RTTC National Closed Circuit Championship (Juniors)(Antelope RT)(Entries close 21/09/2021)

  • Hide Map
  • Date: 10-Oct-21
  • Time: 09:00
  • Distance: 11.7 Miles
  • Course: P/THRUXTON
  • Closing Date: 21-Sep-21 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Isabel Sharp Female Junior DRAG2ZERO 00:25:31 27.511 Mph
1 Mattie Dodd Male Junior Team Backstedt Bike Performance 00:23:23 30.021 Mph
2 Holly Ramsey Female Junior Poole Wheelers Cycling Club 00:27:55 25.146 Mph
2 James Ashcroft Male Espoir Nopinz Motip Race Team 00:23:55 29.352 Mph
3 Finlay Tarling Male Juvenile WORX Factory Racing Powered by Silverstone 00:24:08 29.088 Mph
3 Peggy Simpkins Female Junior Banbury Star Cyclists' Club 00:29:50 23.531 Mph
4 Cormac Nisbet Male Junior High Wycombe CC 00:24:10 29.048 Mph
4 Bethany Spencer Female Espoir Kettering CC 00:30:16 23.194 Mph
5 Matthew Gilmour Male Junior Velo Club Venta 00:24:14 28.968 Mph
5 Cerys Greaves Female Juvenile Lichfield City Cycling Club 00:30:22 23.117 Mph
6 Alfie Salmon Male Junior Lee Valley Youth CC 00:24:24 28.77 Mph
6 Freya Eccleston Female Junior Palmer Park Velo 00:30:33 22.979 Mph
7 Abbey Thompson Female Juvenile Stonham Barns Park – SYRT 00:31:21 22.392 Mph
7 Callum Twelves Male Junior Team Ohten Aveas 00:24:43 28.402 Mph
8 Ryan Greaves Male Espoir Team HUUB 00:25:04 28.005 Mph
8 Sophie Heighton Female Juvenile Ferryhill Whs 00:31:47 22.087 Mph
9 Isabella Boyles Female Juvenile Banbury Star Cyclists' Club 00:32:32 21.578 Mph
10 Grace Upshall Female Juvenile Poole Wheelers Cycling Club 00:32:34 21.556 Mph
10 Brandon Baldacci Male Junior Lee Valley Youth CC 00:25:36 27.422 Mph
11 Poppy Kisley Female Juvenile Banbury Star Cyclists' Club 00:32:44 21.446 Mph
11 Corey Whiteford Male Junior Lanark Race Team 00:25:45 27.262 Mph
12 Emma Davies Female Juvenile Newbury Velo 00:33:33 20.924 Mph
12 Leon Atkins Male Juvenile Welwyn Whs 00:25:47 27.227 Mph
13 Philippa Draper Female Junior Dorking Cycling Club 00:33:53 20.718 Mph
13 Bobby Buenfeld Male Juvenile Velo Club Venta 00:26:07 26.879 Mph
14 Calum Moir Male Junior Welwyn Whs 00:26:31 26.474 Mph
14 Carys Hughes Female Juvenile Celtic Tri 00:41:51 16.774 Mph
15 Kyle Jones Male Junior WORX Factory Racing Powered by Silverstone 00:26:34 26.424 Mph
15 Olivia Laing Female Juvenile Southport CC 00:53:17 13.175 Mph
16 Ruben Stacey Male Juvenile North Devon Wheelers 00:26:46 26.227 Mph
16 James Brown Male Junior WORX Factory Racing Powered by Silverstone 00:26:46 26.227 Mph
18 Ollie Rayner Male Junior FTP (Fulfil The Potential) Racing 00:27:29 25.543 Mph
19 Luke Marshall Male Espoir Corley Cycles RC 00:27:33 25.481 Mph
20 Harry Weedon Male Junior Team Milton Keynes 00:27:49 25.237 Mph
22 Reuben Corlett Male Junior Birkenhead North End CC 00:28:34 24.574 Mph
23 Ewan Cook Male Juvenile West Wight Wheelers 00:28:52 24.319 Mph
24 Liam Budd Male Espoir ...a3crg 00:28:53 24.305 Mph
27 Charlie Hussey Male Juvenile High Wycombe CC 00:30:17 23.181 Mph
31 Niclas Olley Male Juvenile Sotonia CC 00:31:25 22.345 Mph
37 Alex Putt Male Juvenile Banbury Star Cyclists' Club 00:33:43 20.821 Mph
39 Harry Toms Male Juvenile Antelope Racing Team 00:34:03 20.617 Mph
40 Jack Barden-Beatty Male Juvenile Colchester Rovers CC 00:34:37 20.279 Mph
42 Joseph Fiander Male Juvenile Monmouth Tri Club 00:41:55 16.748 Mph
DNS(A) Samuel Quiggin Male Junior Welwyn Whs
DNS(A) Juri Reidenbach Male Juvenile Leicester Forest CC
DNS(A) Louis Bushby Male Junior Banbury Star Cyclists' Club
DNS(A) Will Pearson Inmam Male Juvenile Nottingham Clarion CC
DNS Alex Franks Male Junior Hillingdon Slipstreamers
DNS Ella Coleman Female Liv AWOL Claim
DNS Skye Martingale Female Juvenile Sotonia CC
DNS Daniel Goodwin Male Espoir trainSharp Development Team
DNS Harry Jukes Male Espoir Mid Devon CC
DNS Hamish Forsyth Male Espoir trainSharp Development Team
DNS Jacob Schnabel Male Espoir Meudon Pedal Heaven Le Col RT
DNS William Smith Male Junior Verulam CC
DNS Matthew Cole Male Junior Team Bottrill
DNS Lawrence Martindale Male Junior Chippenham & District Wheelers
DNS Sam Hodge Male Junior trainSharp Development Team
DNS Ellie Wallbaum Female Junior Avid Sport