West Kent RC (ECCA BAR)

  • Hide Map
  • Date: 24-Apr-21
  • Time: 15:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: Q10/24
  • Closing Date: 13-Apr-21 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 15:01:00 Michael Ashcroft West Kent RC Male Senior
2 15:02:00 Pritesh Patel San Fairy Ann CC Male Senior
3 15:03:00 Gary Ricks Woolwich CC Male Vet
4 15:04:00 Matt Bristow VC Deal Male Vet
5 15:05:00 Mark Doxey Abellio - SFA Racing Team Male Vet
6 15:06:00 Lewis Tompsett Thanet RC Male Senior
7 15:07:00 Dan Jenkins Southend Wheelers Male Vet
8 15:08:00 Debbie Percival Kent Velo Girls/Boys Female Vet
9 15:09:00 Antony Lockyer VTTA (Kent) Male Vet
10 15:10:00 Oliver Robinson Thanet RC Male Espoir
11 15:11:00 Alex Woolley Abellio - SFA Racing Team Male Vet
12 15:12:00 Colin Robinson Thanet RC Male Vet
13 15:13:00 Matt Nunn Medway Velo Club Male Senior
14 15:14:00 Andrew Bates Colour Tech RT Male Vet
15 15:15:00 Stephen Wilkinson TWB - On Time Race Team Male Vet
16 15:16:00 Sam Day CS Grupetto Male Vet
17 15:17:00 Christopher Bax Thanet RC Male Vet
18 15:18:00 David Smith VC de Londres Male Senior
19 15:19:00 Daniel Fowler Woolwich CC Male Junior
20 15:20:00 Martin Jones Colour Tech RT Male Vet
21 15:21:00 Robert Nicholas Deal Tri Male Vet
22 15:22:00 Nigel Croxford High Wycombe CC Male Vet
23 15:23:00 Karen Aylen Maldon & District CC Female Vet
24 15:24:00 Liam McLaughlin Woolwich CC Male Senior
25 15:25:00 Ian Braybrook Basildon CC Male Vet
26 15:26:00 Martin Kober Abellio - SFA Racing Team Male Senior
27 15:27:00 Peter Noble Epsom CC Male Vet
28 15:28:00 Andrew Grant Chelmer CC Male Vet
29 15:29:00 Lee Russell VC Elan - Harry Perry Cycles Male Vet
30 15:30:00 Mark Baker Abellio - SFA Racing Team Male Vet
31 15:31:00 Gary Grayland CC Bexley Male Vet
32 15:32:00 Jeremy Parker Metropolitan Police Cycle Club Male Vet
33 15:33:00 Dave Richards San Fairy Ann CC Male Vet
34 15:34:00 Mike Perry Thanet RC Male Vet
35 15:35:00 Peter Merritt TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp Male Senior
36 15:36:00 Charlie Gaimster Dulwich Paragon CC Male Senior
37 15:37:00 Neil Gerrard Folkestone Velo Club Male Vet
38 15:38:00 Anthony Whale Harlow CC Male Vet
39 15:39:00 Julian Bray Dulwich Paragon CC Male Vet
40 15:40:00 Matthew Saunders Team Vision Racing - Silverhook Male Vet
41 15:41:00 Neil Harrigan Gemini BC Male Vet
42 15:42:00 James Haworth Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Senior
43 15:43:00 Chris Dunn Maldon & District CC Male Vet
44 15:44:00 Tallulah Butcher Thanet RC Female Junior
45 15:45:00 James Jenkins Richardsons-Trek RT Male Senior
46 15:46:00 Jennifer Allum TORQ Performance Female Senior
47 15:47:00 Rob Orr Epsom CC Male Senior
48 15:48:00 Reg Smith Colour Tech RT Male Vet
49 15:49:00 Leo Whyton 4T+ Cyclopark Male Junior
50 15:50:00 Sam Wightman Team Bottrill Male Vet
51 15:51:00 James Hawkins Gemini BC Male Vet
52 15:52:00 Daniel Lloyd VC de Londres Male Junior
53 15:53:00 Toby Hammond Thanet RC Male Espoir
54 15:54:00 Paul Townley West Kent RC Male Vet
55 15:55:00 Alexander Ballinger George Fox Cycling Solutions Male Senior
56 15:56:00 Colin Newton Thanet RC Male Senior
57 15:57:00 Carys Lloyd VC de Londres Female Juvenile
58 15:58:00 James Moss Larkfield AC Male Vet
59 15:59:00 Olivier Mangham VC de Londres Male Junior
60 16:00:00 Dan Martin Thanet RC Male Senior
61 16:01:00 Mark Hill VeloRefined Rule 5 Male Vet
62 16:02:00 Luke Holland Gemini BC Male Senior
63 16:03:00 Avinash Mahandru Parlay CC Male Senior
64 16:04:00 Andy Burrows Thanet RC Male Vet
65 16:05:00 Keith Brown Southborough & Dist. Whs Male Vet
66 16:06:00 Simon Henderson Thanet RC Male Vet
67 16:07:00 Colin Ashcroft West Kent RC Male Vet
68 16:08:00 James Cambourne Rapha Cycling Club Male Vet
69 16:09:00 Shay Giles VC Elan - Harry Perry Cycles Male Vet
70 16:10:00 Nicholas Fennell Thanet RC Male Senior
71 16:11:00 Samuel Painter TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp Male Espoir
72 16:12:00 Mark Cain Abellio - SFA Racing Team Male Vet