Cambridge CC

  • Hide Map
  • Date: 13-Sep-20
  • Time: 09:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: f2a/25
  • Closing Date: 01-Sep-20 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:01:00 Laura Massey Cambridge CC Female Senior
2 09:02:00 Simon Elkington St Neots CC Male Vet
3 09:03:00 Nicholas Knight Hart Performance Coaching Male Vet
4 09:04:00 Maria Gent Kettering CC Female Espoir
5 09:05:00 Adam Fisher Cambridge CC Male Senior
6 09:06:00 Michael Parker TMG Horizon Cycling Team Male Vet
7 09:07:00 Simon Daw Datalynx-Parenesis Cycling Male Vet
8 09:08:00 Malcolm Smith Peterborough CC Male Vet
9 09:09:00 Alison Fox Ely & District CC/B&T Motor Repairs Female Vet
10 09:10:00 George Fox 45 RC Male Senior
11 09:11:00 Sam Brown 6AM Cycling Male Senior
12 09:12:00 Paul Hayward VC Baracchi Male Vet
13 09:13:00 Duncan Emery Twickenham CC Male Vet
14 09:14:00 Sandra Burrows VTTA (Yorkshire) Female Vet
15 09:15:00 Andrew Grant Cambridge CC Male Vet
16 09:16:00 Paul French CC Ashwell Male Vet
17 09:17:00 Will Salisbury Coalville Whs Male Senior
18 09:18:00 Aaron Freeman Chelmer CC Male Junior
19 09:19:00 Ann Tryssesoone Stevenage CC Female Vet
20 09:20:00 Michael Gill AeroLab Ward WheelZ Male Espoir
21 09:21:00 Nick Partridge VC Baracchi Male Vet
22 09:22:00 Stuart Day citycyclecentre Male Vet
23 09:23:00 Jackie Field CC Ashwell Female Vet
24 09:24:00 Melanie Evans Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) Female Vet
25 09:25:00 Scott Burns Manchester Bicycle Club Male Senior
26 09:26:00 Matt Donovan Bedfordshire Road RT Male Senior
27 09:27:00 Travis Bramley Plymouth Corinthian CC Male Espoir
28 09:28:00 Scott Beard Shaftesbury CC Male Vet
29 09:29:00 Victoria Coe Cambridge Triathlon Club Female Senior
30 09:30:00 Adam Robertson Reflex Racing Male Espoir
31 09:31:00 Antony Brown Kettering CC Male Vet
32 09:32:00 Alex Pritchard AeroLab Ward WheelZ Male Senior
33 09:33:00 Graham Wright Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) Male Vet
34 09:34:00 Deborah Beare Icknield RC Female Senior
35 09:35:00 Sam Wightman Team Bottrill Male Vet
36 09:36:00 Finlay Tarling WORX Factory Racing Powered by Silverstone Male Juvenile
37 09:37:00 Matt Plews Welland Valley CC Male Vet
38 09:38:00 Neil Wood Brereton Whs Male Vet
39 09:39:00 Graeme Church Team Milton Keynes Male C1
40 09:40:00 Joshua Tarling Team Backstedt Bike Performance Male Junior
41 09:41:00 Iain Boardman Dulwich Paragon CC Male Vet
42 09:42:00 Mark Greenhow St Neots CC Male Vet
43 09:43:00 Adrian Cox Team Milton Keynes Male Vet
44 09:44:00 Rebekah Nash Vision Innovative Leisure Racing Team Female Espoir
45 09:45:00 Thomas Day Zannata Galloo Team Male Junior
46 09:46:00 Kevin Hobbs Peterborough CC Male Vet
47 09:47:00 Matthew Saward Athlon CC Male Senior
48 09:48:00 Peter Richards Icknield RC Male Vet
49 09:49:00 Sonia Chane-Sam Dulwich Paragon CC Female Senior
50 09:50:00 Mark Richards D A P Cycling Club Male Senior
51 09:51:00 James Fawcett ...a3crg Male Vet
52 09:52:00 Ian Wroblewski Team Lutterworth Cycle Centre Male Vet
53 09:53:00 Simon Murphy St Neots CC Male Vet
