3 RT

  • Hide Map
  • Date: 15-Sep-19
  • Time: 11:00
  • Distance: 0.4 Miles
  • Course: Vscam
  • Closing Date: 03-Sep-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 11:01:00 Andrew Garling 3 RT Male Vet
2 11:02:00 Ade Greenwood 3 RT Male Vet
3 11:03:00 Stephen Robinson 3 RT Male Vet
4 11:04:00 Beverly Carey Queensbury Queens of the Mountain Female Vet
5 11:05:00 Dalia Hawley Albarosa CC Female Senior
6 11:06:00 Laura Wright Queensbury Queens of the Mountain Female Vet
7 11:07:00 Ian Garbett Holmfirth C C Male Vet
8 11:08:00 Anne Johnson Queensbury Queens of the Mountain Female Vet
9 11:09:00 Chris Timson Halifax Imperial Wheelers Male Vet
10 11:10:00 Charlotte Mccormack Queensbury Queens of the Mountain Female Senior
11 11:11:00 Jennifer Battersby Queensbury Queens of the Mountain Female Vet
12 11:12:00 Phil Smith Sitwell Cycling Club Male Vet
13 11:13:00 Michael Harrison Sitwell Cycling Club Male Vet
14 11:14:00 Ryan Thomas East Bradford Race Team Male Juvenile
15 11:15:00 Jennifer Heald Huddersfield Star Whs Female Senior
16 11:16:00 Ben Davies Halifax Imperial Wheelers Male Vet
17 11:17:00 Kevin Melia VC Bradford Male Vet
18 11:18:00 Claire Morgan Sitwell Cycling Club Female Senior
19 11:19:00 Jason Hughes Sitwell Cycling Club Male Vet
20 11:20:00 Josie Smith Barnsley Road Club Female Senior
21 11:21:00 Mark Mageean Halifax Imperial Wheelers Male Vet
22 11:22:00 Zoe Towers Queensbury Queens of the Mountain Female Vet
23 11:23:00 Louise Ambler Queensbury Queens of the Mountain Female Senior
24 11:24:00 Holly Carter Manchester Wheelers Female Senior
25 11:25:00 Jonathan Haynes Sitwell Cycling Club Male Senior
26 11:26:00 Patrick Casey Cycle Sport Pendle Male Juvenile
27 11:27:00 Annabel Vella Worksop Wheelers Cycling Club Female Vet
28 11:28:00 Andy Westwell 3 RT Male Vet
29 11:29:00 Chris Jones Calderdale Tri Club Male Vet
30 11:30:00 Stephen Earle Halifax Imperial Wheelers Male Vet
31 11:31:00 Thomas Brabbin Halifax Imperial Wheelers Male Senior
32 11:32:00 Darren Hibberd Sitwell Cycling Club Male Senior
33 11:33:00 Gary Stevenson Huddersfield Star Whs Male Senior
34 11:34:00 Steven Eastwood Huddersfield Star Whs Male Senior
35 11:35:00 Michael Cuthbertson Otley CC Male Vet
36 11:36:00 Catherine Sweeney Queensbury Queens of the Mountain Female Senior
37 11:37:00 Paul Sweet 3 RT Male Senior
38 11:38:00 Lee Thortersen Calder Clarion Male Vet
39 11:39:00 Amy Cuthbertson Hopey Bicycle Repairs Female Senior
40 11:40:00 Jo Holden Macclesfield Wheelers Female Vet
41 11:41:00 Karl Wooffindin Out of the Saddle CC Male Senior
42 11:42:00 Sandra Mackay Datalynx-Parenesis Cycling Female Vet
43 11:43:00 Benjamin Brierley 3C Test Team Male Juvenile
44 11:44:00 James Broscombe Ravensthorpe CC Male Vet
45 11:45:00 Mark Rooney Shibden Cycling Club Male Vet
46 11:46:00 David Hunt Wakefield Triathlon Club Male Vet
47 11:47:00 Darren Stringer 3 RT Male Vet
48 11:48:00 Nicola Soden Datalynx-Parenesis Cycling Female Senior
