Bristol South Cycling Club (WTTA Hardriders)

  • Hide Map
  • Date: 21-Oct-18
  • Time: 10:00
  • Distance: 2 Miles
  • Course: uh26
  • Closing Date: 09-Oct-18 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
3 09:33:00 Eleanor Jaskowska Bristol South Cycling Club Female Senior
4 09:34:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
5 09:35:00 George Jones 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Espoir
6 09:36:00 Steve Clarke Bristol South Cycling Club Male Vet
7 09:37:00 Eugene Conlon Salt and Sham Cycle Club Male Vet
8 09:38:00 Peter Rogers Team Tor 2000 | KALAS Male Vet
9 09:39:00 David Braidley Bristol South Cycling Club Male Vet
10 09:40:00 Robert Borek Bristol South Cycling Club Male Senior
11 09:41:00 Mark Jerzak Chew Valley Cycling Club Male Senior
12 09:42:00 Adam Whitehead Bristol South Cycling Club Male Senior
13 09:43:00 Thomas Hall Bristol South Cycling Club Male Senior
14 09:44:00 Tom Ilett Bristol South Cycling Club Male Senior
15 09:45:00 Ben Wainwright Team Tor 2000 | KALAS Male Junior
16 09:46:00 Andy Collins Chew Valley Cycling Club Male Senior
17 09:47:00 Deacon Cutterham Cgc Bikestrong-KTM Male Senior
18 09:48:00 Jack Luke BikeRadar Male Senior
19 09:49:00 Mark Hudson Bristol South Cycling Club Male Senior
20 09:50:00 Glyndwr Griffiths 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Vet
21 09:51:00 Chris Gooderham Bristol South Cycling Club Male Vet
22 09:52:00 Andy Stuart Velo Club St Raphael Male Vet
23 09:53:00 Gordon Scott CC Weymouth Male Vet
24 09:54:00 Russell Boon Avonlea/Treasure RT Male Vet
25 09:55:00 Daniel Alford Bristol South Cycling Club Male Senior
26 09:56:00 Steven Macdonald Bristol South Cycling Club Male Vet
27 09:57:00 Imam Qazi Props Cycling Club Male Vet
28 09:58:00 Simon Kidd Charlotteville Cycling Club Male Vet
29 09:59:00 Richard Emery Severn Road Club Male Vet
30 10:00:00 William Jewitt Avid Sport Male Junior
31 10:01:00 Kevin Thomas Chippenham & District Wheelers Male Senior
32 10:02:00 Tommy Barlow Clevedon & District Road Club Male Vet
33 10:03:00 Matthew Young Chew Valley Cycling Club Male Vet
34 10:04:00 John Grenfell A2B Cycle Repair Race Team Male Senior
35 10:05:00 Jamie Ford A2B Cycle Repair Race Team Male Senior
36 10:06:00 Dave Archer Bolsover and District CC Male Senior
37 10:07:00 Thomas Southey Bristol South Cycling Club Male Senior
38 10:08:00 Rob Tadman Bristol South Cycling Club Male Senior
39 10:09:00 Tony Emery Dursley Road Club Male Vet
40 10:10:00 Tavis Walker Velo Club Walcot Male Senior
41 10:11:00 Robin Hunt Bristol Road Club Male Vet
42 10:12:00 Alec Johnson Westbury Wheelers Male Senior
43 10:13:00 Farooq Chaudhry Props Cycling Club Male Senior
44 10:14:00 Robert Campbell Bristol South Cycling Club Male Senior
45 10:15:00 James Pittard University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
46 10:16:00 Christopher Chapman Bristol South Cycling Club Male Senior
47 10:17:00 Alan Cooper Avonlea/Treasure RT Male Vet
48 10:18:00 Michael Miskelly Bristol South Cycling Club Male Senior
49 10:19:00 Matt Reynolds Sodbury Cycle Sport Male Vet
50 10:20:00 Oliver Walker-hayes University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
51 10:21:00 John Hunt Beacon Roads CC Male Senior
52 10:22:00 Chris Adams Bristol South Cycling Club Male Vet
53 10:23:00 Tom Grigson Bikestrong-KTM Male Senior
54 10:24:00 Cameron Graley Bristol South Cycling Club Male Senior
55 10:25:00 David Cullen Bristol South Cycling Club Male Senior
