Port Talbot Whs (2up TTT)(fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 10-Mar-19
  • Time: 10:00
  • Distance: 18 Miles
  • Course: R25/24
  • Closing Date: 26-Feb-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Lee Perrott Male Vet Cycle Specific 38:39 27.943 Mph
1 Philip Tucker Male Senior Cycle Specific 38:39 27.943 Mph
2 Dean Ware Male Senior Team Backstedt Bike Performance 40:57 26.374 Mph
2 Lee Gaughan Male Vet Team Backstedt Bike Performance 40:57 26.374 Mph
3 Craig Burrows Male Senior Pedalcover Insurance 42:05 25.663 Mph
3 James Grandfield Male Senior Pedalcover Insurance 42:05 25.663 Mph
4 Mark Williams Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 42:21 25.502 Mph
4 Sion Slyman Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 42:21 25.502 Mph
5 Ben Jones Male Senior Cycle Specific 42:35 25.362 Mph
5 Christopher Davies Male Senior Cycle Specific 42:35 25.362 Mph
6 Tristian Manning Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 43:51 24.629 Mph
6 Jason Murphy Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 43:51 24.629 Mph
7 Richard Lloyd Male Vet Pontypool Road Cycling Club 44:20 24.361 Mph
7 Wayne Thomas Male Vet Pontypool Road Cycling Club 44:20 24.361 Mph
8 Robert Hall Male Senior Cycle Specific 45:04 23.964 Mph
8 James Manson Male Vet Cardiff Triathletes 45:04 23.964 Mph
9 Vinal Patel Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 45:09 23.92 Mph
9 Dewi Slyman Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 45:09 23.92 Mph
10 Amanda Lane Female Senior Bynea Cycling Club 45:27 23.762 Mph
10 Darrel Williams Male Vet Bynea Cycling Club 45:27 23.762 Mph
11 Will Bevan Male Senior Ross on Wye & Dist CC 45:49 23.572 Mph
11 Paul Stephens Male Vet Ross on Wye & Dist CC 45:49 23.572 Mph
12 Philip Thomas Male Senior Rhondda Triathlon Club 47:36 22.689 Mph
12 Carol Bridge Female Senior Rhondda Triathlon Club 47:36 22.689 Mph
13 Paul John Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 48:45 22.154 Mph
13 Richard Jones Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling 48:45 22.154 Mph
14 Diccon Hill Male Vet Cardiff 100 Miles RCC 48:54 22.086 Mph
14 Robert Jones Male Vet Cardiff 100 Miles RCC 48:54 22.086 Mph
15 Andrew Rees Male Vet Narberth Dynamos Cycling Club 48:55 22.078 Mph
15 Huw Morgan Male Vet Narberth Dynamos Cycling Club 48:55 22.078 Mph
16 Alex Picton Male Senior Cardiff Triathletes 50:22 21.443 Mph
16 Huw Neale Male Senior Cardiff Triathletes 50:22 21.443 Mph
17 Amanda Davies Female Vet Bynea Cycling Club 51:01 21.17 Mph
17 Elizabeth John Female Vet Bynea Cycling Club 51:01 21.17 Mph
18 Paul Rees Male Vet Bynea Cycling Club 51:08 21.121 Mph
18 Brad Davies Male Vet Bynea Cycling Club 51:08 21.121 Mph
19 Nicholas Forbes Male Vet Bynea Cycling Club 56:39 19.064 Mph
19 Caryl Williams-ford Female Vet Bynea Cycling Club 56:39 19.064 Mph
20 Dave Williams Male Vet Cycle Specific 43:19 24.933 Mph
21 Stuart Howe Male Vet Rhondda Triathlon Club 50:03 21.578 Mph
22 Ross Morgan Male Senior Port Talbot Whs CC 50:30 21.386 Mph
DNF Julian Brock Male Vet Port Talbot Whs CC
DNS(A) Emma Davies Female Vet Port Talbot Whs CC Claim
DNS(A) Greg Williams Male Senior Cycle Specific
DNS(A) Gareth Pymm Male Senior Team Bottrill
DNS(A) Stephanie Post Female Senior Team Bottrill
DNS(A) Rhys Jones Male Senior Rhondda Triathlon Club
DNS(A) Steven Madeley Male Vet Ogmore Valley Wheelers
DNS(A) Terry Anthony Male Vet Ogmore Valley Wheelers
DNS(A) Chris Massey Male CES Sport
DNS(A) Shirley Howell Female Vet Port Talbot Whs CC
DNS(A) Michiel Vaal Male Vet CES Sport
DNS(A) John Jones Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling
DNS(A) Mark Thomas Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling
DNS(A) Andy Davies Male Senior Cardiff Jif
DNS(A) Andy Hoskins Male Senior Cardiff Jif
DNS(A) David Hawkins Male Senior Cardiff Triathletes
DNS(A) David Hendry Male Vet Port Talbot Whs CC
DNS(A) Hollie Labunsky Female Senior Port Talbot Whs CC
DNS(A) Lars Luckoff Male Senior Cardiff Triathletes
DNS(A) Nick Logan Male Vet Tenby Aces CC
DNS(A) Gareth Rees Male Vet Tenby Aces CC
DNS(A) Robert Saunders Male Vet North Bucks RC
DNS(A) Gerard Oram Male Vet Bynea Cycling Club
DNS(A) Emyr Griffiths Male Vet Towy Riders Cycle Club
DNS(A) Iago Williams Male Juvenile Towy Riders Cycle Club
DNS Lee Summers Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling
DNS Stephen Griffiths Male Vet Merthyr CC
DNS Gavin Lewis Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling
DNS Ella Barnwell Female Junior Towy Riders Cycle Club
DNS Anthony Jones Male Vet Towy Riders Cycle Club
DNS Trevor Lloyd Male Vet Swansea Wheelers/CS Abertawe
DNS Darren Davies Male Senior ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling
DNS Ian Liddiatt Male Vet Cardiff Triathletes
DNS Karl Randell Male Senior Swansea Wheelers/CS Abertawe
DNS Meurig Griffiths Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling
DNS John Thomas Male Vet ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling
DNS Gareth Jehu Male Vet Merthyr CC
DNS Blaine Phelps Male Vet Merthyr CC
DNS Tej Quine Female Vet Cardiff Triathletes