49 11:49:00 James Armson Holmfirth C C Male Juvenile
50 11:50:00 Kate Lucas Norwich A B C Female Vet
51 11:51:00 Blair Buss Halifax Imperial Wheelers Male Vet
52 11:52:00 Arran Wolstenholme Holmfirth C C Male Junior
53 11:53:00 Daniel Emery Birdwell Wheelers Male Vet
54 11:54:00 Benedict Powrie Huddersfield Star Whs Male Senior
55 11:55:00 Matthew Cooper National Clarion CC Male Senior
56 11:56:00 Haddi Conant Datalynx-Parenesis Cycling Female Espoir
57 11:57:00 Conor Cairns Bolsover and District CC Male Vet
58 11:58:00 Nick Clayton Sitwell Cycling Club Male Vet
59 11:59:00 Martin Locke Barnsley Road Club Male Senior
60 12:00:00 Rebecca Bland York Cycleworks Female Senior
61 12:01:00 Joshua Morris Liverpool Phoenix CC (Aintree) Male Senior
62 12:02:00 Timothy Mansfield HD Revolutions Male Senior
63 12:03:00 Harry Midgley Holmfirth C C Male Espoir
64 12:04:00 Tim Glenie Ilkeston Cycle Club Male Vet
65 12:05:00 Oliver Shaw Otley CC Male Senior
66 12:06:00 Peter Campbell Velo Club Long Eaton Male Vet
67 12:07:00 Christian Fox B38/Cycles In Motion Male Vet
68 12:08:00 Michael Collins 3 RT Male Senior
69 12:09:00 Rapid Rich Stoodley 3 RT Male Vet
70 12:10:00 Robert Tracey 3C Test Team Male Senior
71 12:11:00 Oliver Akers Holmfirth C C Male Juvenile
72 12:12:00 David Martin Holmfirth C C Male Senior
73 12:13:00 Christopher Howden Sitwell Cycling Club Male Senior
74 12:14:00 Billy N M Cheetham B38/Cycles In Motion Male Vet
75 12:15:00 Jack Cole The Bike Bar Male Senior
76 12:16:00 Michael Nichols 3 RT Male Vet
77 12:17:00 James Wakefield Huddersfield Star Whs Male Vet
78 12:18:00 Mitch Jones 3 RT Male Vet
79 12:19:00 Aj Hughes Sportcity Velo Male Junior
90 12:30:00 Hannah Tweddell B38/Cycles In Motion Female Senior
91 12:31:00 James Scrivener Reading CC Male Senior
92 12:32:00 Max Burt Ravensthorpe CC Male Espoir
93 12:33:00 Adam Lathbury Rutland Cycling Club Male Senior
94 12:34:00 Michael Harris HD Revolutions Male Senior
95 12:35:00 Tom Fricker Farnham RC Male Senior
96 12:36:00 Tom Garnett Ilkley CC Male Espoir
97 12:37:00 David Scott MULE .C.C. Male Senior
98 12:38:00 Ben Dobson Team ASL-Bolton Male Espoir
99 12:39:00 Simon Warren Norwood Paragon CC Male Vet
100 12:40:00 Rebecca Richardson Brother.UK Fusion RT Female Senior
101 12:41:00 Richard Marsden Manchester Wheelers Male Senior
102 12:42:00 James Byatt Ilkeston Cycle Club Male Senior
103 12:43:00 David Mccann Beacon Roads CC Male Senior
104 12:44:00 Nick Sweeting 3 RT Male Vet
105 12:45:00 Darrell Clarke Belper BC Male Vet
106 12:46:00 Andrew Laidler Sitwell Cycling Club Male Senior
107 12:47:00 Rick Bailey B38/Cycles In Motion Male Senior
108 12:48:00 Callum Dixon Go Below - Kingud Male Senior
109 12:49:00 James Doxey South Normanton C C Male Vet
110 12:50:00 Matthew Cleave Hopey Bicycle Repairs Male Senior
111 12:51:00 Kieran Smith Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
112 12:52:00 Calum Brown B38/Cycles In Motion Male Senior