Port Talbot Whs (4-up ttt) (fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 21-Jun-18
  • Time: 18:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: r25/3h
  • Closing Date: 09-Jun-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Will Bjergfelt Male C5 AeroCoach 46:49 32.04 Mph
1 Andy Turner Male Senior SwiftCarbon Pro Cycling 46:49 32.04 Mph
1 Matthew Rowe Male Senior VELOFLOW CC 46:49 32.04 Mph
2 Joshua Tarling Male Juvenile West Wales Cycle Racing Team 47:14 31.757 Mph
2 Richard Gambling Male Vet Team Backstedt Bike Performance 47:14 31.757 Mph
2 Joshua Sandman Male Espoir Team Backstedt Bike Performance 47:14 31.757 Mph
2 Dean Ware Male Senior Team Backstedt Bike Performance 47:14 31.757 Mph
3 Luke Cornish Male Senior Cwmcarn Paragon Road Club 47:28 31.601 Mph
3 Chris Smith Male Senior Cwmcarn Paragon Road Club 47:28 31.601 Mph
3 David Povall Male Vet Cwmcarn Paragon Road Club 47:28 31.601 Mph
3 Carwyn Davies Male Vet Cwmcarn Paragon Road Club 47:28 31.601 Mph
4 Ross Mcnally Male Senior Pembrokeshire Velo 48:25 30.981 Mph
4 Rob Dyde Male Senior Pembrokeshire Velo 48:25 30.981 Mph
4 Grant Arnold Male Senior Pembrokeshire Velo 48:25 30.981 Mph
4 Daniel Colman Male Senior Pembrokeshire Velo 48:25 30.981 Mph
5 Jeremy Pile Male Vet Team Echelon 49:11 30.498 Mph
5 David Dickerson Male Vet Team Echelon 49:11 30.498 Mph
5 Jon Howard Male Vet Team Echelon 49:11 30.498 Mph
5 Tim Wood Male Vet Team Echelon 49:11 30.498 Mph
6 Lee Perrott Male Senior Cycle Specific 49:22 30.385 Mph
6 Philip Tucker Male Senior Cycle Specific 49:22 30.385 Mph
6 Anthony Jones Male Vet 49:22 30.385 Mph
6 Dylan Morris Male Vet Cycle Specific 49:22 30.385 Mph
7 Christopher Gibbard Male Senior Bynea Cycling Club 49:28 30.323 Mph
7 Craig Seaman Male Senior Bynea Cycling Club 49:28 30.323 Mph
7 Stephen Evans Male Senior Bynea Cycling Club 49:28 30.323 Mph
7 Matthew Hanford Male Espoir Bynea Cycling Club 49:28 30.323 Mph
8 Chris Massey Male Vet Team Backstedt Bike Performance 50:03 29.97 Mph
8 Steven Powell Male Vet Team Backstedt Bike Performance 50:03 29.97 Mph
8 Michiel Vaal Male Vet Team Backstedt Bike Performance 50:03 29.97 Mph
8 Lee Thomas Male Vet Team Backstedt Bike Performance 50:03 29.97 Mph
9 Emyr Griffiths Male Vet 51:58 28.865 Mph
9 Phil Willoughby Male Senior 51:58 28.865 Mph
9 Alexander Jenkins Male Vet 51:58 28.865 Mph
9 Arwel Davies Male Vet 51:58 28.865 Mph
10 Neil Seaward Male Senior Port Talbot Whs CC 52:08 28.772 Mph
10 Andrew Martin Male Vet Port Talbot Whs CC 52:08 28.772 Mph
10 Rod Hicks Male Vet Port Talbot Whs CC 52:08 28.772 Mph
11 Tristian Manning Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 52:48 28.409 Mph
