fibrax wrexham rc (wcttca 11 of 11)

  • Hide Map
  • Date: 01-Oct-17
  • Time: 09:00
  • Distance: 0
  • Course: DHC/1
  • Closing Date: 19-Sep-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Precise Time Avg. Speed
1 Dan Evans Male Senior ASSOS Speed Club UK 08:54.9 0 Mph
2 Ed Laverack Male Senior JLT Condor 08:56.7 0 Mph
3 Andy Cunningham Male Senior All Terrain Cycles 09:15.7 0 Mph
4 George Evans Male Senior Team Bottrill 09:20.6 0 Mph
5 Phil Williams Male Senior Liverpool Phoenix CC (Aintree) 09:40.2 0 Mph
6 Niall Paterson Male Vet Velo Club Cumbria 09:44.9 0 Mph
7 Graham Kemp Male Senior Team Bottrill 10:07.9 0 Mph
8 Thomas Brazier Male Senior Team Elite/Paul Bethell Electrical 10:10.3 0 Mph
9 Sam Clark Male Senior Buxton CC/Sett Valley Cycles 10:11.9 0 Mph
10 Robert Rogers Male Senior Birkenhead North End CC 10:15.8 0 Mph
11 David Scott Male Senior Holohan Coaching Race Team 10:21.1 0 Mph
12 Chris Mann Male Espoir Marsh Tracks Race Team 10:22.1 0 Mph
12 Thomas Hanlon Male Senior Harry Middleton CC 10:22.1 0 Mph
14 Tyler Brennan Male Espoir Hafren CC 10:22.9 0 Mph
15 Daniel Stevens Male Senior Liverpool Century RC 10:24.7 0 Mph
16 Anthony Harrington Male Vet Fibrax Wrexham RC 10:24.8 0 Mph
17 Kirk Vickers Male Senior Holohan Coaching Race Team 10:28.2 0 Mph
18 David Rydings Male Senior Liverpool Century RC 10:30.3 0 Mph
19 Toby Williams Male Senior Liverpool Phoenix CC (Aintree) 10:53.3 0 Mph
20 Sion McGuinness Male Senior Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 10:59.1 0 Mph
21 Huw Owen Male Espoir Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 11:01.7 0 Mph
22 Andrew Harrington Male Vet Fibrax Wrexham RC 11:06.6 0 Mph
23 Cai Edwards Male Espoir Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 11:08.4 0 Mph
24 Andrew Paisey Male Senior Mid Devon CC 11:08.9 0 Mph
25 Callum Appleby Male Senior Harrogate Nova CC 11:12.4 0 Mph
26 David Watt Male Vet Team Elite/Paul Bethell Electrical 11:14.1 0 Mph
27 Aled Roberts Male Senior Team Elite/Paul Bethell Electrical 11:17.3 0 Mph
28 James Kenningham Male Vet Fibrax Wrexham RC 11:21.2 0 Mph
29 Kevin Larmer Male Vet Port Sunlight Wheelers 11:26.9 0 Mph
30 Dyfan Evans Male Senior Fibrax Wrexham RC 11:33.8 0 Mph
31 John Hines Male Vet Audlem Cycling Club 11:34.4 0 Mph
32 Ian Coupland Male Vet Mid Shropshire Wheelers 11:37.4 0 Mph
33 Callum Dixon Male Senior NFTO CC 11:37.9 0 Mph
34 Scott Roberts Male Espoir Marsh Tracks Race Team 11:42.7 0 Mph
35 Mark Bottrill Male Senior Team Bottrill 11:44.2 0 Mph
36 Robert Sutton Male Senior Liverpool Century RC 11:46.4 0 Mph
37 Tom Davies Male Espoir Marsh Tracks Race Team 11:47.3 0 Mph
38 Steve Aston Male Vet Fibrax Wrexham RC 11:47.8 0 Mph
39 Richard Kay Male Vet North Shropshire Wheelers 11:49.7 0 Mph
40 Andrew Campbell Male Vet Wrecsam Triathlon Club 11:49.9 0 Mph
41 Neil Coles Male Vet Oswestry Paragon CC 11:50.9 0 Mph
42 Mark Howlett Male Vet Birkenhead Victoria CC 11:53.3 0 Mph
43 Rob Kerr Male Senior Oswestry Paragon CC 11:54.1 0 Mph
44 Alun Huws Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 11:57.8 0 Mph
45 Caron Rees Jones Male Senior Clwb Beicio Dwyfor 12:01.8 0 Mph
46 Paul Griffith Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:05.1 0 Mph
46 Haydn Jones Male Vet Fibrax Wrexham RC 12:05.1 0 Mph
48 Jessica Roberts Female Senior ASSOS Speed Club UK 12:07.7 0 Mph
49 Cynan Smith Male Junior Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:11.3 0 Mph
50 Adam Smith Male Espoir Birkenhead North End CC 12:19.9 0 Mph
51 Dave Williams Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:21.9 0 Mph
52 Osian Craig Male Senior Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:22.2 0 Mph
53 Jamie O'Connor Male Espoir Chester RC 12:28.2 0 Mph
54 Chris Reynolds Male Senior Liverpool Century RC 12:28.4 0 Mph
55 Nic Sharpe Male Senior Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:28.6 0 Mph
