Kingston Phoenix RC

  • Hide Map
  • Date: 03-Oct-20
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: g10/42
  • Closing Date: 22-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 14:01:00 Marcus Edwards Kingston Phoenix RC Male Vet
2 14:02:00 Chris Carroll Velo Club Godalming & Haslemere Male Senior
3 14:03:00 Joshua Thomas Epsom CC Male Espoir
4 14:04:00 Sophie Driscoll Thanet RC Female Senior
5 14:05:00 Lance Childs trainSharp Development Team Male Junior
6 14:06:00 Colin Harrison East Grinstead CC (Merlin Cycle Coaching) Male Vet
7 14:07:00 James Peet Virtual Cycling Club Male Vet
8 14:08:00 Lenka Vackova Rapha Cycling Club Female Senior
9 14:09:00 Clive Jackson Central Sussex CC Male Vet
10 14:10:00 Kevin Nelson Crawley Wheelers Male Senior
11 14:11:00 Andy Critchlow Norwood Paragon CC Male Vet
12 14:12:00 John Isard Hampshire Road Club Male Vet
13 14:13:00 Gavin Hughes Kingston Phoenix RC Male Vet
14 14:14:00 Alan Robinson Central Sussex CC Male Vet
15 14:15:00 Alexander Ballinger Farnborough & Camberley CC Male Senior
16 14:16:00 Robert Gilmour Hounslow & District Whs Male Vet
17 14:17:00 James Leach Imperial Racing Team Male Senior
18 14:18:00 Natasha Jarman Southborough & Dist. Whs Female Senior
19 14:19:00 Kevin Austen 34 Nomads CC Male Vet
20 14:20:00 Keith Lea Paceline RT Male Vet
21 14:21:00 Pete Elms Colour Tech RT Male Vet
22 14:22:00 Michael Gates C and N Cycles RT Male Senior
23 14:23:00 Dov Tate ABCpure Male Senior
24 14:24:00 Jasper Van Dooren Maison du Velo / In-Gear Cycles Male Senior
25 14:25:00 David Clark Eastbourne Rovers CC Male Vet
26 14:26:00 Stuart Gillies Twickenham CC Male Vet
27 14:27:00 Judah Rand Kingston Wheelers CC Male Senior
28 14:28:00 Peter Owen Norwood Paragon CC Male Vet
29 14:29:00 Becca Drake BellaVelo cc Female Senior
30 14:30:00 David Walters Velo Club Godalming & Haslemere Male Vet
31 14:31:00 Harry Ives trainSharp Development Team Male Junior
32 14:32:00 Andrew Stewart Lindfield Coffee Works Male Vet
33 14:33:00 Peter Noble Epsom CC Male Vet
34 14:34:00 Gareth Daniels Icknield RC Male Senior
35 14:35:00 Matt Hill Velo Club Godalming & Haslemere Male Vet
36 14:36:00 Sarah Matthews ...a3crg Female Vet
37 14:37:00 Paul James Crawley Wheelers Male Vet
38 14:38:00 Martin Scofield VTTA (Surrey/ Sussex) Male Vet
39 14:39:00 Owain Williams Kingston Wheelers CC Male Juvenile
40 14:40:00 Matthew Smith Team TMC Male Senior
41 14:41:00 Richard Moore Velo Club Godalming & Haslemere Male Vet
42 14:42:00 David French Weybridge Wheelers Male Vet
43 14:43:00 Dean Hendry GS Mossa Male Senior
44 14:44:00 Christopher, Rosam Epsom CC Male Vet
45 14:45:00 Simon Church trainSharp Male Vet
46 14:46:00 Harry Boscawen Serpentine Running Club Male Senior
47 14:47:00 Richard Berry Twickenham CC Male Vet
48 14:48:00 Paul Cannon Epsom CC Male Vet
49 14:49:00 Beverley Jerome BellaVelo cc Female Vet
50 14:50:00 Tom Portsmouth Charlotteville Cycling Club Male Espoir
51 14:51:00 Paul Smith VeloRefined Rule 5 Male Vet
52 14:52:00 Jamie Olsson G!ro Race Team Male Senior
53 14:53:00 Mike Anderson Velo Club Venta Male Vet
54 14:54:00 Robyn Yates Addiscombe CC Female Vet
55 14:55:00 Martin Jones Colour Tech RT Male Vet
56 14:56:00 Gary Grayland CC Bexley Male Vet
57 14:57:00 Tom Cosgrove VTTA (London & Home Counties) Male Vet
58 14:58:00 Vincent Halpern Twickenham CC Male Vet
59 14:59:00 Katrina Murphy Dulwich Paragon CC Female Senior
60 15:00:00 Nicholas Fennell Thanet RC Male Senior
61 15:01:00 John Franklin Twickenham CC Male Senior
