RTTC National Closed Circuit Championship (Juniors)(Antelope RT)(Entries close 22/09/2020)

  • Hide Map
  • Date: 11-Oct-20
  • Time: 09:00
  • Distance: 11.7 Miles
  • Course: p/thruxton
  • Closing Date: 22-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:00:30 Dylan Jones Bournemouth Jubilee Whs Male Juvenile
2 09:01:00 Joseph Fiander Monmouth Tri Club Male Juvenile
3 09:01:30 Alexander Murphy Velo Club Venta Male Juvenile
4 09:02:00 Jack Barden-Beatty Suffolk Youth Race Team Male Juvenile
5 09:02:30 Thomas Roberts Team Milton Keynes Male Juvenile
6 09:03:00 Leon Atkins Welwyn Whs Male Juvenile
7 09:03:30 Samuel Hughes Velo Club Venta Male Juvenile
8 09:04:00 Finlay Storrie Maindy Flyers Cycling Club Male Juvenile
9 09:04:30 Ollie Boarer i-Team Cyclists Club Male Juvenile
10 09:05:00 Oliver Gill Poole Wheelers Cycling Club Male Juvenile
11 09:05:30 Ethan Gubby Lee Valley Youth CC Male Juvenile
12 09:06:00 Louis Bushby Banbury Star Cyclists' Club Male Junior
13 09:06:30 Calum Moir Welwyn Whs Male Juvenile
14 09:07:00 Daniel Roberts Team Milton Keynes Male Junior
15 09:07:30 Juri Reidenbach Leicester Forest CC Male Juvenile
16 09:08:00 William Gilbank Lee Valley Youth CC Male Juvenile
17 09:08:30 Harry Weedon Team Milton Keynes Male Junior
18 09:09:00 Bobby Buenfeld New Forest CC Male Juvenile
19 09:09:30 Jack Charlton-Hunt Lee Valley Youth CC Male Juvenile
20 09:10:00 Lawrence Martindale Chippenham & District Wheelers Male Junior
21 09:10:30 Finn Obrien Lee Valley Youth CC Male Juvenile
22 09:11:00 Charlie Payne Velo Club Godalming & Haslemere Male Junior
23 09:11:30 Zach Walters ...a3crg Male Juvenile
24 09:12:00 Jake Latham Lee Valley Youth CC Male Juvenile
25 09:12:30 Max Jones Innovation Racing Male Junior
26 09:13:00 Jack Rose Team Milton Keynes Male Junior
27 09:13:30 James Fletcher TeamSpy Male Junior
28 09:14:00 Corey Whiteford Lanark Race Team Male Juvenile
29 09:14:30 Ethan Storti Welwyn Whs Male Juvenile
30 09:15:00 Ben Iddon Innovation Racing Male Junior
31 09:15:30 Matthew Gilmour Velo Club Venta Male Juvenile
32 09:16:00 Joseph O'Brien Lee Valley Youth CC Male Juvenile
33 09:16:30 Samuel Quiggin Welwyn Whs Male Juvenile
34 09:17:00 Josh Marsden Innovation Racing Male Junior
35 09:17:30 Thomas Heighton Ferryhill Whs Male Junior
36 09:18:00 Matthew Houlberg Meudon Pedal Heaven Le Col RT Male Junior
37 09:18:30 Adam Lea Team Milton Keynes Male Juvenile
38 09:19:00 Xavier Teece-Round Innovation Racing Male Juvenile
39 09:19:30 Cormac Nisbet High Wycombe CC Male Juvenile
40 09:20:00 Dylan Sage Bush Healthcare CRT Male Juvenile
41 09:20:30 Harry Jukes Mid Devon CC Male Junior
42 09:21:00 Toby Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
43 09:21:30 Daniel Lloyd VC de Londres Male Juvenile
44 09:22:00 Ruben Stacey North Devon Wheelers Male Juvenile
45 09:22:30 Bradley Perkins PDQ Cycle Coaching Male Junior
46 09:23:00 Brandon Baldacci Lee Valley Youth CC Male Junior
47 09:23:30 Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC Male Junior
48 09:24:00 Daniel Goodwin trainSharp Development Team Male Junior
49 09:24:30 Anthony Morris VC de Londres Male Junior
50 09:25:00 Ryan Greaves Team HUUB Male Junior
51 09:25:30 Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Male Juvenile
