Bristol South Cycling Club (WTTA Hardriders)

  • Hide Map
  • Date: 31-Mar-19
  • Time: 09:30
  • Distance: 25 Miles
  • Course: u17
  • Closing Date: 19-Mar-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
6 09:36:00 Alice Thomson Bristol South Cycling Club Female Senior
7 09:37:00 Mark Evans Chippenham & District Wheelers Male Vet
8 09:38:00 Matt Reynolds Sodbury Cycle Sport Male Vet
9 09:39:00 Anne-Marie Bowring Cambridge University CC Female Senior
10 09:40:00 Peter Garnett Swindon Road Club Male Vet
11 09:41:00 Gerry McGarr Gloucester City Cycling Club Male Vet
12 09:42:00 Alastair McChesney Bath Cycling Club Male Vet
13 09:43:00 Rebekah Nash University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Female Espoir
14 09:44:00 Steve Harding Velo Club Walcot Male Vet
15 09:45:00 Daniel Kempe Bristol South Cycling Club Male Vet
16 09:46:00 Charles Coleman Rogue Racing Male Senior
17 09:47:00 Roy Carless Swindon Road Club Male Vet
18 09:48:00 Andrew Legge Bristol South Cycling Club Male Vet
19 09:49:00 Charlotte Fisher Swindon Wheelers Female Vet
20 09:50:00 Michael1 Murkin Swindon Road Club Male Vet
21 09:51:00 Jamie Richardson Paige Chippenham & District Wheelers Male Senior
22 09:52:00 Russell Boon Avonlea/Treasure RT Male Vet
23 09:53:00 Louise Georgi Giant CC Halo Films Female Vet
24 09:54:00 James Coleman Rogue Racing Male Senior
25 09:55:00 Mark Bradley Bristol South Cycling Club Male Vet
26 09:56:00 Leigh Pinchen Northover VT / Rudy Project / SCS Male Vet
27 09:57:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
28 09:58:00 Graham Smith Severn Road Club Male Vet
29 09:59:00 Bob Foxwell 1st Chard Wheelers Male Senior
30 10:00:00 Steven Cottington Bath Cycling Club Male Vet
31 10:01:00 Robert Grover Bradford-on-Avon Cycling Club Male Senior
32 10:02:00 Digby Rusling Royal Dean Forest Cycle Club Male Vet
33 10:03:00 Charles Thibault Velo Club Walcot Male Senior
34 10:04:00 Robbie Richardson Chippenham & District Wheelers Male Vet
35 10:05:00 Pfeiffer Georgi Liv CC Halo Cycles Female Espoir
36 10:06:00 Paul Freegard Chippenham & District Wheelers Male Vet
37 10:07:00 Harry Woodman Rogue Racing Male Espoir
38 10:08:00 Corinne Clark Vitfor OTE Female Senior
39 10:09:00 Peter Rogers Team Tor 2000 | KALAS Male Vet
40 10:10:00 Tony Chapman Frome and District Wheelers Male Vet
41 10:11:00 Jacob Sargent Bristol Road Club Male Espoir
42 10:12:00 Megan Dickerson Bristol South Cycling Club Female Senior
43 10:13:00 Chris Broad-Drake Swindon Road Club Male Vet
44 10:14:00 Mary-Jane Hutchinson Bristol South Cycling Club Female Vet
45 10:15:00 Simon Cox Chippenham & District Wheelers Male Vet
46 10:16:00 Nigel Vuagniaux Bath Cycling Club Male Vet
47 10:17:00 Jerry Rayner Westbury Wheelers Male Vet
48 10:18:00 Ian Mountjoy Bristol South Cycling Club Male Vet
49 10:19:00 Steven Barber VTTA West Group Male Vet
50 10:20:00 Josh Griffiths Bikestrong-KTM Male Espoir
51 10:21:00 Ian Lindsay Royal Navy & Royal Marines CA Male Vet
52 10:22:00 Mike Gibbons Chippenham & District Wheelers Male Vet
53 10:23:00 Andrew Turner Bristol South Cycling Club Male Senior
54 10:24:00 Richard Emery Severn Road Club Male Vet
55 10:25:00 Simon Coles Northover VT / Rudy Project / SCS Male Vet
56 10:26:00 Joanne Jago Performance Cycles CC Female Senior
57 10:27:00 Chris Lowe Swindon Road Club Male Vet
58 10:28:00 Arran Armstrong Velo Club Walcot Male Vet
59 10:29:00 Alec Johnson Westbury Wheelers Male Senior
60 10:30:00 Nick Livermore Bristol South Cycling Club Male Senior