www.realteam.co.uk (chq to m heritage-owen) (w, j + m (overflow)) (240 riders in 2 events)

  • Hide Map
  • Date: 21-Aug-16
  • Time: 09:00
  • Distance: 25 Miles
  • Course: r25/3h
  • Closing Date: 09-Aug-16 23:59
  • Categories:
    • Juvenile
    • Junior
    • Espoir
    • Senior
    • Veteran
    • Para
Start Number Start Time Img Rider Club Gender Category
1 09:01:00 Nicholas Smale Cheltenham & County Cycling Club Male Senior
2 09:02:00 Howell Mason Ogmore Valley Wheelers Male Vet
3 09:03:00 David England Crabwood CC Male Vet
4 09:04:00 Russell Boon Avonlea/Treasure RT Male Vet
5 09:05:00 Steven Madeley Ogmore Valley Wheelers Male Vet
6 09:06:00 Warren Jackson Macclesfield Wheelers Male Vet
7 09:07:00 John Shehan Bynea Cycling Club Male Vet
8 09:08:00 Matthew Williams Cardiff Ajax CC Male Senior
9 09:09:00 Rich Banks Calder Clarion Male Vet
10 09:10:00 David Francis Pembrokeshire Velo Male Vet
11 09:11:00 Cliff Voller Newbury RC Male Vet
12 09:12:00 Andrew Curley Warwickshire Road Club Male Vet
13 09:13:00 Phil Guy North Shropshire Wheelers Male Vet
14 09:14:00 Stephen Landeg Ogmore Valley Wheelers Male Vet
15 09:15:00 Russell White Male Vet
16 09:16:00 Matthew Phillips Bynea Cycling Club Male Senior
17 09:17:00 Roger Wood Pontypool Road Cycling Club Male Vet
18 09:18:00 David Roe North Devon Wheelers Male Vet
19 09:19:00 Geoff Edgerton North Shropshire Wheelers Male Vet
20 09:20:00 Steve Evans Bynea Cycling Club Male Vet
21 09:21:00 James Barzda Walsall Roads Cycling Club Male Senior
22 09:22:00 James Handley North Shropshire Wheelers Male Senior
23 09:23:00 Marco Marletta Cardiff Jif Male Vet
24 09:24:00 Nick Sexton Islington Cycling Club Male Senior
25 09:25:00 Neil Poulton Ogmore Valley Wheelers Male Senior
26 09:26:00 Gary Jones Pontypool Road Cycling Club Male Vet
26 09:26:00 Gary Jones Wyre Forest Cycle Racing Club Male Vet
27 09:27:00 Alan Cooper Avonlea/Treasure RT Male Vet
28 09:28:00 Andrew Lawrence 1st Chard Wheelers Male Vet
29 09:29:00 David Fear South Pennine RC Male Vet
30 09:30:00 Richard May Islington Cycling Club Male Vet
31 09:31:00 Mike Hazlewood Saracen Road Club Male Vet
32 09:32:00 Mark German 1st Chard Wheelers Male Vet
33 09:33:00 Dave Poulter Wrekinsport CC Male Vet
34 09:34:00 Les Thomas Port Talbot Whs CC Male Vet
35 09:35:00 Chris Dyason Cambridge CC Male Vet
36 09:36:00 Benjamin Moran 1st Chard Wheelers Male Senior
38 09:38:00 Colin Barrett Tenby Aces CC Male Vet
39 09:39:00 Graham Smith Severn Road Club Male Vet
40 09:40:00 Peter Ackroyd Cheltenham & County Cycling Club Male Vet
41 09:41:00 Roger Taylor Frome and District Wheelers Male Vet
42 09:42:00 Michael Draper Charlotteville Cycling Club Male Vet
43 09:43:00 Jason Taylor Worcester St. Johns CC Male Vet
44 09:44:00 Carl King Adalta Cycling Club Male Vet
45 09:45:00 Hugh Davies Port Talbot Whs CC Male Vet
46 09:46:00 Tom Woollard Northover VT / Rudy Project / SCS Male Vet
47 09:47:00 Neil Downes Male Vet
48 09:48:00 Terry Anthony Ogmore Valley Wheelers Male Vet
49 09:49:00 Brad Davies Bynea Cycling Club Male Vet
50 09:50:00 Daryl Godden Gloucester City Cycling Club Male Vet
51 09:51:00 Chris Hall Born to Bike - Bridgtown Cycles Male Vet
52 09:52:00 Simon Kinsey Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
53 09:53:00 Alan Allcock Didcot Phoenix CC Male Vet
54 09:54:00 Ron Clews Stourbridge Velo Male Vet
55 09:55:00 Andrew Hayward Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
56 09:56:00 Dan Geisler Team Echelon Male Senior
57 09:57:00 Ian Davies CC Blaenau Gwent Male Vet
58 09:58:00 John Murphy Gloucester City Cycling Club Male Vet
59 09:59:00 Allen Janes Bristol South Cycling Club Male Vet
60 10:00:00 Dan Blake Oxonian CC Male Senior
61 10:01:00 Ed Tarelli Team PB Performance Male Vet
62 10:02:00 Guy Evans Hereford & Dist Whs CC Male Vet
63 10:03:00 Craig Macdonald Ogmore Valley Wheelers Male Vet
64 10:04:00 Martin Wallis Team Wallis Race Team Male Vet
65 10:05:00 Derek Dowdeswell Gloucester City Cycling Club Male Vet
