Port Talbot Whs CC (8 of 10 in Celtic Series)

  • Hide Map
  • Date: 10-Jul-18
  • Time: 18:30
  • Distance: 10 Miles
  • Course: R10/22A
  • Closing Date: 30-Jun-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 Gruffudd Lewis Male Senior Ribble Weldtite Pro Cycling 00:19:40 30.508 Mph
2 Christopher Gibbard Male Senior Bynea Cycling Club 00:19:48 30.303 Mph
3 Luke Cornish Male Senior Cwmcarn Paragon Road Club 00:19:59 30.025 Mph
4 Philip Tucker Male Senior Cycle Specific 00:20:03 29.925 Mph
5 Andy Davies Male Senior Cardiff Jif 00:20:06 29.851 Mph
6 Dean Ware Male Senior Team Backstedt Bike Performance 00:20:08 29.801 Mph
7 Nathan Leaves Male Senior Cwmcarn Paragon Road Club 00:20:28 29.316 Mph
8 Lee Perrott Male Senior Cycle Specific 00:20:44 28.939 Mph
9 Chris Massey Male Team Backstedt Bike Performance 00:21:02 28.526 Mph
10 Paul Hayward Male Vet Pontypool Road Cycling Club 00:21:09 28.369 Mph
11 Guy Rees Male Senior Bynea Cycling Club 00:21:16 28.213 Mph
12 Niall Foster Male Vet Cardiff Ajax CC 00:21:19 28.147 Mph
13 Rod Hicks Male Vet Port Talbot Whs CC 00:21:27 27.972 Mph
14 Steffan Roberts Male Senior Ystwyth CC 00:21:33 27.842 Mph
15 Thomas Dye Male Senior Cardiff Ajax CC 00:21:43 27.629 Mph
15 Rob Sanderson Male Senior Cardiff Ajax CC 00:21:43 27.629 Mph
17 Rob Jones Male Vet Cardiff Ajax CC 00:21:50 27.481 Mph
18 Chris Fishbourne Male Vet Team Backstedt Bike Performance 00:21:54 27.397 Mph
19 Stephanie Post Female Senior Team Bottrill 00:22:07 27.129 Mph
20 Oliver Rowlands Male Espoir Newport Phoenix CC 00:22:08 27.108 Mph
21 Anthony Williams Male Vet Ogmore Valley Wheelers 00:22:10 27.068 Mph
22 James Phillips Male Vet Milford Tritons Cycling Club 00:22:14 26.986 Mph
23 Oliver Walker-Hayes Male Senior University of Bristol Cycling Club (UOBCC) 00:22:24 26.786 Mph
24 Steven Loraine Male Vet Team Swift 00:22:30 26.667 Mph
25 Phil Barnes Male Team Swift 00:22:34 26.588 Mph
26 Chris Cowell Male Vet Cycle Specific 00:22:36 26.549 Mph
27 David Singleton Male Vet Acme Whs (Rhondda) CC 00:22:40 26.471 Mph
28 Alexander Jenkins Male Vet 00:22:52 26.239 Mph
29 Ross Morgan Male Senior Port Talbot Whs CC 00:22:58 26.125 Mph
30 Dean David Male Senior Bynea Cycling Club 00:22:59 26.106 Mph
31 Paul Jones Male Vet Ystwyth CC 00:23:20 25.714 Mph
32 Morgan Lloyd Male Junior Towy Riders Cycle Club 00:23:23 25.659 Mph
33 Nigel Pitt Male Vet Bynea Cycling Club 00:23:27 25.586 Mph
34 Roger Wood Male Vet Pontypool Road Cycling Club 00:23:32 25.496 Mph
35 John Williams Male Vet Bynea Cycling Club 00:23:39 25.37 Mph
36 Stuart Evans Male Vet Port Talbot Whs CC 00:23:43 25.299 Mph
37 Neil Meredith Male Senior Abercynon Road Club 00:23:44 25.281 Mph
38 Michelle Fishbourne Female Vet Team Backstedt Bike Performance 00:23:53 25.122 Mph
39 Andrew Newey Male Senior Ribble Valley C&RC 00:23:59 25.017 Mph
40 Robert Lucas Male Vet Port Talbot Whs CC 00:24:05 24.913 Mph
41 Phillip Turner Male Vet Bynea Cycling Club 00:24:06 24.896 Mph
42 John Shehan Male Vet Bynea Cycling Club 00:24:20 24.658 Mph
42 Clare Greenwood Female Vet Bush Healthcare CRT 00:24:20 24.658 Mph
44 Susan Shook Female Vet Bush Healthcare CRT 00:24:33 24.44 Mph
45 Ian Gibson Male Vet Abercynon Road Club 00:24:44 24.259 Mph
46 Brad Davies Male Vet Bynea Cycling Club 00:24:59 24.016 Mph
47 Hollie Labunsky Female Senior Port Talbot Whs CC 00:25:32 23.499 Mph
48 Sharon Clifford Female Vet SheHair Racing Team 00:26:54 22.305 Mph
49 Ron Boast Male Vet Ogmore Valley Wheelers 00:26:58 22.25 Mph
50 Caitlin Shaw Female Senior M & D Fusion RT 00:29:38 20.247 Mph
51 Claire Sanderson Female Senior Cardiff Ajax CC 00:29:53 20.078 Mph
52 Gareth Davies Male Vet Port Talbot Whs CC 00:31:34 19.007 Mph
53 David Davies Male Vet Cwmcarn Paragon Road Club 00:32:01 18.74 Mph
DNS(A) Terry Anthony Male Vet Ogmore Valley Wheelers
DNS(A) Brian Parker Male Vet Abercynon Road Club
DNS(A) Ryan O'Rourke Male Senior Cwmcarn Paragon Road Club
DNS(A) Emyr Griffiths Male Vet
DNS(A) Ioan Smallwood Male Senior Cardiff Ajax CC
DNS(A) Leon Evans Male Vet Cardiff Ajax CC
DNS(A) Michael Brain Male Abercynon Road Club
DNS Dave Symmons Male Vet Bynea Cycling Club
DNS Eden Rae Davies Female Junior Port Talbot Whs CC
DNS Joshua Sandman Male Espoir Team Backstedt Bike Performance
DNS Jason Cole Male Senior Milford Tritons Cycling Club