bynea cc (3 of 9 in celtic series)

  • Hide Map
  • Date: 27-May-17
  • Time: 10:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: R10/4
  • Closing Date: 16-May-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 10:01:00 Antony Howell Port Talbot Whs CC Male Vet
1 10:01:00 Shirley Howell Port Talbot Whs CC Female Vet
4 10:04:00 Dean Ware Merthyr CC Male Senior
5 10:05:00 Karl Wills Pontypool Road Cycling Club Male Vet
6 10:06:00 Josh Townsend Bynea Cycling Club Male Senior
7 10:07:00 Ioan Llewellyn Milford Tritons Cycling Club Male Senior
8 10:08:00 Roger Wood Pontypool Road Cycling Club Male Vet
9 10:09:00 Kyle Wheeler Pembrokeshire Velo Male Senior
10 10:10:00 Andy Davies Cardiff Jif Male Senior
11 10:11:00 Carys Jeffreys Bynea Cycling Club Female Junior
12 10:12:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
13 10:13:00 Leon Evans Cardiff Ajax CC Male Vet
14 10:14:00 Tom Clode Pembrokeshire Velo Male Senior
15 10:15:00 Andrew Rowles Cardiff Ajax CC Male Senior
16 10:16:00 Jill Colman Pembrokeshire Velo Female Vet
17 10:17:00 Richard Bowmer Ogmore Valley Wheelers Male Vet
18 10:18:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
19 10:19:00 Andrea Parish VeloSistas TT Team Female Vet
20 10:20:00 Lloyd Morgan Cardiff Ajax CC Male Vet
21 10:21:00 Jeff Arnold Milford Tritons Cycling Club Male Vet
22 10:22:00 Mark Whitby Milford Tritons Cycling Club Male Vet
23 10:23:00 Tristian Manning Bynea Cycling Club Male Senior
24 10:24:00 Chris Fishbourne Abercynon Road Club Male Vet
25 10:25:00 David Brice Bynea Cycling Club Male Vet
26 10:26:00 Tomos Perkins Towy Riders Cycle Club Male Junior
27 10:27:00 James Phillips Milford Tritons Cycling Club Male Vet
28 10:28:00 James Coxon Male Vet
29 10:29:00 Thomas Dye Cardiff Ajax CC Male Senior
30 10:30:00 Christopher Holman Team Bottrill Male Senior
31 10:31:00 Helen Priest Cardiff Ajax CC Female Vet
32 10:32:00 Les Thomas Port Talbot Whs CC Male Vet
33 10:33:00 Ross McNally Pembrokeshire Velo Male Senior
34 10:34:00 Arwel Davies Male Vet
35 10:35:00 Tom Arnold Team Bottrill Male Senior
36 10:36:00 Sally Harmer Pembrokeshire Velo Female Vet
37 10:37:00 Terry Anthony Ogmore Valley Wheelers Male Vet
38 10:38:00 Rob Dyde Pembrokeshire Velo Male Senior
39 10:39:00 Matthew Phillips Male Senior
40 10:40:00 Carwyn Davies Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
41 10:41:00 Kevin Thomas Pontypool Road Cycling Club Male Vet
42 10:42:00 Kirsty Murray Pembrokeshire Velo Female Vet
43 10:43:00 Jeffrey Rees Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
44 10:44:00 Nathan Leaves NFTO CC Male Senior
45 10:45:00 David Francis Pembrokeshire Velo Male Vet
46 10:46:00 Morgan Lloyd Male Junior
47 10:47:00 Michelle Fishbourne Abercynon Road Club Female Vet
48 10:48:00 Chris Jones Bynea Cycling Club Male Vet
49 10:49:00 Paul Colman Pembrokeshire Velo Male Vet
50 10:50:00 Christopher Gibbard Bynea Cycling Club Male Senior
51 10:51:00 Jason Cole Milford Tritons Cycling Club Male Senior
52 10:52:00 Kari Jones VeloSistas TT Team Female Senior
53 10:53:00 Andrew Hayward Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
54 10:54:00 Grant Arnold Pembrokeshire Velo Male Senior
55 10:55:00 Daniel Colman Pembrokeshire Velo Male Senior
56 10:56:00 Imogen Appleby-Jones Pembrokeshire Velo Female Senior
57 10:57:00 Liam Rowlands Pembrokeshire Velo Male Senior
58 10:58:00 John Shehan Bynea Cycling Club Male Vet
59 10:59:00 Stephanie Post VeloSistas TT Team Female Senior
60 11:00:00 Chris Massey Team Bottrill Male Vet