11 Jason Murphy Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 52:48 28.409 Mph
11 Mark Williams Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 52:48 28.409 Mph
11 Dean Williams Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 52:48 28.409 Mph
12 Shane Davies Male Senior Pembrokeshire Velo 53:08 28.231 Mph
12 Roscoe Howell Male Senior Pembrokeshire Velo 53:08 28.231 Mph
12 David Astins Male Vet Pembrokeshire Velo 53:08 28.231 Mph
12 Liam Rowlands Male Espoir Pembrokeshire Velo 53:08 28.231 Mph
13 Dan Devine Male Senior Milford Tritons Cycling Club 53:48 27.881 Mph
13 Jason Cole Male Senior Milford Tritons Cycling Club 53:48 27.881 Mph
13 James Phillips Male Vet Milford Tritons Cycling Club 53:48 27.881 Mph
13 Tom Arnold Male Senior Milford Tritons Cycling Club 53:48 27.881 Mph
14 Darrel Williams Male Vet Bynea Cycling Club 53:53 27.838 Mph
14 David Wilson-evans Male Vet Bynea Cycling Club 53:53 27.838 Mph
14 Jonathan Hopkins Male Vet Bynea Cycling Club 53:53 27.838 Mph
15 Danielle Parker Female Junior Backstedt/Hotchillee 53:57 27.803 Mph
15 Zoe Backstedt Female Juvenile Backstedt/Hotchillee 53:57 27.803 Mph
15 Elynor Backstedt Female Junior Backstedt/Hotchillee 53:57 27.803 Mph
16 Terry Anthony Male Vet Ogmore Valley Wheelers 54:01 27.769 Mph
16 Mark Rosser Male Vet Ogmore Valley Wheelers 54:01 27.769 Mph
16 Mark Bryant Male Vet Ogmore Valley Wheelers 54:01 27.769 Mph
16 Steve Curry Male Vet Ogmore Valley Wheelers 54:01 27.769 Mph
17 Colin Wallace Male Vet Merthyr CC 54:16 27.641 Mph
17 Mark Prosser Male Senior Merthyr CC 54:16 27.641 Mph
17 Rich Long Male Senior Merthyr CC 54:16 27.641 Mph
18 Jamie Best Male Vet Bynea Cycling Club 54:21 27.599 Mph
18 Jack Tremlett Male Senior Bynea Cycling Club 54:21 27.599 Mph
18 Guto Morgans Male Senior Cycle Specific 54:21 27.599 Mph
18 David Kerr Male Senior Bynea Cycling Club 54:21 27.599 Mph
19 David Nicholas Male Vet Merthyr CC 54:29 27.531 Mph
19 Blaine Phelps Male Vet Merthyr CC 54:29 27.531 Mph
19 Jack Lee Male Junior Cwmcarn Paragon Road Club 54:29 27.531 Mph
19 Chris Lee Male Vet Merthyr CC 54:29 27.531 Mph
20 Andy Williams Male Vet Newport Phoenix CC 54:44 27.406 Mph
20 Owen Burgess Male Senior Newport Phoenix CC 54:44 27.406 Mph
20 Philip Sims Male Vet Newport Phoenix CC 54:44 27.406 Mph
20 Robbie Morgan Male Juvenile Newport Phoenix CC 54:44 27.406 Mph
21 Robert Hughes Male Vet Rhondda Triathlon Club 55:06 27.223 Mph
21 Mike Evans Male Vet Rhondda Triathlon Club 55:06 27.223 Mph
21 Mark Thomas Male Vet Rhondda Triathlon Club 55:06 27.223 Mph
21 Darren Bowden Male Vet Rhondda Triathlon Club 55:06 27.223 Mph
22 Edward Clements Male Senior Tenby Aces CC 55:14 27.157 Mph
