Hitchin Nomads CC (London North Millennium 7 of 8)

  • Hide Map
  • Date: 19-May-18
  • Time: 14:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: F14/25
  • Closing Date: 08-May-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 14:01:00 Nick Hickman Hitchin Nomads CC Male Vet
2 14:02:00 Peter Nunn North Road CC Male Vet
3 14:03:00 Ross Thomson Hitchin Nomads CC Male Vet
4 14:04:00 Matt Newman Histon & Impington Bicycle Club Male Vet
5 14:05:00 Alistair Golby Cambridge University CC Male Senior
6 14:06:00 Arlen Vartazarian HJL Male Vet
7 14:07:00 Oren Peleg Regents Park Rouleurs Male Vet
8 14:08:00 Daniel Rigby St Ives CC Male Vet
9 14:09:00 Laurence Lisher Green Arrow CRT Male Espoir
10 14:10:00 Jack Brown Cambridge University CC Male Espoir
11 14:11:00 Rob Luff GS Stella Male Vet
12 14:12:00 John Watson Hitchin Nomads CC Male Vet
13 14:13:00 Michael Russell Team Trident Male Vet
14 14:14:00 Liz Dickinson Team Trident Female Senior
15 14:15:00 Gareth Davies Team Bottrill Male Senior
16 14:16:00 Sean Bradley Team Trident Male Senior
17 14:17:00 Kevin Creese Chronos RT Male Vet
18 14:18:00 Adrian Trott Cheshire Maverick Cycle Club Male Vet
19 14:19:00 Anneke Prins Welwyn Whs Female Vet
20 14:20:00 Oliver Mytton Verulam CC Male Senior
21 14:21:00 James McPherson Hitchin Nomads CC Male Vet
22 14:22:00 David Halliday Newmarket Cycling & Triathlon Club Male Senior
23 14:23:00 Steve Rust Team Trident Male Vet
24 14:24:00 Brenda Bozwood Davies Team Trident Female Vet
25 14:25:00 Neil Hughes Velo Schils Interbike RT Male Senior
26 14:26:00 Alan Crane Chronos RT Male Vet
27 14:27:00 Anthony Smith Team Milton Keynes Male Senior
28 14:28:00 Roger Taylor Hitchin Nomads CC Male Vet
29 14:29:00 Samantha Tophill Team Trident Female Vet
30 14:30:00 Karl Willis Herts Rouleurs Racing Club Male Senior
31 14:31:00 John Manlow Ely & District CC/B&T Motor Repairs Male Vet
32 14:32:00 James Johnson Welwyn Whs Male Vet
33 14:33:00 Elanor Cadzow Welwyn Whs Female Senior
34 14:34:00 Steve Mussett Team Trident Male Vet
35 14:35:00 Michael Martin CC Ashwell Male Vet
36 14:36:00 Tony May TMG Horizon Cycling Team Male Vet
37 14:37:00 Nick Clarke Veloccino Squadra Donne Male Senior
38 14:38:00 Toby Maloy Team Milton Keynes Male Senior
39 14:39:00 Alex Peeke Welwyn Whs Male Vet
40 14:40:00 Geir Robinson Regents Park Rouleurs Male Vet
41 14:41:00 Jason Stuart CC Ashwell Male Vet
42 14:42:00 Helen Boatman Team Milton Keynes Female Vet
43 14:43:00 Robert Bumstead CC Ashwell Male Vet
44 14:44:00 Jonathan Polley Histon & Impington Bicycle Club Male Vet
45 14:45:00 Nick Morgan Hitchin Nomads CC Male Senior
46 14:46:00 Roger Porter Verulam CC Male Vet
47 14:47:00 Jack Ellis Hoppers Rollers Male Senior
48 14:48:00 James Taylor Berkhamsted Cycling Club Male Senior
49 14:49:00 Joe Kiely Welwyn Whs Male Junior
50 14:50:00 Felix Barker Cambridge University CC Male Senior
51 14:51:00 Steve Torley Team Milton Keynes Male Vet
52 14:52:00 Timothy Perry Icknield RC Male Senior
53 14:53:00 Mark Desborough Hitchin Nomads CC Male Vet
54 14:54:00 Stephen Oliver Hitchin Nomads CC Male Vet
55 14:55:00 Ben Stowe Arctic Aircon RT Male Senior
56 14:56:00 Julian Pegg Hitchin Nomads CC Male Vet
57 14:57:00 Nicholas Senechal Hitchin Nomads CC Male Vet
58 14:58:00 Linda Dewhurst Team Milton Keynes Female Vet
59 14:59:00 David Scott Welwyn Whs Male Vet
60 15:00:00 Luke Clarke TMG Horizon Cycling Team Male Senior
61 15:01:00 Toby Hunt Verulam CC Male Senior
62 15:02:00 Andrew Ames Southgate CC Male Senior
63 15:03:00 Paul Wright Hitchin Nomads CC Male Vet
64 15:04:00 Catherine Jones Hitchin Nomads CC Female Vet
65 15:05:00 Tim Davies Icknield RC Male Vet
66 15:06:00 Steve Clarke TMG Horizon Cycling Team Male Vet
67 15:07:00 Julian King Welwyn Whs Male Vet
68 15:08:00 Michelle Lock GS Stella Female Vet
69 15:09:00 Clare Cornell Hitchin Nomads CC Male Vet
70 15:10:00 Ross Clarke TMG Horizon Cycling Team Male Senior
71 15:11:00 Robert Gilmour Hounslow & District Whs Male Vet
72 15:12:00 Christine Bertram Female Vet
73 15:13:00 Andrew Porter Welwyn Whs Male Vet
74 15:14:00 Christopher Wilson Hitchin Nomads CC Male Vet
75 15:15:00 Darran Bennett Ely & District CC/B&T Motor Repairs Male Vet
76 15:16:00 Alastair Luxford Full Gas Racing Team Male Senior
77 15:17:00 Richard Weltz Team Trident Male Senior
78 15:18:00 Howard Ashmore Welwyn Whs Male Vet
79 15:19:00 Brendan O'Brien Eagle Road Club Male Vet
80 15:20:00 Ashley Cox Flamme Rouge Cycling Team Male Senior
81 15:21:00 Carmelo Luggeri CC Ashwell Male Vet
82 15:22:00 Leanne Cutler Hitchin Nomads CC Female Vet
83 15:23:00 Ingrid Matthews Hitchin Nomads CC Female Vet
84 15:24:00 Gary Rudd Bedfordshire Road CC Male Vet
85 15:25:00 Nicholas Candy North Road CC Male Espoir
86 15:26:00 Dave Dent GS Stella Male Vet
87 15:27:00 Adam Laycock VTTA (East Anglia Group) Male Vet
88 15:28:00 Peter Cookson Willesden CC Male Vet
89 15:29:00 Duncan Godfrey Team Trident Male Vet
90 15:30:00 George Fox Team Bottrill Male Senior