bynea cc (w j + m ( overflow)) (240 riders in 2 events)

  • Hide Map
  • Date: 31-Jul-16
  • Time: 09:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: r25/3h
  • Closing Date: 19-Jul-16 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
38 09:38:00 Garry Shuker Walsall Roads Cycling Club Male Vet
39 09:39:00 Clare Greenwood Bush Healthcare CRT Female Vet
40 09:40:00 Karen Taylor East Bradford CC Female Vet
41 09:41:00 Austin Heath Bynea Cycling Club Male Vet
42 09:42:00 Gareth Chislett CC Blaenau Gwent Male Vet
43 09:43:00 Vincent Jenkins LeisureLakesBikes.com Male Vet
44 09:44:00 Barry Quick Reading CC Male Vet
45 09:45:00 Jim Curry VC Equipe Male Vet
46 09:46:00 Kevin Bessant Bynea Cycling Club Male Vet
47 09:47:00 Diane Wilson-evans Bynea Cycling Club Female Vet
48 09:48:00 Stuart Jones Male Senior
49 09:49:00 Nadine Cannon Acme Whs (Rhondda) CC Female Senior
50 09:50:00 Laura Bartlett ...a3crg Female Senior
51 09:51:00 Les Merritt Bynea Cycling Club Male Vet
52 09:52:00 Derek Morgan Gannet CC Male Vet
53 09:53:00 Wayne Jones Bynea Cycling Club Male Vet
54 09:54:00 Paul Nicholls VC 10 Male Vet
55 09:55:00 John Shehan Bynea Cycling Club Male Vet
56 09:56:00 Alexandra Thomas Port Talbot Whs CC Female Espoir
57 09:57:00 Susan Shook Bush Healthcare CRT Female Vet
58 09:58:00 Russell Boon Avonlea/Treasure RT Male Vet
59 09:59:00 Matthew Smith Stourbridge Velo Male Senior
60 10:00:00 Andrea Parish Camel Valley C & TC Female Vet
61 10:01:00 Diane Hynam Bynea Cycling Club Female Vet
62 10:02:00 Ruan Bester Bath Cycling Club Male Senior
63 10:03:00 Les Thomas Port Talbot Whs CC Male Vet
64 10:04:00 John J Murphy Gloucester City Cycling Club Male Vet
65 10:05:00 Andy Hunt Ystwyth CC Male Senior
66 10:06:00 Jon Vickery Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
67 10:07:00 Kari Jones Ride Bike Wales Female Senior
68 10:08:00 Michael Gelder Tricycle Association South West Region Male Vet
69 Steve Bate Para-T Male Senior
69 10:09:00 Roger Wood Pontypool Road Cycling Club Male Vet
70 10:10:00 Josh Griffiths Bristol South Cycling Club Male Espoir
71 10:11:00 Kevin Grant Frome and District Wheelers Male Vet
72 10:12:00 Peter Wilson Bath Cycling Club Male Vet
73 10:13:00 Sharon Clifford SheHair Racing Team Female Vet
74 10:14:00 Simon Geary Hereford & Dist Whs CC Male Vet
75 10:15:00 Matt Heaman Severn Valley Cycles Male Vet
76 10:16:00 Deanna Ferrett Hampshire Road Club Female Vet
77 10:17:00 Ed Hadley Hereford & Dist Whs CC Male Vet
78 10:18:00 Antony Howell Port Talbot Whs CC Male Vet
79 10:19:00 Christopher Goodwin Ogmore Valley Wheelers Male Vet
80 10:20:00 Jake Wright Male Espoir
81 10:21:00 John Howells Corinium Cycle Club Male Vet
82 10:22:00 George Beck Bath Cycling Club Male Espoir
83 10:23:00 Ron Clews Stourbridge Velo Male Vet
84 10:24:00 Dave Poulter Wrekinsport CC Male Vet
85 10:25:00 Grant Arnold Team NBCC Male Senior
86 10:26:00 Tony Emery Dursley Road Club Male Vet
87 10:27:00 Nic Bradburn Worcester St. Johns CC Male Vet
88 10:28:00 Chris Reed Ogmore Valley Wheelers Male Vet
89 10:29:00 Roger Taylor Frome and District Wheelers Male Vet
90 10:30:00 Clarice Chung SSLL Racing Team Female Senior
91 10:31:00 John Thompson Severn Road Club Male Vet
92 10:32:00 Michelle Robertson Abercynon Road Club Female Vet
93 10:33:00 Sarah Lloyd-stephens Hereford & Dist Whs CC Female Senior
94 10:34:00 David England Crabwood CC Male Vet
95 10:35:00 Philip Hunt Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Senior
96 10:36:00 Ron Boast Ogmore Valley Wheelers Male Vet
97 10:37:00 Dave Driver Yeovil Cycling Club Male Vet
98 10:38:00 Nicki Carr VC Equipe Female Senior
99 10:39:00 Guy Evans Hereford & Dist Whs CC Male Vet
100 10:40:00 Angela Hibbs Female Senior
101 10:41:00 John Hynam Bynea Cycling Club Male Vet
102 10:42:00 Gaynor Hughes Bynea Cycling Club Female Vet
103 10:43:00 Gary Rickards Cheltenham & County Cycling Club Male Vet
104 10:44:00 Craig Macdonald Ogmore Valley Wheelers Male Vet
105 10:45:00 Tina Reid In-Gear Female Vet
106 10:46:00 Martin Balk 3C Cyclexperience Male Vet
107 10:47:00 Stephen Landeg Ogmore Valley Wheelers Male Vet
108 10:48:00 Steve Curry Ogmore Valley Wheelers Male Vet
109 10:49:00 Jeffrey Rees Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
110 10:50:00 Anna Turvey Tyneside Vagabonds CC Female Senior
111 10:51:00 Sarah Rees Bynea Cycling Club Female Vet
112 10:52:00 Morgan Ley Port Talbot Whs CC Male Espoir
113 10:53:00 Gareth Hill Abercynon Road Club Male Vet
114 10:54:00 Molly Patch Female Senior
115 10:55:00 Paul Archer Newport Phoenix CC Male Vet
116 10:56:00 Lee-michelle Jones Bynea Cycling Club Female Vet
117 10:57:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
118 10:58:00 Simon Fairclough Cwmcarn Paragon Road Club Male Senior
119 10:59:00 Steve Franklin Team Salesengine.co.uk Male Senior
120 11:00:00 Hayley Simmonds AeroCoach Female Senior