22 David Lewis Male Vet Tenby Aces CC 55:14 27.157 Mph
22 Paul Slack Male Vet Tenby Aces CC 55:14 27.157 Mph
22 Colin Barrett Male Vet Tenby Aces CC 55:14 27.157 Mph
23 Scott Nash Male Vet Pembrokeshire Velo 55:15 27.149 Mph
23 Paul Colman Male Vet Pembrokeshire Velo 55:15 27.149 Mph
23 Daryl John Male Vet Pembrokeshire Velo 55:15 27.149 Mph
23 Robert Smith Male Vet Pembrokeshire Velo 55:15 27.149 Mph
24 Anthony Hayward Male Senior Milford Tritons Cycling Club 55:21 27.1 Mph
24 Mark Whitby Male Vet Milford Tritons Cycling Club 55:21 27.1 Mph
24 Jeff Arnold Male Vet Milford Tritons Cycling Club 55:21 27.1 Mph
24 Simon Davies Male Vet Milford Tritons Cycling Club 55:21 27.1 Mph
25 Morgan Meaney Male Senior Cardiff Triathletes 55:34 26.995 Mph
25 Matt Colley Male Senior Cardiff Triathletes 55:34 26.995 Mph
25 Simon Marks Male Senior Cardiff Triathletes 55:34 26.995 Mph
25 Gareth Thomas Male Senior Cardiff Triathletes 55:34 26.995 Mph
26 Nigel Williams Male Vet Ogmore Valley Wheelers 56:01 26.778 Mph
26 Anthony Mansell Male Vet Ogmore Valley Wheelers 56:01 26.778 Mph
26 Reece Adams Male Vet Ogmore Valley Wheelers 56:01 26.778 Mph
26 Steven Madeley Male Vet Ogmore Valley Wheelers 56:01 26.778 Mph
27 Harry Lewis Male Senior London Dynamo 56:20 26.627 Mph
27 Stuart Edgar Male Senior Cardiff Triathletes 56:20 26.627 Mph
27 David Mort Male Senior Cardiff Triathletes 56:20 26.627 Mph
27 Carson Pryce Male Senior Cardiff Triathletes 56:20 26.627 Mph
28 Tim Brace Male Vet Team NBCC 56:39 26.478 Mph
28 Matt Broadhurst Male Vet Pembrokeshire Velo 56:39 26.478 Mph
28 Andrew Rees Male Vet Narberth Dynamos Cycling Club 56:39 26.478 Mph
29 Paul Nicholas Male Vet Ogmore Valley Wheelers 57:42 25.997 Mph
29 Nick Langley Male Senior Ogmore Valley Wheelers 57:42 25.997 Mph
29 Mark Pope Male Vet Ogmore Valley Wheelers 57:42 25.997 Mph
29 Chris Reed Male Vet Ogmore Valley Wheelers 57:42 25.997 Mph
30 Ross Morgan Male Senior Port Talbot Whs CC 57:51 25.929 Mph
30 Mark Hillier Male Vet Port Talbot Whs CC 57:51 25.929 Mph
30 Andrew Lewis Male Vet Port Talbot Whs CC 57:51 25.929 Mph
30 Bill Gannon Male Vet Port Talbot Whs CC 57:51 25.929 Mph
31 Ryan Semper Male Junior Tenby Aces CC 1:00:05 24.965 Mph
31 Dylan Lawrence Male Vet Tenby Aces CC 1:00:05 24.965 Mph
31 Steven Amos Male Vet Tenby Aces CC 1:00:05 24.965 Mph
31 Gareth Rees Male Vet Tenby Aces CC 1:00:05 24.965 Mph
32 Gaynor Hughes Female Vet Bynea Cycling Club 1:00:12 24.917 Mph
32 David Hendry Male Vet Port Talbot Whs CC 1:00:12 24.917 Mph
32 Antony Howell Male Vet Port Talbot Whs CC 1:00:12 24.917 Mph
32 Hollie Labunsky Female Senior Port Talbot Whs CC 1:00:12 24.917 Mph