54 09:54:00 Karina Kaufmann CC London Female Senior
55 09:55:00 Russell Hampton Onimpex Bioracer RT Male Senior
56 09:56:00 Jamie Sparrow Kings Lynn CC Male Vet
57 09:57:00 Samuel Thienel Shaftesbury CC Male Senior
58 09:58:00 Ben Houston East Grinstead CC (Merlin Cycle Coaching) Male Vet
59 09:59:00 Chantel Coetzer Redbridge CC Female Senior
60 10:00:00 Andy Proffitt Arctic Aircon RT Male Vet
61 10:01:00 Andy Critchlow Norwood Paragon CC Male Vet
62 10:02:00 Daniel Ryan North Road CC Male Senior
63 10:03:00 Steve Clarke TMG Horizon Cycling Team Male Vet
64 10:04:00 Michelle Morley Team Swift Female Vet
65 10:05:00 Chris Jones Bynea Cycling Club Male Vet
66 10:06:00 Daniel Homer London Phoenix CC Male Vet
67 10:07:00 Jennifer Millmore Islington Cycling Club Female Senior
68 10:08:00 Adrian Gorham Kettering CC Male Vet
69 10:09:00 Elspeth Grace Cambridge University CC Female Espoir
70 10:10:00 Ashley Cox Team Bottrill Male Senior
71 10:11:00 Andy Thomas Lindsey Roads Cycling Club Male Vet
72 10:12:00 Tom Foreman Sherwood CC Male Senior
73 10:13:00 Harry Kirby Vision Innovative Leisure Racing Team Male Junior
74 10:14:00 Isabella Johnson Datalynx-Parenesis Cycling Female Junior
75 10:15:00 Jon Surtees Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
76 10:16:00 Andy Sharman Team Bottrill Male Vet
77 10:17:00 Grant Orsborn Bedfordshire Road RT Male Vet
78 10:18:00 Keith Stockwell Welwyn Whs Male Vet
79 10:19:00 Allison Kaye Verulam CC Female Vet
80 10:20:00 Rob Young Team Vision Racing - Silverhook Male Vet
81 10:21:00 Michael Schofield Bishop's Stortford CC Male Vet
82 10:22:00 Phil Jarvis Colchester Rovers CC Male Vet
83 10:23:00 Martin Bullen Peterborough CC Male Vet
84 10:24:00 Mathilde Pauls 1904RT Female Senior
85 10:25:00 Paul Jay DRAG2ZERO Male Vet
86 10:26:00 Tim Phillips St Ives CC Male Vet
87 10:27:00 Alister Campbell Eagle Road Club Male Vet
88 10:28:00 Ian Braybrook Basildon CC Male Vet
89 10:29:00 Ann Shuttleworth Cambridge CC Female Vet
90 10:30:00 Alex Doherty DRAG2ZERO Male Senior
91 10:31:00 Zachary Herrod AeroLab Ward WheelZ Male Espoir
92 10:32:00 Ian Short Team Salesengine.co.uk Male Vet
93 10:33:00 James Sale Eagle Road Club Male Senior
94 10:34:00 Denise Burrows AeroCoach Female Vet
95 10:35:00 Harvey McLean Velo Club St Raphael Male Junior
96 10:36:00 John Franklin Twickenham CC Male Senior
97 10:37:00 David Warlow Essex Roads CC Male Vet
98 10:38:00 David Halliday Newmarket Cycling & Triathlon Club Male Senior
99 10:39:00 Lauren Pike Lincoln Wheelers CC Female Senior
100 10:40:00 Ben Stancombe Peterborough CC Male Senior
101 10:41:00 Neil Mackley ...a3crg Male Vet
102 10:42:00 John Lacey Hemel Hempstead CC Male Vet
103 10:43:00 Ian Pike Lincoln Wheelers CC Male Vet
104 10:44:00 Eva Callinan Liv AWOL Female Junior
105 10:45:00 Mark Ellis Team Milton Keynes Male Vet
106 10:46:00 Charlie Bailey Lee Valley Youth CC Male Junior
107 10:47:00 Mark Hamer Stratford Cycling Club Male Vet
108 10:48:00 Mike Skillings Full Moo Cycling Male Vet
109 10:49:00 Rosie Croggon Beacon Roads CC Female Senior
