Minehead Cycling Club

  • Hide Map
  • Date: 20-Sep-20
  • Time: 09:30
  • Distance: 4 Miles
  • Course: UH10
  • Closing Date: 08-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:31:00 Scott Huish Minehead Cycling Club Male Senior
2 09:32:00 Andy Owen Wellington Wheelers Cycling Club Male Vet
3 09:33:00 Tony Stroud-Lewis Somerset Road Club Male Vet
4 09:34:00 Noah Thomas Mid Devon CC Male Juvenile
5 09:35:00 Charlie Bird Rogue Racing Male Senior
6 09:36:00 Liam Cahill Reflex Racing Male Senior
7 09:37:00 Richard Gorst Axe Valley Pedallers Male Senior
8 09:38:00 Matt Reynolds Sodbury Cycle Sport Male Vet
9 09:39:00 Luke Williams Bridgwater Cycling Club Male Senior
10 09:40:00 Marcus Abbotts Audlem Cycling Club Male Vet
11 09:41:00 Stephen Toogood Minehead Cycling Club Male Vet
12 09:42:00 Gary Blackett Axe Valley Pedallers Male Vet
13 09:43:00 Julian Wilkes 1st Chard Wheelers Male Vet
14 09:44:00 Scott Davies 1st Chard Wheelers Male Vet
15 09:45:00 Keith Mahon Poole Wheelers Cycling Club Male Vet
16 09:46:00 Jacob Thomas Mid Devon CC Male Junior
17 09:47:00 Paul Edwards Minehead Cycling Club Male Vet
18 09:48:00 Martin Shapland Revo Racing Male Vet
19 09:49:00 David Poole Somerset Road Club Male Vet
20 09:50:00 Thomas Southey Bristol South Cycling Club Male Senior
21 09:51:00 Marc Allen Swindon Road Club Male Vet
22 09:52:00 Richard Boulter Minehead Cycling Club Male Vet
23 09:53:00 Pete Bishop Exeter Whs CC Male Vet
24 09:54:00 William Jeffery Wellington Wheelers Cycling Club Male Espoir
25 09:55:00 Jonathan Ellis Plymouth Corinthian CC Male Senior
26 09:56:00 Chris Redman Minehead Cycling Club Male Vet
27 09:57:00 Mike Egan 1st Chard Wheelers Male Vet
28 09:58:00 Lee Musto Minehead Cycling Club Male Vet
29 09:59:00 Steve Rosser Somerset Road Club Male Vet
30 10:00:00 Abe Reid Tavistock Whs CC Male Junior
31 10:01:00 Ian MacOnnachie Banbury Star Cyclists' Club Male Senior
32 10:02:00 Matthew W Minehead Cycling Club Male Vet
33 10:03:00 Mike Snell Royal Leamington Spa Cycling Club Male Vet
34 10:04:00 Michael Shelton Cheltenham & County Cycling Club Male Vet
35 10:05:00 Graham Turner Exeter Whs CC Male Vet
36 10:06:00 Mike Southway Wellington Wheelers Cycling Club Male Vet
37 10:07:00 George Mahon Poole Wheelers Cycling Club Male Juvenile
38 10:08:00 Dave Walker-Blair Minehead Cycling Club Male Senior
39 10:09:00 Steve Allen Dulwich Paragon CC Male Vet
40 10:10:00 Harvey Thomas Bristol Road Club Male Junior
41 10:11:00 Jon Leonard Pontypool Road Cycling Club Male Vet
42 10:12:00 David Bray Minehead Cycling Club Male Vet
43 10:13:00 Daniel Eastment 1st Chard Wheelers Male Vet
44 10:14:00 Steven Jones Team Tor 2000 | KALAS Male Senior
45 10:15:00 Thomas Hall Bristol South Cycling Club Male Senior
46 10:16:00 Andrew Mapson 1st Chard Wheelers Male Vet
47 10:17:00 Richard Taylor Exeter Whs CC Male Vet
48 10:18:00 Ben Davies Somerset Road Club Male Vet
49 10:19:00 Mat Watch Team Zoyland Male Vet
50 10:20:00 Christopher Britten Sodbury Cycle Sport Male Vet
51 10:21:00 Matthew Snell Minehead Cycling Club Male Senior
52 10:22:00 George Watch Team Zoyland Male Juvenile
53 10:23:00 Tom Cooling Bristol South Cycling Club Male Senior
54 10:24:00 Jan Wildenhain Minehead Cycling Club Male Vet
55 10:25:00 James Gill 360VRT Male Senior
56 10:26:00 Charlie Tompkins Propello Male Junior
57 10:27:00 James Caple Wellington Wheelers Cycling Club Male Senior
58 10:28:00 Mark Grant Tandem Club Male Vet
