bynea cc (women, juniors + m overflow) (240 riders in 2 events)

  • Hide Map
  • Date: 25-Jun-17
  • Time: 09:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: r25/3h
  • Closing Date: 13-Jun-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
50 09:50:00 Michael Gelder Tricycle Association South West Region Male Vet
51 09:51:00 John Thompson Severn Road Club Male Vet
54 09:54:00 Nathan Miles Pembrokeshire Velo Male Vet
55 09:55:00 Kari Jones VeloSistas TT Team Female Senior
56 09:56:00 James Lawley Barrow Central Wheelers Male Vet
57 09:57:00 Jean Croft Harrogate Nova CC Female Vet
58 09:58:00 Matt Brooke Sodbury Cycle Sport Male Senior
59 09:59:00 Ray Perkins Clevedon & District Road Club Male Vet
60 10:00:00 Nadine Cannon VeloSistas TT Team Female Senior
61 10:01:00 John Howells Corinium Cycle Club Male Vet
62 10:02:00 Anthony Isaac Male Vet
63 10:03:00 Richard Bowmer Ogmore Valley Wheelers Male Vet
64 10:04:00 Russell Boon Avonlea/Treasure RT Male Vet
65 10:05:00 Dan Farmer Team CRANC Male Senior
66 10:06:00 Mike Hallgarth Anfield BC Male Vet
67 10:07:00 Geoff Thomas Rhondda Triathlon Club Male Vet
68 10:08:00 Philip Thomas Rhondda Triathlon Club Male Senior
69 10:09:00 Stuart Evans Bynea Cycling Club Male Vet
70 10:10:00 Danuta Tinn Maidenhead & District CC Female Vet
71 10:11:00 Diane Hynam Bynea Cycling Club Female Vet
72 10:12:00 Jonathan Harrhy N.E.W.T Newport and East Wales Triathlon Club Male Senior
73 10:13:00 Ed Hadley Hereford & Dist Whs CC Male Vet
74 10:14:00 Mark Hillier Port Talbot Whs CC Male Vet
75 10:15:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
76 10:16:00 Michael Collins Bristol South Cycling Club Male Vet
77 10:17:00 Fenella Brown Warwickshire Road Club Female Vet
78 10:18:00 Gerry Peppin Corinium Cycle Club Male Vet
79 10:19:00 Dave Driver Yeovil Cycling Club Male Vet
80 10:20:00 Stephanie Post VeloSistas TT Team Female Senior
81 10:21:00 Dominic Norcross Team NBCC Male Vet
82 10:22:00 David Singleton Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
83 10:23:00 Geoff Edgerton North Shropshire Wheelers Male Vet
84 10:24:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
85 10:25:00 Caitlin Peters i-Team Cyclists Club Female Espoir
86 10:26:00 Sally Harmer Pembrokeshire Velo Female Vet
87 10:27:00 Colum Foster Ratae RC Male Senior
88 10:28:00 Vince Evans Wrekinsport CC Male Vet
89 10:29:00 Christopher Owram Chepstow Cycling Club Male Senior
90 10:30:00 Pfeiffer Georgi Liv CC Halo Cycles Female Espoir
91 10:31:00 Julie Stephens Ross on Wye & Dist CC Female Vet
92 10:32:00 Craig Wilson Nelson Whs CC Male Vet
93 10:33:00 Michelle Fishbourne Abercynon Road Club Female Vet
94 10:34:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
95 10:35:00 Matthew Hanford Bynea Cycling Club Male Espoir
96 10:36:00 Jason Pritchard Bynea Cycling Club Male Senior
97 10:37:00 Austin Heath Bynea Cycling Club Male Vet
98 10:38:00 Louise Georgi Giant CC Halo Films Female Vet
99 10:39:00 Gareth Hill Abercynon Road Club Male Vet
100 10:40:00 Andrea Parish VeloSistas TT Team Female Vet
101 10:41:00 Annamarie Miles Salt and Sham Cycle Club Female Senior
102 10:42:00 Diane Wynne VC Sevale (Malvern) Female Vet
103 10:43:00 Stephen Ratcliffe Brecon Wheelers Male Vet
104 10:44:00 David England Crabwood Cycling Club Male Vet
105 10:45:00 Nicki Carr Female Senior
106 10:46:00 Rosie Croggon Beacon Roads CC Female Senior
107 10:47:00 Alan Smith Gillingham and District Wheelers / Wheels Cycles Male Vet
108 10:48:00 Thomas Few Merthyr CC Male Senior
109 10:49:00 Claire Clementson Wigan Whs CC Female Vet
110 10:50:00 Claire Hann Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Female Senior