Bristol South Cycling Club (WTTA Hardriders)

  • Hide Map
  • Date: 20-Oct-19
  • Time: 09:00
  • Distance: 0
  • Course: uh26
  • Closing Date: 08-Oct-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:01:00 Eleanor Jaskowska Bristol South Cycling Club Female Senior
2 09:02:00 Chris Mills Clevedon & District Road Club Male Senior
3 09:03:00 Richard Bennett Bristol South Cycling Club Male Senior
4 09:04:00 Richard Emery Severn Road Club Male Vet
5 09:05:00 Steve Thomas Bristol Road Club Male Vet
6 09:06:00 Tom Cooling Bristol South Cycling Club Male Senior
7 09:07:00 Tommy Barlow Clevedon & District Road Club Male Vet
8 09:08:00 Amelia Mitchell University of Bath Cycling Club Female Senior
9 09:09:00 Peter Rogers Team Tor 2000 | KALAS Male Vet
10 09:10:00 Sam Westlake PDQ Cycle Coaching Male Senior
11 09:11:00 John Lamb Clevedon & District Road Club Male Vet
12 09:12:00 Daniel Burbridge Bristol South Cycling Club Male Senior
13 09:13:00 Jon Steel Bristol South Cycling Club Male Senior
14 09:14:00 Finn Beattie Chew Valley Cycling Club Male Juvenile
15 09:15:00 Thomas Hall Bristol South Cycling Club Male Senior
16 09:16:00 Mark Hudson Bristol South Cycling Club Male Senior
17 09:17:00 Chris Clarke Radeon-Cycology RT Male Senior
18 09:18:00 Imam Qazi Brothers On Bikes Male Vet
19 09:19:00 Karen Spiteri Avid Sport Female Vet
20 09:20:00 Matthew Skeats University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
21 09:21:00 Christopher Britten Sodbury Cycle Sport Male Vet
22 09:22:00 Harvey Thomas Bristol Road Club Male Juvenile
23 09:23:00 Andrew Derrick Portishead Cycling Club Male Vet
24 09:24:00 James Manthorp Chew Valley Cycling Club Male Senior
25 09:25:00 Jonathan Heath Brecon Wheelers Male Senior
26 09:26:00 Chris Adams Bristol South Cycling Club Male Vet
27 09:27:00 Matthew Thompson Bristol South Cycling Club Male Senior
28 09:28:00 Maris Brugis Bristol Road Club Male Senior
29 09:29:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
30 09:30:00 James Harrison Sodbury Cycle Sport Male Senior
31 09:31:00 Chris Truman Velo Club Bristol Male Vet
32 09:32:00 Jack Luke Bristol South Cycling Club Male Senior
33 09:33:00 Oliver Daniels University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
34 09:34:00 Matthew Young Chew Valley Cycling Club Male Vet
35 09:35:00 Nick Livermore Bristol South Cycling Club Male Senior
36 09:36:00 Felix Smith Bristol South Cycling Club Male Senior
37 09:37:00 Jerry Rayner Westbury Wheelers Male Vet
38 09:38:00 Jonathan Groves Rapha Cycling Club Male Vet
39 09:39:00 Keith Beattie Chew Valley Cycling Club Male Vet
40 09:40:00 Jamie Ford A2B Cycle Repair Race Team Male Senior
41 09:41:00 Lee Musto Minehead Cycling Club Male Vet
42 09:42:00 Robin Hunt Bristol Road Club Male Vet
43 09:43:00 Marc Allen Swindon Road Club Male Vet
44 09:44:00 Dean Teifel Recycles RCC Male Senior
45 09:45:00 Sam Milliner University of Sheffield Cycling Club Male Espoir
46 09:46:00 Carl Jolly University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
47 09:47:00 Russell Day Bristol South Cycling Club Male Senior
48 09:48:00 Gary Fouracres Northover VT / Rudy Project / SCS Male Vet
49 09:49:00 Simon Davis VTTA (Midlands) Male Vet
50 09:50:00 Joe Lund Salt and Sham Cycle Club Male Vet
51 09:51:00 Daniel Eastment 1st Chard Wheelers Male Vet
52 09:52:00 Anthony Clark Salt and Sham Cycle Club Male Senior
53 09:53:00 Mark Jerzak Chew Valley Cycling Club Male Senior
54 09:54:00 Simon Cox Bristol South Cycling Club Male Senior
55 09:55:00 William Scott Bristol South Cycling Club Male Senior
