph
29 Samuel Quiggin Male Junior Welwyn Whs 00:26:47 26.21 Mph
30 Joel Ackers Male Espoir Innovation Racing 00:26:51 26.145 Mph
31 Daniel Yates Male Espoir Innovation Racing 00:26:53 26.113 Mph
32 Cormac Nisbet Male Junior High Wycombe CC 00:26:55 26.08 Mph
33 Joseph O'Brien Male Junior Lee Valley Youth CC 00:26:57 26.048 Mph
33 Ruben Stacey Male Juvenile North Devon Wheelers 00:26:56 26.064 Mph
36 Brandon Baldacci Male Junior Lee Valley Youth CC 00:27:06 25.904 Mph
37 Daniel Roberts Male Espoir Team Milton Keynes 00:27:07 25.888 Mph
38 Daniel Lloyd Male Junior VC de Londres 00:27:11 25.825 Mph
39 Matthew Gilmour Male Junior Velo Club Venta 00:27:12 25.809 Mph
40 Max Jones Male Junior Innovation Racing 00:27:23 25.636 Mph
40 Bobby Buenfeld Male Juvenile New Forest CC 00:27:23 25.636 Mph
42 Jack Rose Male Espoir Team Milton Keynes 00:27:28 25.558 Mph
43 Ethan Storti Male Junior Welwyn Whs 00:27:31 25.512 Mph
44 Ollie Boarer Male Juvenile i-Team Cyclists Club 00:27:47 25.267 Mph
45 Zach Walters Male Juvenile ...a3crg 00:27:51 25.206 Mph
46 Toby Bush Male Juvenile Bourne Wheelers 00:27:52 25.191 Mph
48 Harry Weedon Male Junior Team Milton Keynes 00:28:08 24.953 Mph
49 William Gilbank Male Junior Lee Valley Youth CC 00:28:16 24.835 Mph
50 James Fletcher Male Espoir TeamSpy 00:28:19 24.791 Mph
51 Alexander Murphy Male Juvenile Velo Club Venta 00:28:29 24.646 Mph
53 Jake Latham Male Junior Lee Valley Youth CC 00:28:56 24.263 Mph
55 Leon Atkins Male Juvenile Welwyn Whs 00:29:02 24.179 Mph
56 Juri Reidenbach Male Juvenile Leicester Forest CC 00:29:07 24.11 Mph
57 Finn Obrien Male Juvenile Lee Valley Youth CC 00:29:11 24.055 Mph
59 Ethan Gubby Male Junior Lee Valley Youth CC 00:29:26 23.85 Mph
60 Jack Charlton-Hunt Male Junior Lee Valley Youth CC 00:29:31 23.783 Mph
61 Thomas Heighton Male Junior Ferryhill Whs 00:29:33 23.756 Mph
66 Louis Bushby Male Junior Banbury Star Cyclists' Club 00:30:07 23.309 Mph
67 Oliver Gill Male Juvenile Poole Wheelers Cycling Club 00:30:10 23.271 Mph
77 Samuel Hughes Male Juvenile Velo Club Venta 00:36:56 19.007 Mph
79 Thomas Roberts Male Juvenile Team Milton Keynes 00:37:57 18.498 Mph
80 Jack Barden-Beatty Male Juvenile Stonham Barns Park – SYRT 00:39:01 17.992 Mph
82 Joseph Fiander Male Juvenile Monmouth Tri Club 00:42:56 16.351 Mph
83 Dylan Jones Male Juvenile Bournemouth Jubilee Whs 00:49:43 14.12 Mph
DNS Mabli Phillips Female Juvenile Maindy Flyers Cycling Club
DNS Lucy Allsop Female Junior Welwyn Whs
DNS Zoe Roche Female Juvenile WXC World Racing
DNS Ethan Moody Male Espoir Tri UK
DNS Katie Allsop Female Juvenile Welwyn Whs
DNS Yasmin Gubby Female Juvenile Lee Valley Youth CC
DNS Joshua Tarling Male Junior Team Backstedt Bike Performance
DNS Finlay Tarling Male Juvenile WORX Factory Racing Powered by Silverstone
DNS Harry Ives Male Espoir trainSharp Development Team
DNS Ben Iddon Male Espoir Innovation Racing
DNS Kyle Jones Male Junior WORX Factory Racing Powered by Silverstone
DNS Anthony Morris Male Junior VC de Londres
DNS Bruno Cabrelli Male Junior Hemel Hempstead CC
DNS Dylan Sage Male Juvenile Bush Healthcare CRT
DNS Xavier Teece-Round Male Junior Innovation Racing
DNS Adam Lea Male Junior Team Milton Keynes
DNS Charlie Payne Male Junior Velo Club Godalming & Haslemere
DNS Lawrence Martindale Male Junior Chippenham & District Wheelers
DNS Finlay Storrie Male Juvenile Maindy Flyers Cycling Club
DNS Niamh Murphy Female Junior Liv CC Halo Cycles