T1 Diabetes.info

  • Hide Map
  • Date: 18-Sep-16
  • Time: 09:00
  • Distance: 2 Miles
  • Course: uh26
  • Closing Date: 11-Sep-16 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
5 09:05:00 Wiebke Rietz 1st Chard Wheelers Female Vet
6 09:06:00 Louis Salisbury UWECC (University of West of England Cycling Club) Male Senior
7 09:07:00 Becky Dodds Velo Club Walcot Female Senior
8 09:08:00 David Wilton Bath Cycling Club Male Vet
9 09:09:00 Tom Lander Bristol & District Triathletes (BAD TRI) Male Senior
10 09:10:00 Russell Peace Dursley Road Club Male Senior
11 09:11:00 Gordon Markus Severn Road Club Male Vet
12 09:12:00 Phil Walter Male Senior
13 09:13:00 Ben Jones Clevedon & District Road Club Male Senior
14 09:14:00 Ben Slatter Cheltenham & County Cycling Club Limited Male Senior
15 09:15:00 Daniel Burbridge Bristol South Cycling Club Male Senior
16 09:16:00 Luke Alexandre UWECC (University of West of England Cycling Club) Male Senior
17 09:17:00 Malcolm Chave Okehampton CC Male Vet
18 09:18:00 Gyles Christina Bristol South Cycling Club Female Senior
19 09:19:00 Tomas Jenkins Velo Club Walcot Male Vet
20 09:20:00 Charles Coleman Male Senior
21 09:21:00 Matthew Franklin Bristol Road Club Male Senior
22 09:22:00 Adam Whittaker Salt and Sham Cycle Club Male Senior
23 09:23:00 Andrew Diffey Somer Valley Cycling Club Male Vet
24 09:24:00 Joanne Jago Performance Cycles CC Female Senior
25 09:25:00 Graham Collins Male Senior
26 09:26:00 Andrew Turner Bristol South Cycling Club Male Senior
27 09:27:00 Jessica Tulit Bristol South Cycling Club Female Senior
28 09:28:00 Liam Cahill Male Senior
29 09:29:00 Charlie Shields Bristol Cycling Development Squad Male Espoir
30 09:30:00 Glyndwr Griffiths 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Senior
31 09:31:00 Andrew Kirby University of Bristol Cycling Club (UOBCC) Male Senior
32 09:32:00 Ross Phelps Bristol Road Club Male Senior
33 09:33:00 Morgan Curle Bristol Cycling Development Squad Male Espoir
34 09:34:00 John Gregory Somer Valley Cycling Club Male Vet
35 09:35:00 Robert Borek Male Senior
36 09:36:00 Josh Coyne Okehampton CC Male Senior
37 09:37:00 Chris Mills Clevedon & District Road Club Male Senior
38 09:38:00 Mark Gibbs Male Vet
39 09:39:00 Josh Gray Team Tor 2000 | KALAS Male Senior
40 09:40:00 James Coleman Male Senior
41 09:41:00 Laurence Douglas-greene Somerset Road Club Male Senior
42 09:42:00 Kieran Savage Cycles In Motion Male Espoir
43 09:43:00 Kate Millard Salt and Sham Cycle Club Female Senior
44 09:44:00 Matthew Snook Male Senior
45 09:45:00 Jon Wynn Male Vet
46 09:46:00 Lisa Greenfield Radeon-Cycology RT Female Vet
47 09:47:00 Jack Phillips Salt and Sham Cycle Club Male Senior
48 09:48:00 Alex Miles Bath Cycling Club Male Senior
49 09:49:00 James Dewey Salt and Sham Cycle Club Male Senior
50 09:50:00 Tavis Walker Male Senior
51 09:51:00 George Jones Velo Club St Raphael Male Espoir
52 09:52:00 Steve Thomas Dream Cycling Male Vet
53 09:53:00 Johnny Arce Uruena Male Senior
54 09:54:00 Colin Parry Severn Valley Cycles Male Senior
55 09:55:00 Tom Lowe Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Senior
56 09:56:00 John Grenfell Bath Cycling Club Male Senior
57 09:57:00 Ben Wainwright Team Tor 2000 | KALAS Male Junior
58 09:58:00 David Kitchener Radeon-Cycology RT Male Vet
59 09:59:00 Jon Steel Bristol South Cycling Club Male Senior
60 10:00:00 Joe Norledge Bristol South Cycling Club Male Senior