Seacroft Wheelers

  • Hide Map
  • Date: 11-Oct-20
  • Time: 11:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: V511
  • Closing Date: 05-Oct-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 11:01:00 Richard Barker Seacroft Whs Male Vet
2 11:02:00 Andrew Hicklin Peak Road Club Male Vet
3 11:03:00 Steve Gibson Peak Road Club Male Vet
4 11:04:00 David Percival Team Swift Male Vet
5 11:05:00 Evie Turner Holmfirth C C Female Juvenile
6 11:06:00 Esther Burt Macclesfield Wheelers Female Senior
7 11:07:00 Naakesha Michl Albarosa CC Female Senior
8 11:08:00 Kate Harwood Holmfirth C C Female Junior
9 11:09:00 Lydia Turan Holmfirth C C Female Juvenile
10 11:10:00 Emma Mitchell Rossington Wheelers Cycling Club Female Senior
11 11:11:00 Alice Simms City RC (Hull) Female Junior
12 11:12:00 Helen Quartermaine Sowerby Sunday Club Female Senior
13 11:13:00 Simon Loftus Holmfirth C C Male Vet
14 11:14:00 Kerry Archer York Triathlon RT Female Senior
15 11:15:00 Rory Downie Edinburgh Road Club Male Senior
16 11:16:00 Ruth Wilson Racing Team Dawson Female Vet
17 11:17:00 Alex Coles Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
18 11:18:00 Cheryl Quigley Hull Thursday RC Female Vet
19 11:19:00 Paul Howell Yorkshire Road Club Male Vet
20 11:20:00 Sarah Foulds Sowerby Sunday Club Female Senior
21 11:21:00 Gareth Shepherd Bramley Wheelers CC Male Vet
22 11:22:00 Amy Loftus Holmfirth C C Female Juvenile
23 11:23:00 Mark Symons Hull Thursday RC Male Vet
24 11:24:00 Andrew Harland Darlington Tri Club Male Vet
25 11:25:00 Sarah Hulme City RC (Hull) Female Senior
26 11:26:00 Tim Baggs Velo Club Flintham Male Vet
27 11:27:00 Andy Holladay York Triathlon RT Male Vet
28 11:28:00 Brian Parker Rugged & Refined CC Male Vet
29 11:29:00 Keith Storey Seacroft Whs Male Vet
30 11:30:00 Mike Furby Valley Striders Cycling Club Male Vet
31 11:31:00 Alan Gay Team Swift Male Vet
32 11:32:00 Andrew Gurnhill Doncaster Wheelers C.C. Male Vet
33 11:33:00 Kamil Waligora East Lancashire RC Male Senior
34 11:34:00 Kevin Melia VC Bradford Male Vet
35 11:35:00 Jacob Riby Team Sportslab Male Juvenile
36 11:36:00 Steve Gelder Team Swift Male Vet
37 11:37:00 Alan Kaye City RC (Hull) Male Vet
38 11:38:00 Christopher Green Drighlington BC Male Vet
39 11:39:00 Sam Leng AIMS Cycling Male Senior
40 11:40:00 Jason Talbot Harworth and District Cycling Club Male Vet
41 11:41:00 Josie Smith Barnsley Road Club Female Senior
42 11:42:00 Jamie Howe Sowerby Sunday Club Male Senior
43 11:43:00 Paul May Selby CC Male Vet
44 11:44:00 Bill Sedgwick VTTA North Lancs and Lakes Group Male Vet
45 11:45:00 Andrew Mosley Lincoln Wheelers CC Male Vet
46 11:46:00 Martin Lee Bury Clarion CC Male Vet
47 11:47:00 Cliff Beldon Selby CC Male Vet
48 11:48:00 David Wright Cheshire Roads Club Male Vet
49 11:49:00 Drew Donaldson Glasgow United CC Male Vet
50 11:50:00 Stephen Knight Wakefield Triathlon Club Male Vet
51 11:51:00 Dominic Righini-Brand Sleaford Wheelers Cycling Club Male Senior
52 11:52:00 Stuart Powell Calder Clarion Male Vet
53 11:53:00 Gareth Tupling Harworth and District Cycling Club Male Senior
54 11:54:00 Aidan Adams Harrogate Nova CC Male Vet
55 11:55:00 Franco Pardini Valley Striders Cycling Club Male Senior
56 11:56:00 William Foster JRC Shutt Ridley RT Male Espoir
57 11:57:00 Paul Heggie Birdwell Wheelers Male Vet
58 11:58:00 David Leckenby Ilkley CC Male Vet
59 11:59:00 Neil Ingham Lindsey Roads Cycling Club Male Vet
60 12:00:00 Patrick Casey Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Juvenile
61 12:01:00 Richard Walker Selby CC Male Vet
62 12:02:00 Alasdair Bruce Yorkshire Road Club Male Vet
63 12:03:00 Richard Lilleker Cleveland Wheelers CC Male Senior
64 12:04:00 Paul Birkin Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
65 12:05:00 Ian Richardson Selby CC Male Vet
66 12:06:00 Phillip Tyas Barnsley Road Club Male Senior
67 12:07:00 Ellis Murray DRAG2ZERO Male Junior
68 12:08:00 Simon Inman OVB Male Vet
69 12:09:00 Matthew Asquith Team Sportslab Male Vet
70 12:10:00 Andrew Carroll Cliff Pratt Racing Male Vet
71 12:11:00 Tobias Bartlett Kingsnorth International Whs Male Senior
72 12:12:00 Ross Burton Calder Clarion Male Vet
73 12:13:00 Robert Cooke Rockingham CC Male Vet
74 12:14:00 Paul Targett Holcombe Harriers Male Vet
75 12:15:00 Jennifer Lynn Selby CC Female Vet
76 12:16:00 Gary Poulson Royal Air Force Cycling Association Male Vet
77 12:17:00 Chris Lea Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Vet
78 12:18:00 Isaac Russell Team PB Performance Male Espoir
79 12:19:00 Jonathan Croft Team Sportslab Male Senior
80 12:20:00 Julian Ramsbottom Team Bottrill Male Vet
81 12:21:00 Andy Thomas Lindsey Roads Cycling Club Male Vet
82 12:22:00 Sean Sanders Drighlington BC Male Vet
83 12:23:00 Ian Guilor Mapperley CC Male Vet
84 12:24:00 Joe Simons Albarosa CC Male Senior
85 12:25:00 Mark Ellis Team Milton Keynes Male Vet
86 12:26:00 Alex Russell City RC (Hull) Male Vet
87 12:27:00 Keith Ainsworth Sheffrec CC Male Vet
88 12:28:00 Richard Dean Rockingham CC Male Vet
89 12:29:00 Lewis Timmins Vector Racing Male Senior
90 12:30:00 Keith Murray DRAG2ZERO Male Vet
91 12:31:00 Graham Crammond Team Swift Male Senior
95 12:35:00 Ian Brown Seacroft Whs Male Vet