coalville wheelers cc (2-up ttt)(cheques to chris sidney)(fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 28-Aug-17
  • Time: 10:00
  • Distance: 30 Km
  • Course: as/19
  • Closing Date: 15-Aug-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
23 10:24:00 Rosie Dear Coalville Whs Female Vet
24 10:24:00 Pamela Moore Coalville Whs Female Vet
25 10:26:00 Caroline Mansfield Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Female Vet
26 10:26:00 Lotta Mansfield Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Female Junior
27 10:28:00 Francesca Hall Race Hub Female Senior
28 10:28:00 Matt Dewis Race Hub Male Senior
29 10:30:00 Adam Clarke Team Bottrill Male Vet
30 10:30:00 Emma Clarke Coalville Triathlon Club Female Senior
31 10:32:00 Luke Hind Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Espoir
32 10:32:00 Joshua Giddings Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
33 10:34:00 Lucy Sturgess Leicester Forest CC Female Senior
34 10:34:00 Anna Bertram Leicester Forest CC Female Vet
35 10:36:00 Jack Brough Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Junior
36 10:36:00 James Alexander Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Espoir
37 10:38:00 Anthony Hayman Hinckley Cycle Racing Club Male Vet
38 10:38:00 Steven Robinson Coalville Whs Male Vet
39 10:40:00 Neil Mansfield Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Vet
40 10:40:00 Finn Mansfield Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Espoir
41 10:42:00 Isaac Russell Derby Mercury R C Male Espoir
42 10:42:00 Joshua Scales Derby Mercury R C Male Espoir
43 10:44:00 David Norman Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Espoir
44 10:44:00 Robert McAndrew Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Espoir
45 10:46:00 Tom Hill Coalville Whs Male Senior
46 10:46:00 Ian King Velo Club Long Eaton Male Vet
47 10:48:00 Stuart Faver Melton Olympic CC Male Vet
48 10:48:00 Adam Gardner Melton Olympic CC Male Senior
49 10:50:00 Harry Thompson Leicestershire RC Male Senior
50 10:50:00 Phillip Maddocks Leicestershire RC Male Senior
51 10:52:00 Stephanie Post VeloSistas TT Team Female Senior
52 10:52:00 Ben Brandon Team Bottrill Male Vet
53 10:54:00 Rod McGowan Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
54 10:54:00 Kieran Bailey Team Lutterworth Cycle Centre Male Senior
55 10:56:00 Matthew Stretton Coalville Whs Male Espoir
56 10:56:00 Richard Stretton Coalville Whs Male Vet
57 10:58:00 Ian Wroblewski Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
58 10:58:00 Marc Fairclough Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
59 11:00:00 Lee Tunnicliffe Team Lutterworth Cycle Centre Male Senior
60 11:00:00 Alan Tunnicliffe South Normanton C C Male Vet
61 11:02:00 Gareth Pymm Team Bottrill Male Senior
62 11:02:00 Daniel Barnett Team Bottrill Male Vet
63 11:04:00 Samantha Rankin Leicester Triathlon Club Female Senior
64 11:04:00 Victoria Elmer Race Hub Female Senior
65 11:06:00 Jon Young Bolsover and District CC Male Senior
66 11:06:00 John Hind Bolsover and District CC Male Vet
67 11:08:00 Colin Sturgess Male Vet
68 11:08:00 Matt Sinclair Team Lutterworth Cycle Centre Male Senior