62 15:02:00 Ray Sullivan Metropolitan Police Cycle Club Male Vet
63 15:03:00 Robin Harris Clapham Chasers Male Vet
64 15:04:00 Daniel Moll-Morgan Brighton Mitre CC Male Vet
65 15:05:00 Paul Haywood Epsom CC Male Vet
66 15:06:00 Simon Trehearn Kingston Phoenix RC Male Vet
67 15:07:00 Ali Walters Velo Club Godalming & Haslemere Female Vet
68 15:08:00 Darrell Locke Southborough & Dist. Whs Male Vet
69 15:09:00 Rachel Hyatt BellaVelo cc Female Vet
70 15:10:00 Josh Copley TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp Male Espoir
71 15:11:00 Robert Taylor Bec CC Male Senior
72 15:12:00 Jason Hunter Pearson Cycling Club Male Vet
73 15:13:00 Stephen Morgan Tooting BC Male Vet
74 15:14:00 Ella Coleman Liv AWOL Female Junior
75 15:15:00 Adrian Blacker C and N Cycles RT Male Vet
76 15:16:00 Tony Truepenny-Phillipson Bec CC Male Senior
77 15:17:00 Mike Stephens Epsom CC Male Vet
78 15:18:00 William Bancroft VC de Londres Male Juvenile
79 15:19:00 Andrew Gibson Gravesend CC Male Vet
80 15:20:00 Adam Bidwell Kingston Wheelers CC Male Vet
81 15:21:00 Rich Steels Ilkeston Cycle Club Male Vet
82 15:22:00 Elliot Brown Velo Club Godalming & Haslemere Male Senior
83 15:23:00 Mike Boyce ...a3crg Male Vet
84 15:24:00 Simon Crook Kingston Phoenix RC Male Vet
85 15:25:00 Stuart Bettis South Downs Bikes / Casco Pet Male Senior
86 15:26:00 Nolan Heather Worthing Excelsior CC Male Vet
87 15:27:00 Thomas Seller Oxted Cycle Club Male Senior
88 15:28:00 Simon Morley Penge Cycle Club Male Senior
89 15:29:00 Peter Horsfield Redmon CC Male Vet
90 15:30:00 Kevin Tye VeloRefined Rule 5 Male Vet
91 15:31:00 James Griffin trainSharp Male Senior
92 15:32:00 Alexander Kew Kingston Phoenix RC Male Vet
93 15:33:00 Benjamin Jones Penge Cycle Club Male Vet
94 15:34:00 Elliott Dickenson Kingston Phoenix RC Male Vet
95 15:35:00 James Churchard Reading CC Male Vet
96 15:36:00 Marek Shafer Brighton Mitre CC Male Senior
97 15:37:00 Tobias Nilsson Pearson Cycling Club Male Senior
98 15:38:00 Eva Zsigoova ...a3crg Female Senior
99 15:39:00 Kim Dickenson Kingston Phoenix RC Female Vet
100 15:40:00 Simon McNamara HuntBikeWheels.com Male Vet
101 15:41:00 Edward Hales London Dynamo Male Vet
102 15:42:00 Paul Deen Epsom CC Male Vet
103 15:43:00 Thomas Gilbey London Dynamo Male Vet
104 15:44:00 James Thomas Epsom CC Male Vet
105 15:45:00 Jon Hughes Velo Club Godalming & Haslemere Male Vet
106 15:46:00 Billy Gilbey VC de Londres Male Junior
107 15:47:00 Damien Sutton Kingston Wheelers CC Male Vet
108 15:48:00 Amber Junker Brameld VC de Londres Female Junior
109 15:49:00 Katerina Avramides Brighton Mitre CC Female Vet
110 15:50:00 Paul Burton Paceline RT Male Senior
111 15:51:00 Tom Houghton South Downs Bikes / Casco Pet Male Vet
112 15:52:00 Richard Llewellyn Imperial Racing Team Male Vet
113 15:53:00 George Sloan VC de Londres Male Espoir
114 15:54:00 Luc Berthouze Mid Sussex Triathlon Club Male Vet
115 15:55:00 Mark Newton Elite Cycling Male Vet
116 15:56:00 Scott Leeson London Dynamo Male Senior
117 15:57:00 Mark Thomas Bigfoot CC Male Vet
118 15:58:00 Gavin Mitchell Twickenham CC Male Senior
119 15:59:00 Aly Mugford Epsom CC Male Vet
120 16:00:00 Christopher McNamara Nuun-Sigma Sport-London RT Male Vet
Reserve -- Chris Beales Pearson Cycling Club Male Vet
Reserve -- Justin Greeley Norwood Paragon CC Male Vet
Reserve -- Nick Hawksworth East Grinstead CC (Merlin Cycle Coaching) Male Senior
Reserve -- Trevor Davis VC de Londres Male Vet
Reserve -- Avinash Mahandru Rapha Cycling Club Male Senior