33 Amanda Davies Female Vet Bynea Cycling Club 1:00:48 24.671 Mph
33 Elena Shaw Female Junior Cardiff Ajax CC 1:00:48 24.671 Mph
33 Diane Wilson-evans Female Vet Bynea Cycling Club 1:00:48 24.671 Mph
33 Katie Bowler Female Senior Bynea Cycling Club 1:00:48 24.671 Mph
34 Anto Ohara Female Vet Tenby Aces CC 1:00:49 24.664 Mph
34 Katherine Brace Female Senior Tenby Aces CC 1:00:49 24.664 Mph
34 Julie Andrasko Female Vet Tenby Aces CC 1:00:49 24.664 Mph
34 Stephanie Waring Female Vet Tenby Aces CC 1:00:49 24.664 Mph
35 Paul Rees Male Vet Bynea Cycling Club 1:00:50 24.658 Mph
35 Michael Bevan Male Vet Bynea Cycling Club 1:00:50 24.658 Mph
35 Anthony Evans Male Vet Bynea Cycling Club 1:00:50 24.658 Mph
36 Wayne Evans Male Vet Bynea Cycling Club 1:01:12 24.51 Mph
36 Nigel Pitt Male Vet Bynea Cycling Club 1:01:12 24.51 Mph
36 Brad Davies Male Vet Bynea Cycling Club 1:01:12 24.51 Mph
36 Andrew Grist Male Vet Bynea Cycling Club 1:01:12 24.51 Mph
37 Huw Bridges Male Vet Tenby Aces CC 1:05:21 22.953 Mph
37 Carlton Coates Male Vet Tenby Aces CC 1:05:21 22.953 Mph
37 David Poole Male Vet Tenby Aces CC 1:05:21 22.953 Mph
37 Jamie Silvester Male Senior Tenby Aces CC 1:05:21 22.953 Mph
38 Shirley Howell Female Vet Port Talbot Whs CC 1:07:54 22.091 Mph
38 Emma Davies Female Vet Port Talbot Whs CC 1:07:54 22.091 Mph
38 John Thomas Male Vet Port Talbot Whs CC 1:07:54 22.091 Mph
38 Julian Brock Male Vet Port Talbot Whs CC 1:07:54 22.091 Mph
39 Alan Jones Male Vet Port Talbot Whs CC 1:24:59 17.651 Mph Claim
39 David Triggs Male Vet Port Talbot Whs CC 1:24:59 17.651 Mph Claim
39 Gareth Davies Male Vet Port Talbot Whs CC 1:24:59 17.651 Mph
39 Andrew Rees Male Vet Port Talbot Whs CC 1:24:59 17.651 Mph
40 Mike Hall Male Vet Port Talbot Whs CC 56:10 26.706 Mph
40 Karl Rees Male Senior Port Talbot Whs CC 56:10 26.706 Mph
DNS Owain Roberts Male Senior Port Talbot Whs CC
DNS Michael Portlock Male Vet Merthyr CC
DNS Zach Minto Male Vet Cardiff Jif
DNS Phil Lewis Male Vet Port Talbot Whs CC
DNS Jon Williams Male Senior Team NBCC
DNS David Greenway Male Vet Bynea Cycling Club
DNS Oliver Rowlands Male Junior Newport Phoenix CC
DNS Andy Hoskins Male Senior Cardiff Jif
DNS Heath Williams Male Vet Port Talbot Whs CC
DNS Darren Edwards Male Vet Port Talbot Whs CC
DNS Robert Lucas Male Vet Port Talbot Whs CC
DNS Isabel Ellis Female Espoir Backstedt/Hotchillee
DNS Chris Jones Male Vet Port Talbot Whs CC
DNS Yeung Ng Male Vet Bynea Cycling Club
DNS Dale Bowler Male Senior Bynea Cycling Club
DNS Mel Best Female Senior Bynea Cycling Club
DNS Andy Davies Male Senior Cardiff Jif
DNS Luke Dix Male Senior Cardiff Jif
DNS Ioan Smallwood Male Senior Cardiff Ajax CC