Chesterfield Coureurs (entries close 12/10/19)

  • Hide Map
  • Date: 20-Oct-19
  • Time: 11:30
  • Distance: 0
  • Course: ohc8
  • Closing Date: 12-Oct-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
20 11:20:00 Mark Plowright Beeston Road Club Male Vet
21 11:21:00 Marc Hughes Common Lane Occasionals Male Vet
22 11:22:00 Tony Johnson Barnsley Road Club Male Senior
23 11:23:00 Daniel Ward South Normanton C C Male Senior
24 11:24:00 Duncan Wood Scunthorpe Polytechnic CC Male Senior
25 11:25:00 Christian Fox Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Vet
26 11:26:00 Tim Glenie Ilkeston Cycle Club Male Vet
27 11:27:00 Daniel Gee Ashfield RC Male Vet
28 11:28:00 Elliot Sleath Macclesfield Wheelers Male Senior
29 11:29:00 Paul Heggie Birdwell Wheelers Male Vet
30 11:30:00 Jacob Vezey Harrogate Nova CC Male Senior
31 11:31:00 Alex Taylor Sportstest RT Male Vet
32 11:32:00 Neil Bentley Common Lane Occasionals Male Vet
33 11:33:00 Phillip Oliver Rutland Cycling Club Male Vet
34 11:34:00 Paul Whittaker Stockport Clarion CC Male Vet
35 11:35:00 Isaac Oliver North Midland Youth Squad Male Juvenile
36 11:36:00 Will Corden VeloRunner RT Male Senior
37 11:37:00 Lewis Cerenko-Clements Elmsall Road Club Male Junior
38 11:38:00 Robert Telford Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
39 11:39:00 Andrew White Army Cycling Male Senior
40 11:40:00 Tony Cope Leek CC - Den Engel Belgian Bar Male Vet
41 11:41:00 Andrew Spittlehouse Calder Clarion Male Vet
42 11:42:00 Jon Wild Veloviewer Male Vet
43 11:43:00 Andy Moore Lincoln Wheelers CC Male Vet
44 11:44:00 Sam Evans North Midland Youth Squad Male Junior
45 11:45:00 Steve Tait OVB Male Vet
46 11:46:00 Laurie Stobbs URDT Male Senior
47 11:47:00 John Barnett Otley CC Male Vet
48 11:48:00 Robert Fowler Rutland Cycling Club Male Vet
49 11:49:00 Dalia Hawley Albarosa CC Female Senior
50 11:50:00 Karen Brooks Team Sportslab Female Vet
51 11:51:00 Kate Harwood Holmfirth C C Female Junior
52 11:52:00 Lindsay Clarke Fenland Clarion CC Female Vet
53 11:53:00 Abbie Taylor Fusion Cycling Club Dronfield Female Senior
54 11:54:00 Sarah Lewthwaite Team Sportslab Female Vet
55 11:55:00 Haddi Conant Datalynx-Parenesis Cycling Female Espoir
56 11:56:00 Hannah Larbalestier University of Sheffield Cycling Club Female Senior
57 11:57:00 Joanne Clay TORQ Performance Female Senior
58 11:58:00 Joanna Cebrat Bury Clarion CC Female Vet
59 11:59:00 Mandie James Ilkeston Cycle Club Female Vet
60 12:00:00 Lydia Turan Holmfirth C C Female Juvenile
61 12:01:00 Georgina Blair Audax UK Female Vet
62 12:02:00 Sarah Harrison Sheffield Triathlon Club Female Vet
63 12:03:00 Iona Sewell Datalynx-Parenesis Cycling Female Senior
64 12:04:00 Amy Loftus Holmfirth C C Female Juvenile
65 12:05:00 Janet Burthem Velo Club Melyd Female Vet
66 12:06:00 Lily Taylor Holmes Chapel Velo Female Junior
67 12:07:00 Hannah Tweddell Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Female Senior
68 12:08:00 Jo Jebb Common Lane Occasionals Female Vet
69 12:09:00 Evie Turner Holmfirth C C Female Juvenile
70 12:10:00 Lucy Lee Brother.UK Fusion RT Female Espoir
71 12:11:00 Maia Howell Sheffield Triathlon Club Female Juvenile
72 12:12:00 Becky Hair Histon & Impington Bicycle Club Female Senior
73 12:13:00 Sonia Insley Bolsover and District CC Female Vet
74 12:14:00 Jessica Taylor Holmfirth C C Female Juvenile
75 12:15:00 Rebecca Richardson Brother.UK Fusion RT Female Senior
76 12:16:00 Karl Wooffindin Out of the Saddle CC Male Senior
77 12:17:00 Richard Stoodley 3 RT Male Vet
78 12:18:00 Kieran Smith Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
79 12:19:00 Richard Lucas Mapperley CC Male Senior
80 12:20:00 Rick Bailey Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
81 12:21:00 Arne Beswick Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Senior
82 12:22:00 Billy N M Cheetham Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Vet
83 12:23:00 Simon Froberg Dinnington Racing Club Male Vet