56 James Meldrum Male Senior Liverpool Phoenix CC (Aintree) 12:29.1 0 Mph
57 Osian Jones Male Espoir Rhyl CC 12:29.2 0 Mph
58 Helen Aldred Female Senior Liverpool Phoenix CC (Aintree) 12:29.5 0 Mph
59 Susan Paterson Female Vet Honister 92 12:32.9 0 Mph
60 Steffan Jones Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:33.2 0 Mph
61 Sean Fairhurst Male Senior Port Sunlight Wheelers 12:34.4 0 Mph
62 Bryn Williams Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:34.7 0 Mph
63 Jan Kardasz Male Vet Fibrax Wrexham RC 12:37.9 0 Mph
64 Simon Evans Male Vet Mid Shropshire Wheelers 12:42.9 0 Mph
65 Tim Williams Male Vet Chester RC 12:43.5 0 Mph
66 Dafydd Hughes Male Senior Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:45.1 0 Mph
67 Paul Modern Male Vet Chester RC 12:47.6 0 Mph
68 James Mackie Male Senior Port Sunlight Wheelers 12:51.5 0 Mph
69 James Bell Male Senior Graham Weigh Racing-Deeside Olympic 12:53.8 0 Mph
70 Rhys Gethin Williams Male Senior Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 12:56.5 0 Mph
71 Nick Onyett Male Senior NFTO CC 12:59.3 0 Mph
72 Arthur Winstanley Male Vet Liverpool Phoenix CC (Aintree) 12:59.6 0 Mph
73 Tudur Parry Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 13:02.1 0 Mph
74 Justin Walsh Male Senior Oswestry Paragon CC 13:04.6 0 Mph
75 Paul Williams Male Vet Oswestry Paragon CC 13:10.9 0 Mph
76 Stephen Rooke Male Senior Chester RC 13:12.3 0 Mph
77 Richard Elmitt Male Vet Fibrax Wrexham RC 13:15.6 0 Mph
78 David Pearson Male Senior Wakefield Triathlon Club 13:17.9 0 Mph
79 Darrell Walsh Male Vet Oswestry Paragon CC 13:34.7 0 Mph
80 Simon Watson Male Vet Buxton CC/Sett Valley Cycles 13:35.2 0 Mph
81 Kate Giddings Female Senior Liverpool Century RC 13:53.0 0 Mph
82 Jeff Mace Male Vet Chester RC 14:00.1 0 Mph
83 Huw Parry Male Vet Anglesey Cycling Group 14:04.9 0 Mph
84 Sally Cunliffe Female Vet Velo Club Melyd 14:17.5 0 Mph
85 Richard Ashcroft Male Vet Rhyl CC 14:18.1 0 Mph
86 Stephen Roberts Male Vet Oswestry Paragon CC 14:28.2 0 Mph
87 D J Fanning Male Vet Velo Club Melyd 14:44.8 0 Mph
88 Terry Donnellon Male Vet Fibrax Wrexham RC 14:45.5 0 Mph Claim
89 Bryn Davies Male Vet Fibrax Wrexham RC 14:45.7 0 Mph
90 Derek Parry Male Vet Birkenhead Victoria CC 14:46.5 0 Mph
91 Gino Trasatti Male Vet North Shropshire Wheelers 14:46.9 0 Mph
92 Jenny York Female Vet Mid Shropshire Wheelers 14:49.3 0 Mph
93 Wayne Owen Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 15:07.1 0 Mph
94 Roger Squire Male Vet Fibrax Wrexham RC 15:27.3 0 Mph
95 Andy Large Male Vet Chester RC 15:39.4 0 Mph
96 James Limb Male Vet Oswestry Paragon CC 15:40.0 0 Mph
97 David Wilson Male Vet North Shropshire Wheelers 16:09.4 0 Mph
98 Ned Millington Male Vet Oswestry Paragon CC 16:32.3 0 Mph
99 Robert Whittall Male Vet Chester RC 16:36.8 0 Mph
100 Ian Casson Male Vet Birkenhead Victoria CC 16:50.8 0 Mph
101 Ernie Lightfoot Male Vet Manx Viking Wheelers 16:51.4 0 Mph Claim
102 Ian Hawkins Male Vet Chester RC 17:07.8 0 Mph Claim
103 Geraint Catherall Male Vet Anfield BC 17:13.9 0 Mph
104 Martin Sturge Male Vet Graham Weigh Racing-Deeside Olympic 17:26.0 0 Mph
105 Helen Tudor Female Vet Oswestry Paragon CC 18:09.2 0 Mph
106 Peter Norman Male Vet Fibrax Wrexham RC 24:05.9 0 Mph
DNS Arne Beswick Male Senior Buxton CC/Sett Valley Cycles 00:00.0
DNS Gareth McGuinness Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 00:00.0
DNS Darren Bohana Male Senior Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 00:00.0
DNS Derek Parry Male Vet Birkenhead Victoria CC 00:00.0
DNS Samantha Howard Female Vet Liverpool Phoenix CC (Aintree) 00:00.0
DNS Finley Jones Male Junior Rhyl CC 00:00.0
DNS Stuart McCormick Male Vet Port Sunlight Wheelers 00:00.0
DNS Nathan Woods Male Senior Frodsham Wheelers 00:00.0
DNS Gavin Woolgar Male Vet Chester RC 00:00.0
DNS Garry Ellis Male Vet Clwb Beicio Egni/Energy Cycling Club 00:00.0
DNS Devon Round Male Espoir Holohan Coaching Race Team 00:00.0