52 09:26:00 Callum Biggs Tofauti Everyone Active Male Junior
53 09:26:30 Lucas Jowett Beeston Cycling Club Male Juvenile
54 09:27:00 Kyle Jones WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
55 09:27:30 Ethan Moody Tri UK Male Junior
56 09:28:00 Euan Sanderson Cleveland Wheelers CC Male Junior
57 09:28:30 Harry Ives trainSharp Development Team Male Junior
58 09:29:00 Jacob Schnabel Meudon Pedal Heaven Le Col RT Male Junior
59 09:29:30 Dan Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
60 09:30:00 Daniel Yates Innovation Racing Male Junior
61 09:30:30 Callum Twelves Team Ohten Aveas Male Junior
62 09:31:00 Harry Kirby Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
63 09:31:30 Alfie Salmon Lee Valley Youth CC Male Junior
64 09:32:00 Joel Ackers Innovation Racing Male Junior
65 09:32:30 Alex Galpin Bourne Wheelers Male Juvenile
66 09:33:00 Jack Fothergill Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
67 09:33:30 Harry Paveley Innovation Racing Male Junior
68 09:34:00 Finlay Tarling WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
69 09:34:30 James Lloyd JRC Shutt Ridley RT Male Junior
70 09:35:00 Jacob Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
71 09:35:30 Harvey McLean Velo Club St Raphael Male Junior
72 09:36:00 Aaron Freeman Chelmer CC Male Junior
73 09:36:30 Joshua Tarling Team Backstedt Bike Performance Male Junior
74 09:37:00 Charlie Bailey Lee Valley Youth CC Male Junior
75 09:37:30 Grace Hughes Velo Club Venta Female Juvenile
76 09:38:00 Yasmin Gubby Lee Valley Youth CC Female Juvenile
77 09:38:30 Abbey Thompson Suffolk Youth Race Team Female Juvenile
78 09:39:00 Isabella Boyles Banbury Star Cyclists' Club Female Juvenile
79 09:39:30 Tallulah Sullivan Lee Valley Youth CC Female Juvenile
80 09:40:00 Katie Allsop Welwyn Whs Female Juvenile
81 09:40:30 Emma Davies Newbury Velo Female Juvenile
82 09:41:00 Roberta Obrien Lee Valley Youth CC Female Juvenile
83 09:41:30 Zoe Roche WXC World Racing Female Juvenile
84 09:42:00 Katie-Anne Calton Solent Pirates Youth Cycling Club Female Juvenile
85 09:42:30 Sophie Quay-Clark Palmer Park Velo Female Juvenile
86 09:43:00 Edith Smith Suffolk Youth Race Team Female Juvenile
87 09:43:30 Peggy Simpkins Banbury Star Cyclists' Club Female Juvenile
88 09:44:00 Lucy Allsop Welwyn Whs Female Juvenile
89 09:44:30 Mabli Phillips Maindy Flyers Cycling Club Female Juvenile
90 09:45:00 Niamh Murphy Liv CC Halo Cycles Female Juvenile
91 09:45:30 Ellie Wallbaum Avid Sport Female Juvenile
92 09:46:00 Sophie Heighton Ferryhill Whs Female Juvenile
93 09:46:30 Hannah Rainger Propello Female Junior
94 09:47:00 Holly Ramsey Poole Wheelers Cycling Club Female Juvenile
95 09:47:30 Kinga Ingram Jadan CycleSpace- Vive Le Velo Female Junior
96 09:48:00 Tia Froom Abergavenny RC Female Junior
97 09:48:30 Amber Junker Brameld VC de Londres Female Junior
98 09:49:00 Bethany Spencer Kettering CC Female Junior
99 09:49:30 Carys Lloyd VC de Londres Female Juvenile
100 09:50:00 Phoebe Roche WXC World Racing Female Juvenile
101 09:50:30 Freya Richardson Liv AWOL Female Junior
102 09:51:00 Flora Perkins VC de Londres Female Junior
103 09:51:30 Isabel Sharp DRAG2ZERO Female Juvenile
104 09:52:00 Eva Callinan Liv AWOL Female Junior