bath university cycling club (3-up ttt)(30 teams only)(fee per rider)

  • Hide Map
  • Date: 29-Apr-17
  • Time: 09:30
  • Distance: 22 Miles
  • Course: u601b
  • Closing Date: 18-Apr-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Position Img First Name Last Name Gender Category Club Time Avg. Speed
1 James Coleman Male Senior DAS RAD KLUB 50:20 26.226 Mph
1 Charles Coleman Male Senior DAS RAD KLUB 50:20 26.226 Mph
1 Tavis Walker Male Senior DAS RAD KLUB 50:20 26.226 Mph
2 Sean Davenport Male Senior University of Sheffield Cycling Club 52:32 25.127 Mph
2 Max Mcmurdo Male Espoir SSLL Racing Team 52:32 25.127 Mph
2 Robert Telford Male Senior Veloton 52:32 25.127 Mph
3 Eugene Cross Male 52:50 24.985 Mph
3 Nicholas Clayton Male 52:50 24.985 Mph
3 Joe Auty Male 52:50 24.985 Mph
4 Daniel Collier Male Senior University of Sheffield Cycling Club 54:53 24.051 Mph
4 Cameron Taylor Male Senior University of Sheffield Cycling Club 54:53 24.051 Mph
4 Will Powell Male Espoir University of Sheffield Cycling Club 54:53 24.051 Mph
5 Andy Butler Male Senior University of Bath Cycling Club 59:43 22.105 Mph
5 Laurence Boyce Male Senior University of Bath Cycling Club 59:43 22.105 Mph
5 Ryan Oldam Male Senior University of Bath Cycling Club 59:43 22.105 Mph
6 Harry Tucker Male Junior Sulis Scorpions YCA 1:02:51 21.003 Mph
6 Joshua Lacey Male Espoir Sulis Scorpions YCA 1:02:51 21.003 Mph
6 Nick Cornish Male Espoir University of Bath Cycling Club 1:02:51 21.003 Mph
7 Alan Adams Male Espoir University of Bath Cycling Club 1:03:50 20.679 Mph
7 Tom Allport Male Espoir University of Bath Cycling Club 1:03:50 20.679 Mph
7 Ben Phillips Male Senior University of Bath Cycling Club 1:03:50 20.679 Mph
8 Steven Mcguigan Male Senior Bristol Road Club 1:04:09 20.577 Mph
8 James Phillips Male Senior Bristol Road Club 1:04:09 20.577 Mph
8 Phil Moyne Male Vet Props Cycling Club 1:04:09 20.577 Mph
9 Bryn Ruck Male Junior Bristol Cycling Development Squad 1:08:06 19.384 Mph
9 Jenson Harris Male Juvenile Salt and Sham Cycle Club 1:08:06 19.384 Mph
9 Richard Bullett Male Senior Salt and Sham Cycle Club 1:08:06 19.384 Mph
10 Samuel Butters Male Juvenile Sulis Scorpions YCA 1:09:15 19.062 Mph
10 Edward Tucker Male Vet Sulis Scorpions YCA 1:09:15 19.062 Mph
10 Matthew Butters Male Vet Velo Club Walcot 1:09:15 19.062 Mph
11 Damian Morley Male Vet Salt and Sham Cycle Club 1:13:41 17.915 Mph
11 Richard Nelson Male Vet Salt and Sham Cycle Club 1:13:41 17.915 Mph
11 Jamie Smith Male Vet Salt and Sham Cycle Club 1:13:41 17.915 Mph
DNF Tom Mcmanners Male Espoir Thames Valley Triathletes
DNF Tom Crawford Male Senior Bath Cycling Club
DNF Connor Waller Male Espoir Penzance Wheelers CC
DNS Joshua Gray Male Senior Team Tor 2000 | KALAS
DNS Emma Mckie Female Senior Bath Cycling Club
DNS Emily Stewart Female Espoir Bath Cycling Club
DNS Chloe White Female Espoir University of Bath Cycling Club
DNS Jemima Cooper Female Senior University of Bath Cycling Club
DNS Haydn Gill Male Senior University of Bath Cycling Club
DNS Savannah Kelley Female Senior University of Sheffield Cycling Club
DNS John Hollier Male Vet Team Tor 2000 | KALAS
DNS Elliot Davis Male Vet Team Tor 2000 | KALAS
DNS Kieran Savage Male Espoir Yorkshire Road Club
DNS Archie Cross Male Senior Cycles In Motion
DNS Patrick Clark Male Senior University of Sheffield Cycling Club
DNS Amy Macfarlane Female Senior University of Sheffield Cycling Club
DNS Sophie Hewitson Female Senior University of Sheffield Cycling Club
DNS Charli Lamb Female Espoir University of Bath Cycling Club