59 10:29:00 Paul Hamblett AS Test Team Male Vet
60 10:30:00 Andrew Metherell Salt and Sham Cycle Club Male Vet
61 10:31:00 Rex Facey 1st Chard Wheelers Male Vet
62 10:32:00 Geoff Ware Minehead Cycling Club Male Vet
63 10:33:00 Jason Willicombe Minehead Cycling Club Male Vet
64 10:34:00 Adam Fieldhouse Minehead Cycling Club Male Senior
65 10:35:00 Luke Eggar Wellington Wheelers Cycling Club Male Senior
66 10:36:00 Shaun Duffield Propello Male Junior
67 10:37:00 Ben Turner Wellington Wheelers Cycling Club Male Vet
68 10:38:00 James Dent Team PB Performance Male Vet
69 10:39:00 Mark Brewer Minehead Cycling Club Male Senior
70 10:40:00 Karl Norris 360VRT Male Vet
71 10:41:00 Tom Grigson Bikestrong-KTM Male Senior
72 10:42:00 Louis Wright Team Zoyland Male Juvenile
73 10:43:00 Charlie Powell East Grinstead CC Male Senior
74 10:44:00 Paul Gannon Minehead Cycling Club Male Vet
75 10:45:00 Edward Welsh Minehead Cycling Club Male Senior
76 10:46:00 Tim Rook Minehead Cycling Club Male Vet
77 10:47:00 Nick Welsh Minehead Cycling Club Male Vet
78 10:48:00 Rosalind Willicombe Minehead Cycling Club Female Vet
79 10:49:00 Francesca Derry-Evans Rogue Racing Female Senior
80 10:50:00 Natalie Grinczer Female Senior
81 10:51:00 Amy Pullen Propello Female Junior
82 10:52:00 Nicole Coates Torelli Female Senior
83 10:53:00 Isla Smeeton 1st Chard Wheelers Female Senior
84 10:54:00 Jo Kitley Velo Club Venta Female Senior
85 10:55:00 Hannah Rainger Propello Female Espoir
86 10:56:00 Niamh Murphy Liv CC Halo Cycles Female Junior
87 10:57:00 Nicole Corin Rogue Racing Female Senior
88 10:58:00 Michaela Spitzer Minehead Cycling Club Female Vet
89 10:59:00 Helen Gray Rogue Racing Female Vet
90 11:00:00 Jessica Rhodes-Jones AeroCoach Female Senior
91 11:01:00 Tristan Davies Saint Piran Male Espoir
92 11:02:00 Phil Stonelake Bristol Road Club Male Vet
93 11:03:00 Sean Ferguson Mid Devon CC Male Vet
94 11:04:00 Tom Williams Webbs 1902 CC Male Espoir
95 11:05:00 Jack Dallyn Exeter Whs CC Male Espoir
96 11:06:00 Joseph Wright Team Zoyland Male Juvenile
97 11:07:00 Peter Barlow Royal Navy & Royal Marines CA Male Senior
98 11:08:00 Jonathan Heath NFTO CC Male Senior
99 11:09:00 James Stone Brighton Excelsior CC Male Vet
100 11:10:00 B Xavier Disley AeroCoach Male Senior
101 11:11:00 Charlie Lacaille University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
102 11:12:00 Tomos Pattinson Halesowen A&CC Male Junior
103 11:13:00 John Benjamin Bradford-on-Avon Cycling Club Male Senior
104 11:14:00 Charlie Revell Team Tor 2000 | KALAS Male Senior
105 11:15:00 David Fellows Solihull CC Male Senior
106 11:16:00 Nathan Bale Minehead Cycling Club Male Senior
107 11:17:00 John Watson Hitchin Nomads CC Male Vet
108 11:18:00 Carl Jolly University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
109 11:19:00 Reuben Heal Mid Devon CC Male Junior
110 11:20:00 George Kimber Spirit BSS Male Senior
111 11:21:00 Steve Thomas Bristol Road Club Male Vet
112 11:22:00 Tavis Walker Rogue Racing Male Vet
113 11:23:00 Jacques Coates Team PB Performance Male Espoir
114 11:24:00 Kit Buchanan Solihull CC Male Senior
115 11:25:00 Max Stedman HuntBikeWheels.com Male Senior
116 11:26:00 Phillip Lovett Backpedal Male Vet
117 11:27:00 Fin Walter Team Zoyland Male Junior
118 11:28:00 Tom Townsend Stolen Goat Race Team Male Espoir
119 11:29:00 Tim Heal Mid Devon CC Male Vet
120 11:30:00 Ed Laverack Backpedal Male Senior