Chippenham & District Wheelers (WTTA Hardriders)

  • Hide Map
  • Date: 03-Mar-19
  • Time: 10:00
  • Distance: 22 Miles
  • Course: u601b
  • Closing Date: 19-Feb-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 10:01:00 Jamie Richardson Paige Chippenham & District Wheelers Male Senior
2 10:02:00 David Das Bradford-on-Avon Cycling Club Male Vet
3 10:03:00 Corinne Clark Team Swindon Cycles Female Senior
4 10:04:00 Graham Smith Severn Road Club Male Vet
5 10:05:00 Luke Smith Bristol South Cycling Club Male Vet
6 10:06:00 Joanne Jago Performance Cycles CC Female Senior
7 10:07:00 James Cartridge 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Vet
8 10:08:00 Ewan Johnston Bristol South Cycling Club Male Vet
9 10:09:00 Steve Harding Velo Club Walcot Male Vet
10 10:10:00 Peter Garnett Swindon Road Club Male Vet
11 10:11:00 John Benjamin Bradford-on-Avon Cycling Club Male Senior
12 10:12:00 Roxane Heaton Somerset Road Club Female Senior
13 10:13:00 Jake Tay Severn Road Club Male Vet
14 10:14:00 Steven Barber VTTA West Group Male Vet
15 10:15:00 James Pittard University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
16 10:16:00 Megan Dickerson Bristol South Cycling Club Female Senior
17 10:17:00 Gavin Draper North Hampshire RC Male Vet
18 10:18:00 Arran Armstrong Velo Club Walcot Male Vet
19 10:19:00 Samuel Butters Avid Sport Male Juvenile
20 10:20:00 Nick Livermore Bristol South Cycling Club Male Senior
21 10:21:00 Christina Murray Army Cycling Female Vet
22 10:22:00 Mike Anderson Club Cycliste Moncontourais Male Vet
23 10:23:00 Roy Carless Swindon Road Club Male Vet
24 10:24:00 Alec Johnson Westbury Wheelers Male Senior
25 10:25:00 Jess Atkinson Team 22 Female Senior
26 10:26:00 Cameron Porch Avid Sport Male Junior
27 10:27:00 Charlie Lacaille University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
28 10:28:00 Gordon Scott CC Weymouth Male Vet
29 10:29:00 Matthew Butters Velo Club Walcot Male Vet
30 10:30:00 Josh Griffiths Bikestrong-KTM Male Espoir
31 10:31:00 Simon Coles Northover VT / Rudy Project / SCS Male Vet
32 10:32:00 Jerry Rayner Westbury Wheelers Male Vet
33 10:33:00 Lauren Johnston Avid Sport Female Senior
34 10:34:00 Michael1 Murkin Swindon Road Club Male Vet
35 10:35:00 Philip Watts North Hampshire RC Male Vet
36 10:36:00 Dave Hurley Somer Valley Cycling Club Male Vet
37 10:37:00 Charles Thibault Velo Club Walcot Male Senior
38 10:38:00 Euan Taylor Salt and Sham Cycle Club Male Junior
39 10:39:00 Helen Kuhlman Avid Sport Female Vet
40 10:40:00 Charles Coleman Rogue Racing Male Senior
41 10:41:00 Iain Cade Bath Cycling Club Male Senior
42 10:42:00 Stefan Barnett Bradford-on-Avon Cycling Club Male Espoir
43 10:43:00 Leigh Pinchen Northover VT / Rudy Project / SCS Male Vet
44 10:44:00 Richard Emery Severn Road Club Male Vet
45 10:45:00 Andrew Clarke North Shropshire Wheelers Male Vet
46 10:46:00 Robert Francis A2B Cycle Repair Race Team Male Espoir
47 10:47:00 Chris Broad-drake Swindon Road Club Male Vet
48 10:48:00 Allan Hodgson Newport Phoenix CC Male Vet
49 10:49:00 Lysa Fairhurst Bath Cycling Club Female Vet
50 10:50:00 Ted Cross University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
51 10:51:00 James Coleman Rogue Racing Male Senior
52 10:52:00 Matthew Sim Dorking Cycling Club Male Senior
53 10:53:00 Chris Lowe Swindon Road Club Male Vet
54 10:54:00 Laura Rayner Westbury Wheelers Female Senior
55 10:55:00 Steven Cottington Bath Cycling Club Male Vet
56 10:56:00 Daniel Kempe Bristol South Cycling Club Male Vet
57 10:57:00 Mick Sharratt Team Swindon Cycles Male Vet
58 10:58:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
59 10:59:00 Karen Whyte Veloce Female Vet
60 11:00:00 Felix Wilkinson Velo Club Montpellier Male Senior