56 10:26:00 James Manthorp Chew Valley Cycling Club Male Senior
57 10:27:00 Dean Teifel DAS RAD KLUB Male Senior
58 10:28:00 Ian Mountjoy Bristol South Cycling Club Male Vet
59 10:29:00 Ben Davies Bristol South Cycling Club Male Vet
60 10:30:00 Tom Lowe Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
61 10:31:00 Matt Boulton Performance Cycles CC Male Senior
62 10:32:00 Daniel Burbridge Bristol South Cycling Club Male Senior
63 10:33:00 Marc Allen Swindon Road Club Male Vet
64 10:34:00 Stewart House Arctic Tacx RT Male Vet
65 10:35:00 Matthew Skeats University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
66 10:36:00 Sam Whitehead Bristol South Cycling Club Male Senior
67 10:37:00 Andrew Turner Bristol South Cycling Club Male Senior
68 10:38:00 Chris Revill Somer Valley Cycling Club Male Vet
69 10:39:00 Simon Davis VTTA (Midlands) Male Vet
70 10:40:00 Josh Coyne Okehampton CC Male Senior
71 10:41:00 Casimir Ludwig Bristol Road Club Male Vet
72 10:42:00 Geraint Northam Bristol South Cycling Club Male Vet
73 10:43:00 Txema Garcia A2B Cycle Repair Race Team Male Vet
74 10:44:00 Sam Westlake Bikestrong-KTM Male Senior
75 10:45:00 Steve Thomas Bristol Road Club Male Vet
76 10:46:00 Luke Smith Bristol South Cycling Club Male Vet
77 10:47:00 Cameron Biddle Halesowen A&CC Male Espoir
78 10:48:00 Jack Phillips 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
79 10:49:00 Jamie Atkins University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Espoir
80 10:50:00 Andrew Kirby 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
81 10:51:00 Charlie Lacaille St Pauls CRT Male Espoir
82 10:52:00 Daniel Eastment 1st Chard Wheelers Male Senior
83 10:53:00 Jonathan Heath Brecon Wheelers Male Senior
84 10:54:00 Andrew Metherell Salt and Sham Cycle Club Male Vet
85 10:55:00 Gordon Markus Severn Road Club Male Vet
86 10:56:00 William Ryan Team Tor 2000 | KALAS Male Junior
87 10:57:00 Seb Bird Bristol South Cycling Club Male Junior
88 10:58:00 Lucas Byam Bristol South Cycling Club Male Juvenile
89 10:59:00 Matthew Pandagani-sayce Bristol Cycling Development Squad Male Junior
90 11:00:00 Phil Stonelake Bristol Road Club Male Vet
91 11:01:00 Alice Earle VeloVitesse/ALLCAP/James Barry/SiS Female Senior
92 11:02:00 Hatti Archer Bolsover and District CC Female Senior
93 11:03:00 Heidi Blunden The Racing Chance Foundation Female Senior
94 11:04:00 Sara James Clevedon & District Road Club Female Vet
95 11:05:00 Sam Lindsay 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
96 11:06:00 Lewis Whitcombe Webbs 1902 CC Male Espoir
97 11:07:00 George Beck Bikestrong-KTM Male Espoir
98 11:08:00 Joss Winter Bristol South Cycling Club Female Senior
99 11:09:00 Alice Thomson Bristol South Cycling Club Female Senior
100 11:10:00 George Kimber Team PB Performance Male Espoir
101 11:11:00 Olive Holliday Somer Valley Cycling Club Female Espoir
102 11:12:00 Wiebke Rietz 1st Chard Wheelers Female Vet
103 11:13:00 Molly Hodges Avid Sport Female Senior
104 11:14:00 Emily Slavin University of Bath Cycling Club Female Senior
105 11:15:00 Sébastien Bernaert Bristol Road Club Male Senior
106 11:16:00 Kate Baker Avid Sport Female Senior
107 11:17:00 Joanne Jago Performance Cycles CC Female Senior
108 11:18:00 Lauren Johnston Avid Sport Female Senior
109 11:19:00 Kate Mactear University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Female Senior
110 11:20:00 Joe Norledge Bristol South Cycling Club Male Senior