Chronos RT (Std road bikes only)(cheques to David Creese)

  • Hide Map
  • Date: 25-Jul-20
  • Time: 14:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: F2A/10
  • Closing Date: 14-Jul-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Oscar Nilsson-Julien Male Espoir VC de Londres 00:18:25 32.579 Mph
2 Thomas Day Male Espoir Flanders Color Galloo Team 00:18:26 32.55 Mph
3 Michael Gill Male Senior AeroLab Ward WheelZ 00:18:27 32.52 Mph
4 Charlie Bailey Male Espoir Lee Valley Youth CC 00:18:32 32.374 Mph
5 Ollie Hucks Male Senior AeroLab Ward WheelZ 00:18:39 32.172 Mph
6 Sebastian Garry Male Senior AeroLab Ward WheelZ 00:18:41 32.114 Mph
7 Adam Robertson Male Senior Reflex Racing 00:19:19 31.061 Mph
8 George Fox Male Senior 45 RC 00:19:31 30.743 Mph
9 Sam Hucks Male Espoir High Wycombe CC 00:19:38 30.56 Mph
10 Jacob Bush Male Junior Bourne Wheelers 00:19:39 30.534 Mph
11 Timothy Torrie Male Senior TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp 00:19:43 30.431 Mph
12 Nicholas Candy Male Espoir North Road CC 00:19:50 30.252 Mph
13 James Lloyd Male Espoir JRC Shutt Ridley RT 00:19:57 30.075 Mph
14 Adam Charleston Male Espoir High Wycombe CC 00:20:07 29.826 Mph
14 Alex Dale Male Espoir Lee Valley Youth CC 00:20:07 29.826 Mph
16 Matthew Lord Male Espoir Lee Valley Youth CC 00:20:20 29.508 Mph
17 Alfie Salmon Male Junior Lee Valley Youth CC 00:20:23 29.436 Mph
18 Mathew Eley Male Vet Ely & District CC/B&T Motor Repairs 00:20:27 29.34 Mph
19 Nick Morgan Male Vet Hitchin Nomads CC 00:20:41 29.009 Mph
20 Cameron Walker Male Espoir St Ives CC 00:21:15 28.235 Mph
21 Mathilde Pauls Female Senior 1904RT 00:21:22 28.081 Mph
22 Matthew Grant Male Senior London Phoenix CC 00:21:45 27.586 Mph
23 Aidan Kerrigan Male Espoir Lee Valley Youth CC 00:21:46 27.565 Mph
24 Eva Callinan Female Espoir Liv AWOL 00:21:49 27.502 Mph
25 Joren Brook Male Espoir Lee Valley Youth CC 00:21:59 27.293 Mph
26 Brandon Baldacci Male Junior Lee Valley Youth CC 00:22:09 27.088 Mph
27 Toby Bush Male Juvenile Bourne Wheelers 00:22:30 26.667 Mph
28 Patrick Allen Male Senior Hitchin Nomads CC 00:22:31 26.647 Mph
29 Sophie Lewis Female Espoir Flamme Rouge Cycling Team 00:22:34 26.588 Mph
30 Simon Higgs Male Vet Essex Roads CC 00:22:53 26.22 Mph
31 Susan Triplow Female Vet CC Sudbury 00:23:18 25.751 Mph
32 Deborah Beare Female Senior Icknield RC 00:23:27 25.586 Mph
33 Wendy Gooding Female Vet Team Bottrill 00:23:38 25.388 Mph
34 Kerry Tate Female Senior Newmarket Cycling & Triathlon Club 00:23:50 25.175 Mph
35 Robert Tillott Male Vet St Ives CC 00:23:51 25.157 Mph
36 Patrick Ellerbeck Male Vet St Neots CC 00:23:51 25.157 Mph
37 Bethany Barnett Female Espoir Liv AWOL 00:23:57 25.052 Mph
38 Richard Hutt Male Vet Harp RC 00:24:12 24.793 Mph
39 Gaurav Meher Male Espoir Lee Valley Youth CC 00:24:17 24.708 Mph
40 Sarah Kelman Female Vet St Ives CC 00:24:33 24.44 Mph
41 Maria Gent Female Senior Kettering CC 00:24:41 24.308 Mph
42 Ann Shuttleworth Female Vet Cambridge CC 00:24:56 24.064 Mph
43 Ria Mobbs Female Senior Peaks Sports Racing 00:25:00 24 Mph
44 Sharon Bennett Female Vet Team Velovelocity 00:25:04 23.936 Mph
45 Richard Moule Male Vet Bossard Whs 00:25:11 23.825 Mph
46 Jamie Fox Male Senior Hitchin Nomads CC 00:25:15 23.762 Mph
47 Sally Withey Female Vet Team Swift 00:25:25 23.607 Mph
48 Linda Hones Female Vet Newmarket Cycling & Triathlon Club 00:25:25 23.607 Mph
49 Alison Fox Female Vet Ely & District CC/B&T Motor Repairs 00:25:27 23.576 Mph
50 Stephanie Cousins Female Vet QN Racing 00:26:07 22.974 Mph
51 Judy Reid Female Vet Icknield RC 00:26:16 22.843 Mph
52 Gillian Morgan Female Vet Westerley Cycling Club 00:27:33 21.779 Mph
53 Lauren Pike Female Senior Lincoln Wheelers CC 00:27:36 21.739 Mph
54 Norman King Male Vet St Neots CC 00:29:12 20.548 Mph
55 Graeme Church Male C1 Team Milton Keynes 00:29:24 20.408 Mph
56 David Crane Male Vet Chronos RT 00:31:53 18.819 Mph
DNF Donna Hayman Female Vet Newmarket Cycling & Triathlon Club
DNS(A) Isabel Ellis Female Espoir Torelli
DNS(A) Laura Massey Female Senior Cambridge CC
DNS Monte Guerrini Male London Dynamo Claim
DNS Malcolm Moore Male Vet Team Jewson - MI Racing ~Poly Pipe~McCann
DNS Sean Obrien Male Espoir Bedfordshire Road RT
DNS John Watson Male Vet Hitchin Nomads CC
DNS Brenda Bozwood Davies Female Vet Team Trident
DNS Miranda Robbins Female Senior Cambridge University CC
DQ Will Salisbury Male Senior Coalville Whs
DQ Peter Drabble Male Junior WORX Factory Racing Powered by Silverstone
DQ Claire Hall Female Vet Dunmow Velo