Bynea CC

  • Hide Map
  • Date: 03-Mar-19
  • Time: 10:00
  • Distance: 10 Miles
  • Course: R10/22a
  • Closing Date: 19-Feb-19 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
8 10:08:00 Phillip Turner ATAC - Ammanford Triathlon And Cycling Male Vet
9 10:09:00 John Aspell PDQ Cycle Coaching Male Vet
10 10:10:00 David Wilson-evans Bynea Cycling Club Male Vet
11 10:11:00 Paul Rees Bynea Cycling Club Male Vet
12 10:12:00 Harry Cowley Chester RC Male Vet
13 10:13:00 Benjamin Pearce Maindy Flyers Youth Cycling Male Junior
14 10:14:00 Kyle Lowry Cycle Specific Male Senior
15 10:15:00 Anthony Williams Ogmore Valley Wheelers Male Vet
16 10:16:00 Emily Tillett Liv CC Halo Cycles Female Espoir
17 10:17:00 John Williams Bynea Cycling Club Male Vet
18 10:18:00 Nadine Cannon VeloSistas TT Team Female Senior
19 10:19:00 Craig Seaman Bynea Cycling Club Male Senior
20 10:20:00 Rod Hicks Port Talbot Whs CC Male Vet
21 10:21:00 Paul Tomkinson Hereford Triathlon Club Male Vet
22 10:22:00 Ian Myers Mid Devon CC Male Vet
23 10:23:00 Karl Randell Swansea Wheelers/CS Abertawe Male Senior
24 10:24:00 Robert Thomas Gower Riders Cycling Club Male Senior
25 10:25:00 Morgan Lloyd Cycle Specific Male Juvenile
26 10:26:00 Dave Symmons Bynea Cycling Club Male Vet
27 10:27:00 Jason Roberts Cycle Specific Male Vet
28 10:28:00 Noelwyn Daniel Cycle Specific Male Vet
29 10:29:00 Nigel Pitt Bynea Cycling Club Male Vet
30 10:30:00 Philip Tucker Cycle Specific Male Senior
31 10:31:00 Mathew Atkins UFIT TRI TEAM Male Vet
32 10:32:00 Paul Davies Bush Healthcare CRT Male Vet
33 10:33:00 Caryl Williams-ford Bynea Cycling Club Female Vet
34 10:34:00 Nicholas Forbes Bynea Cycling Club Male Vet
35 10:35:00 Robert Hughes Rhondda Triathlon Club Male Vet
36 10:36:00 Dion Thomas Bynea Cycling Club Male Vet
37 10:37:00 Joshua Lewis Rhondda Triathlon Club Male Senior
38 10:38:00 Gareth Jehu Merthyr CC Male Vet
39 10:39:00 Iago Williams Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
40 10:40:00 Dean Ware Team Backstedt Bike Performance Male Senior
41 10:41:00 Jasmine Bowyer Bynea Cycling Club Female Senior
42 10:42:00 Anita Saycell Ystwyth CC Female Vet
43 10:43:00 James Peters Rhondda Triathlon Club Male Senior
44 10:44:00 Rob Jones Rhondda Triathlon Club Male Vet
45 10:45:00 David Brice Bynea Cycling Club Male Vet
46 10:46:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
47 10:47:00 David Thomas Rhondda Triathlon Club Male Senior
48 10:48:00 Mark Rooke Rhondda Triathlon Club Male Vet
49 10:49:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
50 10:50:00 Chris Massey CES Sport Male Vet
51 10:51:00 Diane Wilson-evans Bynea Cycling Club Female Vet
52 10:52:00 Tomos Perkins Towy Riders Cycle Club Male Juvenile
53 10:53:00 Matthew Garfield Cycle Specific Male Senior
54 10:54:00 Austin Heath Bynea Cycling Club Male Vet
55 10:55:00 Guy Rees Bynea Cycling Club Male Senior
56 10:56:00 Jeffrey Rees Gower Riders Cycling Club Male Vet
57 10:57:00 Geoff Thomas Rhondda Triathlon Club Male Vet
58 10:58:00 Diane Hynam Bynea Cycling Club Female Vet
59 10:59:00 Blaine Phelps Merthyr CC Male Vet
60 11:00:00 Chris Boddy AeroCoach Male Senior