66 10:06:00 Charles Crookes Rutland Cycling Club Male Vet
67 10:07:00 Jeffrey Rees Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet
68 10:08:00 Robert Lucas Port Talbot Whs CC Male Vet
69 10:09:00 Alan Smith Gillingham and District Wheelers / Wheels Cycles Male Vet
70 10:10:00 Mike Broadbent Swansea Wheelers/CS Abertawe Male Vet
71 10:11:00 Andy Bevan Velo Club St Raphael Male Vet
72 10:12:00 Jon Vickery Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
73 10:13:00 David Lancaster VC 10 Male Vet
74 10:14:00 Richard Hier Male Senior
75 10:15:00 Thomas Pfeiffer Dulwich Paragon CC Male Vet
76 10:16:00 Graham Green Team Bottrill Male Vet
77 10:17:00 James Harrison MediaVelo Male Senior
78 10:18:00 Olav Martin-giles MediaVelo Male Vet
79 10:19:00 Ed Hadley Hereford & Dist Whs CC Male Vet
80 10:20:00 Luke Seal NFTO Male Senior
81 10:21:00 Clayton Edge Twickenham CC Male Vet
82 10:22:00 Logan Mort Hereford & Dist Whs CC Male Senior
83 10:23:00 Nigel Croxford High Wycombe CC Male Vet
84 10:24:00 Luke Smith Bristol South Cycling Club Male Vet
85 10:25:00 Paul Stephens Ross on Wye & Dist CC Male Vet
86 10:26:00 Rob Hall Salt and Sham Cycle Club Male Vet
87 10:27:00 Garry Shuker Walsall Roads Cycling Club Male Vet
88 10:28:00 Robert Smith Warwickshire Road Club Male Vet
89 10:29:00 Tim May MediaVelo Male Senior
90 10:30:00 Sergio Henriques Guernsey Velo Club Male Vet
91 10:31:00 Devon Round Mid Shropshire Wheelers Male Espoir
92 10:32:00 Max Mcmurdo SSLL Racing Team Male Espoir
93 10:33:00 Adrian Lane 1st Chard Wheelers Male Espoir
94 10:34:00 Ross Holland Cheltenham & County Cycling Club Male Espoir
95 10:35:00 Peter Kibble 73 Degrees Bicycles, WestSide Coaching rt Male Espoir
96 10:36:00 Crystal Spearman NOPINZ Female Senior
97 10:37:00 Tracy Rowlinson Lyme Racing Club Female Vet
98 10:38:00 Emma Hadley Hereford & Dist Whs CC Female Senior
99 10:39:00 Annamarie Miles Salt and Sham Cycle Club Female Senior
100 10:40:00 Clarice Chung SSLL Racing Team Female Senior
101 10:41:00 Andrea Parish Camel Valley C & TC Female Vet
102 10:42:00 Nadine Cannon Acme Whs (Rhondda) CC Female Senior
103 10:43:00 Catherine Etchell Brecon Wheelers Female Vet
104 10:44:00 Julie Stephens Ross on Wye & Dist CC Female Vet
105 10:45:00 Mary Bower Chelmer CC Female Senior
106 10:46:00 Gina Riley Chester RC Female Senior
107 10:47:00 Kari Jones Ride Bike Wales Female Senior
108 10:48:00 Claire Clementson Wigan Whs CC Female Senior
109 10:49:00 Fenella Brown Warwickshire Road Club Female Vet
110 10:50:00 Alice Lethbridge Starley Racing Female Senior
111 10:51:00 Anna Dearing Colchester Rovers CC Female Vet
112 10:52:00 Joanna Knight Bristol South Cycling Club Female Vet
113 10:53:00 Gaynor Hughes Bynea Cycling Club Female Vet
114 10:54:00 Michelle Robertson Abercynon Road Club Female Vet
115 10:55:00 Sarah Storey Podium Ambition Pro Cycling powered by Club La Santa Female Senior
116 10:56:00 Rachael Mellor Holmfirth C C Female Vet
117 10:57:00 Sue Rust Kettering CC Female Vet
118 10:58:00 Diane Wilson-evans Bynea Cycling Club Female Vet
119 10:59:00 Karen Mcbarrons Gaskell Dental Velo Female Vet
120 11:00:00 Hayley Simmonds AeroCoach Female Senior
Reserve -- Gerry Peppin Corinium Cycle Club Male Vet
Reserve -- Phillip Bradshaw Cwmcarn Paragon Road Club Male Vet
Reserve -- John Beaven 1st Chard Wheelers Male Vet
Reserve -- Derek Morgan Gannet CC Male Vet
Reserve -- Jonathan Gough Old Portlians CC Male Senior
Reserve -- John Thompson Severn Road Club Male Vet
Reserve -- Robert Jolliffe New Forest CC Male Vet
Reserve -- Tony Emery Dursley Road Club Male Vet
Reserve -- Dan Field Ystwyth CC Male Senior
Reserve -- Nigel Taylor Cardiff Triathletes Male Senior
Reserve -- Chris Reed Ogmore Valley Wheelers Male Vet
Reserve -- Peter Warwick Didcot Phoenix CC Male Vet
Reserve -- Mervyn Wilson Male Vet
Reserve -- Steven Macdonald Bristol South Cycling Club Male Vet
Reserve -- Dean Cummings Acme Whs (Rhondda) CC Male Vet