RTTC National Hill Climb Championship sponsored by Irwin Mitchell Solicitors (Junior men)(Reading CC)(Entries close 06/10/20)

  • Hide Map
  • Date: 25-Oct-20
  • Time: 10:00
  • Distance: 0.5 Miles
  • Course: hhc005
  • Closing Date: 04-Mar-20 00:00
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 10:00:00 William Coles Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
2 10:00:30 Joe Cuff Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Juvenile
3 10:01:00 Leon Atkins Welwyn Whs Male Juvenile
4 10:01:30 Alex Coles Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
5 10:02:00 Louis Wright Team Zoyland Male Juvenile
6 10:02:30 Charlie Hussey High Wycombe CC Male Juvenile
7 10:03:00 Hudson Hendry Rockingham Forest Wheelers Male Juvenile
8 10:03:30 Lewis Ridge Palmer Park Velo Male Juvenile
9 10:04:00 Noah Starbuck Sleaford Wheelers Cycling Club Male Juvenile
10 10:04:30 Samuel Greenwell Solihull CC Male Juvenile
11 10:05:00 Edward Hennah Kettering CC Male Juvenile
12 10:05:30 Toby Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
13 10:06:00 Alex Franks Hillingdon Slipstreamers Male Juvenile
14 10:06:30 Noah Horton Palmer Park Velo Male Juvenile
15 10:07:00 Dylan Cherruault Avid Sport Male Juvenile
16 10:07:30 Reece Pittman Palmer Park Velo Male Juvenile
17 10:08:00 Alexander Keary Palmer Park Velo Male Juvenile
18 10:08:30 Edward Charles WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
19 10:09:00 Harvey Thomas Bristol Road Club Male Juvenile
20 10:09:30 Finley MacFarlane Palmer Park Velo Male Juvenile
21 10:10:00 Robin Steer Welwyn Whs Male Juvenile
22 10:10:30 Patrick Casey Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Juvenile
23 10:11:00 Joseph Wright Team Zoyland Male Juvenile
24 10:11:30 Finlay Hawker VC de Londres Male Juvenile
25 10:12:00 Alex Heath Palmer Park Velo Male Juvenile
26 10:12:30 Calum Moir Welwyn Whs Male Juvenile
27 10:13:00 Henry Howells Mid Devon CC Male Juvenile
28 10:13:30 Adam Lea Team Milton Keynes Male Juvenile
29 10:14:00 Joseph O'Brien Lee Valley Youth CC Male Juvenile
30 10:14:30 Cormac Nisbet High Wycombe CC Male Juvenile
31 10:15:00 Dylan Edwards Cog Set Papyrus Male Junior
32 10:15:30 Abe Reid Tavistock Whs CC Male Juvenile
33 10:16:00 James Davenport Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
34 10:16:30 Jacob Bush Bourne Wheelers Male Juvenile
35 10:17:00 Jed Smithson WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
36 10:17:30 Oliver Akers Garden Shed UK-Scott-Verge Sport Male Juvenile
37 10:18:00 Tomos Pattinson Halesowen A&CC Male Juvenile
38 10:18:30 Ben Wooster Didcot Phoenix CC Male Junior
39 10:19:00 MacKenzie Pullen Welwyn Whs Male Junior
40 10:19:30 Brandon Humphris CC Ashwell Male Junior
41 10:20:00 Thomas Heighton Ferryhill Whs Male Junior
42 10:20:30 Thomas White Colchester Rovers CC Male Junior
43 10:21:00 Harrison Fay Welland Valley CC Male Junior
44 10:21:30 Kai Watts Cycling Club Hackney Male Junior
45 10:22:00 Thomas Caine V C Meudon Male Junior
46 10:22:30 Timothy Lane JRC Shutt Ridley RT Male Junior
47 10:23:00 Ali Platt Charlotteville Cycling Club Male Junior
48 10:23:30 Alfie Salmon Lee Valley Youth CC Male Junior
49 10:24:00 Gareth Davies Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
50 10:24:30 Luca D'Arcy Willett Z Junior Race Team Male Junior
51 10:25:00 Fin Walter Team Zoyland Male Junior
52 10:25:30 William Jewitt JRC Shutt Ridley RT Male Junior
53 10:26:00 William Smith Verulam Really Moving Male Junior
54 10:26:30 Adam Charleston High Wycombe CC Male Junior
55 10:27:00 Will Harding Marsh Tracks Race Team Male Junior
56 10:27:30 George Head Brother Uk - Team OnForm Male Junior
57 10:28:00 Jules Chadderton Huddersfield Star Whs Male Junior
58 10:28:30 Josh Brown Kettering CC Male Junior
59 10:29:00 Oliver Smyth Macclesfield Wheelers Male Junior
60 10:29:30 Dexter Mansel-Thomas Tofauti Everyone Active Male Junior
61 10:30:00 Tom Wright Brother Uk - Team OnForm Male Junior
62 10:30:30 Felix Tuck V C Meudon Male Junior
63 10:31:00 Archie Peet Flamme Rouge Cycling Team Male Junior
64 10:31:30 Daniel Goodwin trainSharp Development Team Male Junior
65 10:32:00 Louis Sutton Flamme Rouge Cycling Team Male Junior
66 10:32:30 James Ashcroft NOPINZ Symec Race Team Male Junior
67 10:33:00 Tom Williams Webbs 1902 CC Male Junior
68 10:33:30 Ewan Mackie HMT Hospitals Giant Cycling Team Male Junior
69 10:34:00 Matthew Houlberg Meudon Pedal Heaven Le Col RT Male Junior
70 10:34:30 Charlie Genner Halesowen A&CC Male Junior
71 10:35:00 Kieran Smith Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Junior
72 10:35:30 Lukas Nerurkar VC de Londres Male Junior