Coalville Wheelers (Priority to Central DC riders)

  • Hide Map
  • Date: 01-May-21
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: ACC10/41
  • Closing Date: 20-Apr-21 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 14:01:00 Beverley Morgan Coalville Whs Female Vet
2 14:02:00 Robert Mathews Ratae RC Male Vet
3 14:03:00 Brad Jones Tamworth Cycling Club Male Vet
4 14:04:00 Finlay Holland Beeston Cycling Club Male Junior
5 14:05:00 Harrison Tacey Leicestershire RC Male Junior
6 14:06:00 Trish McPherson Coalville Whs Female Vet
7 14:07:00 Peter Down Tickhill Velo Club Male Vet
8 14:08:00 Andy Reed Coalville Whs Male Vet
9 14:09:00 Ashley Roue Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
10 14:10:00 Matthew Brooke Socks4Watts Race Team Male Senior
11 14:11:00 Amanda Harvey Ilkeston Cycle Club Female Senior
12 14:12:00 Paul West Sheffrec CC Male Vet
13 14:13:00 Peter Lavine Team Bottrill Male Vet
14 14:14:00 Keith Palmer Ilkeston Cycle Club Male Vet
15 14:15:00 James Byatt Ilkeston Cycle Club Male Senior
16 14:16:00 Erin Avill Storey Racing Female Junior
17 14:17:00 Mark Morgan Coalville Whs Male Vet
18 14:18:00 John Orridge Witham Wheelers Male Vet
19 14:19:00 Patrick Kelly Velo Club Long Eaton Male Senior
20 14:20:00 Leon Wright Race Hub Male Senior
21 14:21:00 Elizabeth Broughton Sportcity Velo Female Espoir
22 14:22:00 Pamela Moore Coalville Whs Female Vet
23 14:23:00 Rod McGowan Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
24 14:24:00 Nick Giles Poco Loco Cycling R.T. Male Vet
25 14:25:00 Jack Brough Cero/Cycledivision Male Junior
26 14:26:00 Andrew Leach Coalville Whs Male Vet
27 14:27:00 Alison Fovargue Team Empella Cyclocross.com Female Senior
28 14:28:00 Charlotte Parnham Storey Racing Female Senior
29 14:29:00 Greig Burt Beeston Cycling Club Male Senior
30 14:30:00 Christopher Hall Male Senior
31 14:31:00 William Woodward Derby Mercury R C Male Juvenile
32 14:32:00 Ellen Inglis Brother Uk - Team OnForm Female Espoir
33 14:33:00 Andy Eagers Derby Mercury R C Male Vet
34 14:34:00 April Tacey Drops - Le Col s/b Tempur Female Espoir
35 14:35:00 Geoff Platts Team Bottrill Male Vet
36 14:36:00 Brian Peto Velo Club Long Eaton Male Vet
37 14:37:00 Thomas Hutchison University of Nottingham C C Male Espoir
38 14:38:00 Mike Allen Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Vet
39 14:39:00 Mathew Stonley Mapperley CC Male Vet
40 14:40:00 Michael Smith Raw Sport Performance Coaching Male Vet
41 14:41:00 Katie Toft Storey Racing Female C1
42 14:42:00 Kate Kirkland RAMcc Female Senior
43 14:43:00 Evan Wilson Loughborough Students Cycling Club Male Espoir
44 14:44:00 Lucas Towers Cero/Cycledivision Male Junior
45 14:45:00 Wayne Coates Team Bottrill Male Vet
46 14:46:00 Ed Blackburn University of Nottingham C C Male Espoir
47 14:47:00 Declan Percival Loughborough Students Cycling Club Male Senior
48 14:48:00 Max McMurdo TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp Male Senior
49 14:49:00 Michael Kirkland RAMcc Male Vet
50 14:50:00 James Bentley Team PB Performance Male Senior
51 14:51:00 Jamie Lawrence Tamworth Cycling Club Male Senior
52 14:52:00 Stuart Simmons Velo Club Long Eaton Male Vet
53 14:53:00 Lizi Duncombe Socks4Watts Race Team Female Senior
54 14:54:00 Sarah Storey Storey Racing Female Vet
55 14:55:00 Joel Ackers Loughborough Students Cycling Club Male Espoir
56 14:56:00 Mark Frost 1485 Tri Club Male Vet
57 14:57:00 David Mole Stourbridge Velo Male Vet
58 14:58:00 Michael Townend Coalville Whs Male Vet
59 14:59:00 Jack Pearson Beeston Cycling Club Male Junior
60 15:00:00 Joshua Giddings Z Junior Race Team Male Junior