84 12:24:00 David Curtis Rutland Cycling Club Male Vet
85 12:25:00 James Haworth Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Senior
86 12:26:00 Emil Howell Sheffield Triathlon Club Male Juvenile
87 12:27:00 Scott Harrison Tuxford Clarion C C Male Vet
88 12:28:00 James Mead Common Lane Occasionals Male Vet
89 12:29:00 Michael Wilkinson North Notts Olympic CC Male Vet
90 12:40:00 Duncan Edwards Harrogate Nova CC Male Senior
91 12:31:00 Nathan Smith Wold Top The Edge RT Male Espoir
92 12:32:00 Robin Barker Common Lane Occasionals Male Vet
93 12:33:00 Andrew Sedgewick Rutland Cycling Club Male Vet
94 12:34:00 Trevor Mayne Birdwell Wheelers Male Vet
95 12:35:00 David Fellows Solihull CC Male Senior
96 12:36:00 James King OVB Male Senior
97 12:37:00 Chris Bevan Veloviewer Male Senior
98 12:38:00 Oliver Humphreys National Clarion CC Male Vet
99 12:39:00 Daniel Farrand Bolsover and District CC Male Senior
100 12:50:00 Joshua Aiken Pedal Power Cycles Ipswich Male Senior
101 12:41:00 Joshua Williams Matlock CC Male Juvenile
102 12:42:00 Gordon Wordsworth Rutland Cycling Club Male Vet
103 12:43:00 Nick Burton Newark Castle C C Male Vet
104 12:44:00 Pete Clements BBM Revolution Cycling Club Male Vet
105 12:45:00 James Gelsthorpe Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) Male Senior
106 12:46:00 Gerard Henry University of Warwick Triathlon & Road Cycling Club Male Espoir
107 12:47:00 Julian Roche Otley CC Male Espoir
108 12:48:00 Jack Levick Rose Race Team Male Senior
109 12:49:00 Christopher Jenkins Birdwell Wheelers Male Senior
110 13:00:00 Andy Cunningham Ilkley CC Male Senior
111 12:51:00 Robert McLeish Matlock CC Male Junior
112 12:52:00 Steve Clarke Fenland Clarion CC Male Vet
113 12:53:00 Peter Campbell Velo Club Long Eaton Male Vet
114 12:54:00 Gavin Alcock 7 Hills Cycling Club Male Vet
115 12:55:00 Taylor Hill JRC Shutt Ridley RT Male Junior
116 12:56:00 James Doxey South Normanton C C Male Vet
117 12:57:00 Pete Laud Common Lane Occasionals Male Vet
118 12:58:00 John Flanagan Moonglu CC Male Vet
119 12:59:00 Stuart Baker Buxton CC/Sett Valley Cycles Male Senior
120 13:10:00 Leon Wright Race Hub Male Senior
121 13:01:00 Eugene Cross Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Espoir
122 13:02:00 David Lane Ravensthorpe CC Male Vet
123 13:03:00 Paul Armstrong Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
124 13:04:00 James Russell Macclesfield Wheelers Male Vet
125 13:05:00 Mark Jagger Harrogate Nova CC Male Senior
126 13:06:00 Alastair Ribbands Manchester Wheelers Male Senior
127 13:07:00 George Peden University of Leeds Cycling Club Male Espoir
128 13:08:00 Bhima Bowden Macclesfield Wheelers Male Senior
129 13:09:00 Daniel Emery Birdwell Wheelers Male Vet
130 13:20:00 Andy Nichols Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
131 13:11:00 Richard Golding Ilkeston Cycle Club Male Vet
132 13:12:00 Sam Smith Rutland Cycling Club Male Espoir
133 13:13:00 Darrell Clarke Belper BC Male Vet
134 13:14:00 Mark Rowbottom Chesterfield Coureurs CC Male Senior
135 13:15:00 Ben Norbury Congleton CC Male Senior
136 13:16:00 Steven Prince Fishface Cycles RT Male Vet
137 13:17:00 Patrick Murphy South Normanton C C Male Vet
138 13:18:00 Paul Whittaker Rutland Cycling Club Male Vet
139 13:19:00 Dominic Watts Veloviewer Male Vet
140 12:30:00 Adam Kenway VITUS PRO CYCLING Powered by BROTHER UK Male Senior
141 13:21:00 John Hunt Beacon Roads CC Male Senior
142 13:22:00 Thomas Caskey St Ives CC Male Junior
143 13:23:00 Jon Bray Epic R C Male Vet
144 13:24:00 Simon Hale Army Cycling Male Vet
145 13:25:00 Patrick Clark Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
146 13:26:00 Ewan Mackie Ilkeston Cycle Club Male Junior
147 13:27:00 Hamish McDougall Team Lifting Gear Products/Cycles In Motion Male Senior
148 13:28:00 Timothy Lane JRC Shutt Ridley RT Male Junior
149 13:29:00 Stephen Butterworth St Ives CC Male Vet
150 13:30:00 Richard Thoday Matlock CC Male Vet