Bristol South Cycling Club (WTTA Hardriders)

  • Hide Map
  • Date: 18-Oct-20
  • Time: 09:30
  • Distance: 0
  • Course: uh26
  • Closing Date: 06-Oct-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:31:00 Chris Adams Bristol South Cycling Club Male Vet
2 09:32:00 Leon Gierat Bristol CX Male Vet
3 09:33:00 Haydn Davies Giant CC Halo Films Male Vet
4 09:34:00 Ben Loxton University of Bath Cycling Club Male Espoir
5 09:35:00 Leo Guilfoyle Clevedon & District Road Club Male Junior
6 09:36:00 Evan Griffiths North Essex Velo Male Senior
7 09:37:00 Pauli Markkanen Bristol South Cycling Club Male Vet
8 09:38:00 Matthew Franklin Bristol Road Club Male Senior
9 09:39:00 Nick Pashley Bristol CX Male Vet
10 09:40:00 Joe Taylor Magspeed Racing Male Senior
11 09:41:00 Oliver Strother Bristol Road Club Male Vet
12 09:42:00 Tom Burke-Nott De Laune CC Male Vet
13 09:43:00 Tomasz Osinski BS10 Cycling Club Male Senior
14 09:44:00 Chris McDonald PDQ Cycle Coaching Male Tan
15 09:45:00 Daniel Andres FTP (Fulfil The Potential) Racing Male Senior
16 09:46:00 Gordon Scott CC Weymouth Male Vet
17 09:47:00 Edward Morris Okehampton CC Male Vet
18 09:48:00 Jim Dyke Bristol South Cycling Club Male Vet
19 09:49:00 Paul Walsingham Reflex Racing Male Vet
20 09:50:00 Ben Millar Team Tor 2000 | KALAS Male Senior
21 09:51:00 Carl Dyson Leicester Forest CC Male Senior
22 09:52:00 Tom Taylor Avid Sport Male Juvenile
23 09:53:00 Edward Trenchard Bristol South Cycling Club Male Vet
24 09:54:00 Bob Symons PDQ Cycle Coaching Male Vet
25 09:55:00 Jonathan Marriott University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
26 09:56:00 Luke Smith Bristol South Cycling Club Male Vet
27 09:57:00 Gary Fouracres Mendip Cycling Club Male Vet
28 09:58:00 Jon Reilly Bristol South Cycling Club Male Senior
29 09:59:00 Steven Cottington Bath Cycling Club Male Vet
30 10:00:00 Sam Whitehead Bristol South Cycling Club Male Senior
31 10:01:00 Charlie Bird Rogue Racing Male Senior
32 10:02:00 Felix Smith Bristol South Cycling Club Male Senior
33 10:03:00 Jon James Mendip Cycling Club Male Vet
34 10:04:00 Alan Green Magspeed Racing Male Vet
35 10:05:00 Jon Wiggins PDQ Cycle Coaching Male Senior
36 10:06:00 Robert Francis Reflex Racing Male Espoir
37 10:07:00 Junda Niu University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
38 10:08:00 Richard Emery Severn Road Club Male Vet
39 10:09:00 Luke Browne BS10 Cycling Club Male Senior
40 10:10:00 Anthony Clark FTP (Fulfil The Potential) Racing Male Senior
41 10:11:00 David English Chippenham & District Wheelers Male Vet
42 10:12:00 Richard Bennett Bristol South Cycling Club Male Senior
43 10:13:00 Christopher Britten Sodbury Cycle Sport Male Vet
44 10:14:00 Richard Burt Solihull CC Male Vet
45 10:15:00 James Harrison Sodbury Cycle Sport Male Senior
46 10:16:00 Thomas Hall Bristol South Cycling Club Male Senior
47 10:17:00 Edward Arnold Stroud Valley Velos Male Senior
48 10:18:00 Will Duffy Bath Cycling Club Male Espoir
49 10:19:00 James Dent Team PB Performance Male Vet
50 10:20:00 Christine Wellington Birmingham Running, Athletics and Triathlon Club Female Vet
51 10:21:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
52 10:22:00 Sara James Clevedon & District Road Club Female Vet
53 10:23:00 Helen Gray Rogue Racing Female Vet
