team swift (fastest 80 riders)

  • Hide Map
  • Date: 18-May-16
  • Time: 19:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: v718
  • Closing Date: 07-May-16 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 19:01:00 Kirsty Smith Team Swift Female Vet
2 19:02:00 William Smith CC Ashwell Male Senior
3 19:03:00 Sharon Clifford SheHair Racing Team Female Vet
4 19:04:00 Andrew Askwith Bridlington CC Male Vet
5 19:05:00 Steve Burrows Team Swift Male Vet
6 19:06:00 David Kiernan Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
7 19:07:00 Mike Allen Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann Male Vet
8 19:08:00 Johnny Harrison Male Senior
9 19:09:00 Simon Travell Team Bottrill Male Senior
10 19:10:00 Ben Wimpory PMR Male Senior
11 19:11:00 Neil Rothwell Ribble Valley C&RC Male Senior
12 19:12:00 Steve Matthews Team Elite/Paul Bethell Electrical Male Senior
13 19:13:00 Jonathan Coulson Sydenham Whs Male Senior
14 19:14:00 Jason Burrill Peterborough CC Male Senior
15 19:15:00 Patrick Murphy Team Bottrill Male Vet
16 19:16:00 Nick Rogers Team Swift Male Senior
17 19:17:00 Cavan Walker Acre Racing Team Male Espoir
18 19:18:00 Michael Cross Yorkshire Road Club Male Vet
19 19:19:00 Matthew Parfitt Charlotteville Cycling Club Male Senior
20 19:20:00 Mark Nulty Team Swift Male Senior
21 19:21:00 Martin Flanagan Team Bottrill Male Vet
22 19:22:00 John Warrington Tyneside Vagabonds CC Male Vet
23 19:23:00 Lawrence Burrows Team Swift Male Senior
24 19:24:00 Steve Ayres VC Bradford Male Senior
25 19:25:00 Lee Watson City RC (Hull) Male Vet
26 19:26:00 Steve Gore-browne Team Swift Male Vet
27 19:27:00 Daryl May Sheffrec CC Male Vet
28 19:28:00 Dave Robinson Flex-Tech Ettridge Cycles Racing Team Male Vet
29 19:29:00 Norman Griffin Vive Le Velo Male Vet
30 19:30:00 Philip Turton Yorkshire Road Club Male Vet
31 19:31:00 Greg Saunderson Wold Top The Edge RT Male Senior
32 19:32:00 Danny Grieves GS Metro Male Senior
33 19:33:00 Rachael Elliott Newbury RC Female Tan
34 19:34:00 John Brearley City RC (Hull) Male Senior
35 19:35:00 Dave Bramley Team Swift Male Vet
36 19:36:00 Ian Greenstreet Newbury RC Male Vet
37 19:37:00 Gary Hunt Stockton Wheelers CC Male Vet
38 19:38:00 Carl Whitwell St Ives CC Male Vet
39 19:39:00 Stephen Biddulph Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
40 19:40:00 Michael Ellerton Team Swift Male Vet
41 19:41:00 Andrew Wright High Wycombe CC Male Vet
42 19:42:00 Julian Ramsbottom Pedal Pushers Male Vet
43 19:43:00 Alex Leek Velo Club St Raphael Male Senior
44 19:44:00 Robby Krygsman Team V - Sprint Racing Male Vet
45 19:45:00 Bill Seddon Team Bottrill Male Vet
46 19:46:00 Mark Thaxter HD Revolutions Male Vet
47 19:47:00 Oliver Bridgewood Addiscombe CC Male Senior
48 19:48:00 Gavin Hinxman Kettering CC Male Vet
49 19:49:00 Lee Cairns Team Swift Male Vet
50 19:50:00 Dan Evans Team Elite/Paul Bethell Electrical Male Senior
51 19:51:00 Andre Dyason Cambridge CC Male Vet
52 19:52:00 Eugene Cross SSLL Racing Team Male Espoir
53 19:53:00 Tim Humphries Team Swift Male Vet
54 19:54:00 Jonathan Parker Team Bottrill Male Vet
55 19:55:00 Mark Mccartney Nottingham Clarion CC Male Vet
56 19:56:00 Richard Dean Team Swift Male Senior
57 19:57:00 Simon Coates Cleveland Wheelers CC Male Vet
58 19:58:00 Adam Coffey Alford Whs Male Senior
59 19:59:00 Ann Walsham Maxx R. T. Female Vet
60 20:00:00 Mark Wolstenholme Team Swift Male Senior
61 20:01:00 Ed Neilson Vive Le Velo Male Senior
62 20:02:00 Paul Thirling Stockton Wheelers CC Male Vet
63 20:03:00 Sam Walsham Male Espoir
64 20:04:00 James Perkins Team Bottrill Male Senior
65 20:05:00 Aled Roberts Team Elite/Paul Bethell Electrical Male Senior
66 20:06:00 Joel Wainman SSLL Racing Team Male Vet
67 20:07:00 Patrick Lince Flex-Tech Ettridge Cycles Racing Team Male Vet
68 20:08:00 Lee Tunnicliffe Team Lutterworth Cycle Centre Male Senior
69 20:09:00 Elliot Maynard Team Bottrill Male Senior
70 20:10:00 Philip Graves Clifton CC York Male Senior
71 20:11:00 Steven Burke Mbe Team Wiggins Male Senior
72 20:12:00 Scott Burns Manchester Wheelers Male Senior
73 20:13:00 Stuart Wells Fluid Fin Race Team Male Vet
74 20:14:00 Jonathan Wears SSLL Racing Team Male Senior
75 20:15:00 Andrew Tomkins Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
76 20:16:00 Justin Layne CC Ashwell Male Senior
77 20:17:00 Jim Trevor Hull Thursday RC Male Vet
78 20:18:00 Matt Sinclair Team Lutterworth Cycle Centre Male Senior
79 20:19:00 Sean Vincent Team Bottrill Male Vet
80 20:20:00 Stephen Irwin North Lancashire Road Club Male Vet
Reserve -- Tony Johnson Barnsley Road Club Male Senior
Reserve -- Robert Watson Team Velovelocity Male Vet
Reserve -- Simon Geraci Team Swift Male Vet
Reserve -- Greg Lewis VC 10 Male Vet
Reserve -- Richard Hembrough Team Swift Male Vet
Reserve -- Gary Bates Team Swift Male Vet
Reserve -- Alex Taylor Macclesfield Wheelers Male Vet