56 09:56:00 Andrew Turner Bristol South Cycling Club Male Senior
57 09:57:00 David Bolton Bristol South Cycling Club Male Vet
58 09:58:00 Luke Smith Bristol South Cycling Club Male Vet
59 09:59:00 Sara James Clevedon & District Road Club Female Vet
60 10:00:00 James Coleman Rogue Racing Male Senior
61 10:01:00 Stewart House Arctic Aircon RT Male Vet
62 10:02:00 Sam Whitehead Bristol South Cycling Club Male Senior
63 10:03:00 Andy Collins Chew Valley Cycling Club Male Senior
64 10:04:00 Wiebke Rietz 1st Chard Wheelers Female Vet
65 10:05:00 Junda Niu University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
66 10:06:00 Toby Ryan Webbs 1902 CC Male Senior
67 10:07:00 Thomas Southey Bristol South Cycling Club Male Senior
68 10:08:00 Paul Jones Bristol South Cycling Club Male Vet
69 10:09:00 Paul Winchcombe Chippenham & District Wheelers Male Vet
70 10:10:00 Andrew Metherell Salt and Sham Cycle Club Male Vet
71 10:11:00 Heidi Blunden 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Female Senior
72 10:12:00 Alice Thomson Bristol South Cycling Club Female Senior
73 10:13:00 Becky Dodds Rogue Racing Female Senior
74 10:14:00 Emily Kate Walton Beeston Cycling Club Female Senior
75 10:15:00 Rachel Profit Clevedon & District Road Club Female Vet
76 10:16:00 Olivia Bentley Vision Innovative Leisure Racing Team Female Senior
77 10:17:00 Joanne Jago Performance Cycles CC Female Senior
78 10:18:00 Nicole Coates Brother.UK Fusion RT Female Espoir
79 10:19:00 Jess Railton Bristol South Cycling Club Female Senior
80 10:20:00 Kate Mactear Bristol South Cycling Club Female Senior
81 10:21:00 Kevin Thomas Bradford-on-Avon Cycling Club Male Vet
82 10:22:00 Gordon Markus Severn Road Club Male Vet
83 10:23:00 Ashley Gray Yeovil Cycling Club Male Espoir
84 10:24:00 David Cullen Bristol South Cycling Club Male Senior
85 10:25:00 Ben Turner Wellington Wheelers Cycling Club Male Vet
86 10:26:00 David Janes Wheels of Dorset | Aero Testing | Bike Fitting Male Senior
87 10:27:00 Oliver Bridgewood JAM Cycle Race Team coached by BPC Male Senior
88 10:28:00 Archie Cross Cycles In Motion Male Senior
89 10:29:00 Jack Phillips 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
90 10:30:00 Conor Mcgoldrick University of Bath Cycling Club Male Espoir
91 10:31:00 Jon Reilly Bristol South Cycling Club Male Senior
92 10:32:00 Glyndwr Griffiths 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Vet
93 10:33:00 Morgan Curle Rogue Racing Male Espoir
94 10:34:00 Oliver Adams A2B Cycle Repair Race Team Male Senior
95 10:35:00 Charlie Lacaille University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
96 10:36:00 Jacques Coates Cycle Team Onform Male Junior
97 10:37:00 Josh Coyne Bpm Coaching Male Senior
98 10:38:00 Andrew Kirby 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
99 10:39:00 Robert Borek Bristol South Cycling Club Male Senior
100 10:40:00 Charles Coleman Rogue Racing Male Senior
101 10:41:00 Ted Cross University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
102 10:42:00 Thomas Arkell East London Velo Male Junior
103 10:43:00 Andrew Butcher Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
104 10:44:00 Jamie Atkins 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Espoir
105 10:45:00 Jake Sargent Bristol Road Club Male Espoir
106 10:46:00 Phil Stonelake Bristol Road Club Male Vet
107 10:47:00 Joe Norledge Bristol South Cycling Club Male Senior
108 10:48:00 Tom Nancarrow NOPINZ Male Espoir
109 10:49:00 Cameron Biddle Morvelo Basso RT Male Espoir
110 10:50:00 Ed Laverack SwiftCarbon Pro Cycling Male Senior
111 10:51:00 Richard Gildea Didcot Phoenix CC Male Senior