54 10:24:00 Rachel Profit Clevedon & District Road Club Female Vet
55 10:25:00 Naomi Eaton Stroud Valley Velos Female Senior
56 10:26:00 Louise Hart Datalynx-Parenesis Cycling Female Senior
57 10:27:00 Charlotte Davies FTP (Fulfil The Potential) Racing Female Senior
58 10:28:00 Clare Good PDQ Cycle Coaching Female Senior
59 10:29:00 Becky Dodds Rogue Racing Female Senior
60 10:30:00 Natalie Grinczer CAMS -Tifosi Female Senior
61 10:31:00 Emily Kate Walton Beeston Cycling Club Female Senior
62 10:32:00 Kate MacTear Bristol South Cycling Club Female Senior
63 10:33:00 Nicole Coates Torelli Female Espoir
64 10:34:00 Marc Allen Swindon Road Club Male Vet
65 10:35:00 Thomas Southey Bristol South Cycling Club Male Senior
66 10:36:00 Liam Cahill Reflex Racing Male Senior
67 10:37:00 Charles Coleman Rogue Racing Male Senior
68 10:38:00 Jack Luke Bristol South Cycling Club Male Senior
69 10:39:00 Scott Chalmers Magspeed Racing Male Senior
70 10:40:00 Sam Westlake PDQ Cycle Coaching Male Senior
71 10:41:00 Tavis Walker Rogue Racing Male Vet
72 10:42:00 Karl Norris 360VRT Male Vet
73 10:43:00 Jake Sargent FTP (Fulfil The Potential) Racing Male Espoir
74 10:44:00 Matthew Skeats University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
75 10:45:00 Roger Hutchings Lewes Wanderers CC Male Vet
76 10:46:00 Adam Whittaker Salt and Sham Cycle Club Male Senior
77 10:47:00 Adam Whitehead Bristol South Cycling Club Male Senior
78 10:48:00 Ben Turner Wellington Wheelers Cycling Club Male Vet
79 10:49:00 Jonathan Heath NFTO CC Male Senior
80 10:50:00 Paul Jones Bristol South Cycling Club Male Vet
81 10:51:00 Harvey Thomas Bristol Road Club Male Juvenile
82 10:52:00 Louis Wright Team Zoyland Male Juvenile
83 10:53:00 Tommy Barlow Clevedon & District Road Club Male Vet
84 10:54:00 Steve Thomas Bristol Road Club Male Vet
85 10:55:00 Josh Griffiths Bikestrong-KTM Male Espoir
86 10:56:00 Andrew Metherell Salt and Sham Cycle Club Male Vet
87 10:57:00 Charlie Lacaille University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
88 10:58:00 Daniel Eastment 1st Chard Wheelers Male Vet
89 10:59:00 Thomas Arkell East London Velo Male Espoir
90 11:00:00 Nicholas Candy North Road CC Male Espoir
91 11:01:00 Daniel Pink GS Avanti Male Senior
92 11:02:00 Jake Hollins Bath Cycling Club Male Senior
93 11:03:00 Jamie Richardson Paige Magspeed Racing Male Senior
94 11:04:00 Ash Miles CC Giro Male Vet
95 11:05:00 Joseph Wright Team Zoyland Male Juvenile
96 11:06:00 Tom Williams Webbs 1902 CC Male Junior
97 11:07:00 Andrew Kirby 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
98 11:08:00 Ted Cross University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
99 11:09:00 Nick Livermore Bristol South Cycling Club Male Senior
100 11:10:00 Glyndwr Griffiths 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Vet
101 11:11:00 Tom Lowe Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
102 11:12:00 Carl Jolly University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
103 11:13:00 Tejvan Pettinger Sri Chinmoy Cycling Team Male Vet
104 11:14:00 Joe Norledge Bristol South Cycling Club Male Senior
105 11:15:00 Jacques Coates Team PB Performance Male Espoir
106 11:16:00 Archie Cross Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
107 11:17:00 Phil Stonelake Bristol Road Club Male Vet