110 10:50:00 Jack Brown ActiveEdge Race Team P/B Cooper/BMW Inchcape Male Espoir
111 10:51:00 Kevin Baumber Shaftesbury CC Male Vet
112 10:52:00 Chris Tye Plomesgate CC Male Vet
113 10:53:00 Phil Lee Wisbech Whs Male Vet
114 10:54:00 Claire Emons Newbury RC Female Vet
115 10:55:00 Paul Pardoe Peterborough CC Male Senior
116 10:56:00 Dave Bell Cambridge CC Male Senior
117 10:57:00 Steve Burrows VTTA (Yorkshire) Male Vet
118 10:58:00 David Mason Lincoln Wheelers CC Male Vet
119 10:59:00 Frances Lammyman Royal Leamington Spa Cycling Club Female Senior
120 11:00:00 Adam Bidwell Kingston Wheelers CC Male Vet
121 11:01:00 Nic Pillinger Team Secret Squirrel Male Vet
122 11:02:00 Timothy Torrie TBW23 Stuart Hall Cycling P/b Trainsharp Male Espoir
123 11:03:00 Jason Stuart Team Salesengine.co.uk Male Vet
124 11:04:00 Kirsty McSeveney ...a3crg Female Senior
125 11:05:00 Max Sahota Team Bottrill Male Senior
126 11:06:00 Antony Gough Velo-One Cycling Team(Staples Vegetables/Neil Palmer Electrical) Male Vet
127 11:07:00 Colin Lizieri Cambridge CC Male Vet
128 11:08:00 Jason Lee Team Milton Keynes Male Vet
129 11:09:00 Stephanie Cousins QN Racing Female Vet
130 11:10:00 Ross Clarke TMG Horizon Cycling Team Male Senior
131 11:11:00 Ollie Hucks AeroLab Ward WheelZ Male Espoir
132 11:12:00 Abid Hussain Icknield RC Male Vet
133 11:13:00 Ed Watson Ratae RC Male Vet
134 11:14:00 Emily Robertson Team Milton Keynes Female Senior
135 11:15:00 Nicholas Candy North Road CC Male Espoir
136 11:16:00 Sebastian Garry AeroLab Ward WheelZ Male Espoir
137 11:17:00 James Moss North Road CC Male Vet
138 11:18:00 Benedict Thompson Team LDN Male Senior
139 11:19:00 Judy Reid Icknield RC Female Vet
140 11:20:00 Alexander Royle Manchester Bicycle Club Male Senior
141 11:21:00 Stuart Wells Lindsey Roads Cycling Club Male Vet
142 11:22:00 Andy Newham Lincoln Wheelers CC Male Vet
143 11:23:00 Matt Yardley Macclesfield Wheelers Male Vet
144 11:24:00 Fiona Sharp Team Swift Female Vet
145 11:25:00 Hayley Simmonds AeroCoach Female Senior
146 11:26:00 Dan Blackburn Epic Orange/Physio Resolutions Male Vet
147 11:27:00 Ken Platts Cambridge CC Male Vet
148 11:28:00 Jordan Black Loose Cannon's Conditioning Male Senior
149 11:29:00 John Manlow Ely & District CC/B&T Motor Repairs Male Vet
150 11:30:00 John Wingfield Team Signum Male Senior
Reserve -- Philip Waring VTTA (East Anglia Group) Male Vet
Reserve -- Daryl Maffey CC London Male Vet
Reserve -- Jonathan Durnin Welland Valley CC Male Vet
Reserve -- Phillip Tyas Barnsley Road Club Male Senior
Reserve -- Peter Tibbitts Ford CC Male Vet
Reserve -- Simon Geraci Team Swift Male Vet
Reserve -- Richard Hutt Harp RC Male Vet
Reserve -- Colin Harrison East Grinstead CC (Merlin Cycle Coaching) Male Vet
Reserve -- Robert Gilmour Hounslow & District Whs Male Vet
Reserve -- Alex Purcell CC Sudbury Male Senior
Reserve -- Robert Golding Ely & District CC/B&T Motor Repairs Male Vet
Reserve -- Paul Lunn Fenland Clarion CC Male Vet
Reserve -- Michael Cope Kettering CC Male Vet
Reserve -- Adam Bishop Lea Valley CC Male Vet
Reserve -- Steve Croggon Beacon Roads CC Male Vet