huddersfield star whs (entries close 03/10/17)

  • Hide Map
  • Date: 14-Oct-17
  • Time: 11:00
  • Distance: 0
  • Course: v9912
  • Closing Date: 03-Oct-17 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para

No Course Map

If you have a map of this course, please email courses@cyclingtimetrials.org.uk

Startsheet

Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 11:01:00 Laura Ibbotson Huddersfield Star Whs Female Juvenile
2 11:02:00 Maddie Leech Huddersfield Star Whs Female Juvenile
3 11:03:00 heather green Huddersfield Star Whs Female Juvenile
4 11:04:00 Lily Greenhalgh Team 22 Female Junior
5 11:05:00 Ruby Boyes Huddersfield Star Whs Female Junior
6 11:06:00 Ben Ramsden East Bradford CC Male Juvenile
7 11:07:00 Oscar Williams Huddersfield Star Whs Male Juvenile
8 11:08:00 Charlie Knowler West Suffolk Whs & Triathlon Club Male Juvenile
9 11:09:00 Henry Hollyman Kirklees Cycling Academy Male Juvenile
10 11:10:00 Francis Woodcock Bury Clarion CC Male Juvenile
11 11:11:00 Tommy Dawson Yorkshire Road Club Male Juvenile
12 11:12:00 Sam Young Fenland Clarion CC Male Juvenile
13 11:13:00 Tobias Edwards Huddersfield Star Whs Male Junior
14 11:14:00 Tom Whitworth Huddersfield Star Whs Male Junior
15 11:15:00 Oscar Havis Albarosa CC Male Junior
16 11:16:00 James Storey SportCity Velo Male Junior
17 11:17:00 Mason Hollyman Holmfirth C C Male Junior
18 11:18:00 Seonaid Thompson Albarosa CC Female Senior
19 11:19:00 Laura Tissiman York Cycleworks Female Senior
20 11:20:00 Gilly Dukes Huddersfield Star Whs Female Vet
21 11:21:00 Gemma Hobson Sussex Nomads CC Female Senior
22 11:22:00 Nicola Heaton Huddersfield Star Whs Female Senior
23 11:23:00 Fiona Burnie GS Metro Female Senior
24 11:24:00 Janet Grint Stockport Tri Club(2017) Female Vet
25 11:25:00 Jessica Roberts ASSOS Equipe UK Female Senior
26 11:26:00 Anthony Roy Huddersfield Star Whs Male Vet
27 11:27:00 Declan Brady Bury Clarion CC Male Senior
28 11:28:00 Nick Mosley Holmfirth C C Male Senior
29 11:29:00 Tom Broadbent HD Revolutions Male Senior
30 11:30:00 Ashley Reynolds Valley Striders Cycling Club Male Senior
31 11:31:00 Cameron Taylor Sotonia CC Male Senior
32 11:32:00 Sam Brook Valley Striders Cycling Club Male Senior
33 11:33:00 John Docker Huddersfield Star Whs Male Vet
34 11:34:00 James Marsden Cyclesense CC Male Espoir
35 11:35:00 Jason Fossey Huddersfield Star Whs Male Vet
36 11:36:00 Andrew Bolton Otley CC Male Vet
37 11:37:00 David Martin Holmfirth C C Male Senior
38 11:38:00 Christian Fox Manchester Wheelers Male Vet
39 11:39:00 Bradley Hatfield Out of the Saddle CC Male Senior
40 11:40:00 Roman Tuma Albarosa CC Male Vet
41 11:41:00 Michael Greenhalgh Paul Milnes Cycles Male Vet
42 11:42:00 John Bland London Dynamo Male Espoir
43 11:43:00 Thomas Brabbin Halifax Imperial Wheelers Male Senior
44 11:44:00 Paul Brierley Huddersfield RC Male Vet
45 11:45:00 Lee Bowell Huddersfield Star Whs Male Senior
46 11:46:00 Chris Goode Yorkshire Coast Clarion CC Male Vet
47 11:47:00 Benjamin Hall Valley Striders Cycling Club Male Senior
48 11:48:00 james wakefield Huddersfield Star Whs Male Senior
49 11:49:00 Luke Watson Huddersfield Star Whs Male Senior
50 11:50:00 Matthew Green Huddersfield Star Whs Male Vet
51 11:51:00 David Roome Pedalsport CC Male Senior
52 11:52:00 Matthew Brown University of Sheffield Cycling Club Male Senior
53 11:53:00 Nigel Modlinsky Seamons CC Male Vet
54 11:54:00 lee carter Ribble Valley C&RC Male Senior
55 11:55:00 Will Powell University of Sheffield Cycling Club Male Espoir
56 11:56:00 Andrew Pearson Wakefield Tri Club Male Vet
57 11:57:00 Cameron Turner Malton Whs Male Vet
58 11:58:00 Andrew Askwith Bridlington CC Male Vet
59 11:59:00 Oliver Bridgewood Spokes BPC Racing Male Senior
60 12:00:00 David Watt Team Elite/Paul Bethell Electrical Male Vet
61 12:01:00 Robert Telford University of Sheffield Cycling Club Male Senior
62 12:02:00 Jonathan Bridge Zappi Racing Team Male Espoir
63 12:03:00 Nick Badcock Allen Valley Velo Male Senior
64 12:04:00 Daniel Collier University of Sheffield Cycling Club Male Espoir
65 12:05:00 Rick Bailey Team B38/Underpin Racing Male Senior
66 12:06:00 Eugene Cross Team KTM Male Espoir
67 12:07:00 Kieran Manchester Saddleworth Clarion CC Male Senior
68 12:08:00 David Barnett Jackpot Racing Male Vet
69 12:09:00 Matthew Hallam Valley Striders Cycling Club Male Senior
70 12:10:00 Kieran Savage Team B38/Underpin Racing Male Espoir
71 12:11:00 Andy Nichols Team B38/Underpin Racing Male Senior
72 12:12:00 Thomas Brazier Team Elite/Paul Bethell Electrical Male Senior
73 12:13:00 Leon Wright Race Hub Male Senior
74 12:14:00 Jacob Vezey Harrogate Nova CC Male Senior
75 12:15:00 Louis Szymanski ABC Centreville Male Senior
76 12:16:00 Joseph Clark CYCLING SHEFFIELD GIANT Male Senior
77 12:17:00 joe norledge Bristol South Cycling Club Male Senior
78 12:18:00 David Huck Barrow Central Wheelers Male Senior
79 12:19:00 Andy Cunningham All Terrain Cycles Male Senior
80 12:20:00 Dan Evans ASSOS Equipe UK Male Senior