You are here: Events » Results » Result Details Register  |  Login
 

17/02/13 - Redhill CC 18
Winner: Sebastian Ader

 

 Result Minimize

PosRiderClubTimeN1N2N3Notes
1
Sebastian Ader
a3crg
00:40:56
6.23
 
 
 
2
Peter Tadros
In Gear RT
00:41:15
6.13
 
 
 
3
Conall Yates
In Gear RT
00:41:21
 
 
 
 
4
Richard Prebble
Node4/GiodanaRT
00:42:17
5.36
 
 
 
5
Rob Sharland
Kingston Wheelers CC
00:42:35
 
 
 
 
6
Steve Irwin
Kingston Wheelers CC
00:42:43
4.45
 
 
 
7
Dan Sadler
RT316
00:42:58
 
 
 
 
8
Will Mangar
Velo Refined Aerodynamics
00:43:18
 
 
 
 
9
Liam Maybank
Twickenham CC
00:43:19
3.51
 
 
 
10
Daniel McCarthy
VC Meudon
00:44:02
 
 
 
 
11
Charl Jordaan
In Gear RT
00:44:24
 
 
 
 
12
Niall Digby
La Fuga-Sigma Sport
00:44:30
3.07
 
 
 
13
Nick Malins
4T+Velo Club
00:44:41
 
 
 
 
14
David Shepherd
GS Stella
00:44:52
3.47
 
 
 
15
Phil Ember
Kingston Wheelers CC
00:45:05
 
 
 
 
16
James Stuart
Norwood Paragon CC
00:45:20
 
 
 
 
17
Keith Leatherbarrow
Addiscombe CC
00:45:27
2.01
 
 
 
18
Chris Twine
Worthing Excelsior CC
00:45:50
 
 
 
 
19
Philip Watkins
34 Nomads CC
00:46:20
2.11
 
 
 
20
Gareth Thomas
Kingston Wheelers CC
00:46:34
 
 
 
 
21
Sam Humpheson
Look Mum No Hands
00:46:37
 
 
 
 
22
Daryl May
Sheffrec CC
00:47:03
 
 
 
 
23
Ben Ware
Dulwich Paragon CC
00:47:34
 
 
 
 
24
Andy Leatherbarrow
Kingston Wheelers CC
00:47:37
 
 
 
 
25
Les Liddiard
Team Jewson
00:47:39
1.40
 
 
 
26
Greg Hunt
RT316
00:47:47
0.12
 
 
 
27
Richard Newey
Thames Turbo Powerbar RT
00:47:51
0.10
 
 
 
28
David Kennett
Norwood Paragon CC
00:47:54
-0.01
 
 
 
29
Maurice Brennan
Redhill CC
00:48:00
 
 
 
 
30
Jamie Hill
Redhill CC
00:48:01
 
 
 
 
31
Dave Warne
Old Portlians CC
00:48:07
-1.20
 
 
 
32
Stephen Emmerson
Epsom CC
00:48:11
 
 
 
 
33
Sean Yates
In Gear RT
00:48:12
0.35
 
 
 
34
Liam Yates
In Gear RT
00:48:16
 
 
 
 
35
Geoff Smith
Eastbourne Rovers CC
00:48:40
2.35
 
 
 
36
Nick Davy
Redhill CC
00:48:49
-0.25
 
 
 
37
Adrian Blacker
Norwood Paragon CC
00:48:57
-0.41
 
 
 
38
John Glaysher
a3crg
00:49:03
 
 
 
 
39
Andy Ross
Dorking CC
00:49:06
-1.42
 
 
 
40
Suzetta Guerrini
London Dynamo
00:49:09
2.24
 
 
 
41
Chris Baines
Buxton CC
00:49:10
 
 
 
 
42
Jonathan Bradbourne
Redhill CC
00:49:14
 
 
 
 
43
Maryka Sennema
Kingston Wheelers CC
00:49:14
 
 
 
 
44
Jon Fry
Horsham Cycling
00:49:17
-1.49
 
 
 
45
Christian Yates
East Grinstead CC
00:49:41
-1.10
 
 
 
46
Dan Pateman
Kingston Wheelers CC
00:49:50
-2.20
 
 
 
47
Michael Smith
Dorking CC
00:50:11
-1.01
 
 
 
48
Robert Marcus
Velo Club Godalming
00:50:37
-1.58
 
 
 
49
Martin Winter
Twickenham CC
00:50:41
-2.35
 
 
 
50
Stephen Wilkinson
34 Nomads CC
00:50:45
-2.34
 
 
 
51
John Tidyman
SE Velo
00:51:09
 
 
 
 
52
Keith Griffin
Kingston Wheelers CC
00:51:22
-3.13
 
 
 
53
Tim Johnson
SE Velo
00:51:48
-4.29
 
 
 
54
Nigel Stevens
VTTA (Surrey-Sussex)
00:51:53
-2.51
 
 
 
55
Ray Sullivan
Redhill CC
00:53:14
-5.21
 
 
 
56
Dan Webb
Dorking CC
00:53:16
 
 
 
 
57
Neil Walters
SE Velo
00:53:20
 
 
 
 
58
Ian Bashford
Old Portlians CC
00:53:21
-3.54
 
 
 
59
Maurice Joseph
Dulwich Paragon CC
00:53:25
 
 
 
 
60
Stephen Hope
Dorking CC
00:53:51
-5.47
 
 
 
61
Alasdair Wylie
Redmon CC
00:53:52
 
 
 
 
62
Adam Scott
Dorking CC
00:53:55
 
 
 
 
63
Colin Gray
Norwood Paragon CC
00:54:16
-4.37
 
 
 
64
Hamish Wilson
Redhill CC
00:54:23
 
 
 
 
65
Teresa Goddard
Kingston Wheelers CC
00:54:50
-2.34
 
 
 
66
Dan Andrew
Dorking CC
00:55:34
-6.55
 
 
 
67
Geoff Shore
Dorking CC
00:55:57
-7.26
 
 
 
68
David Light
Dorking CC
00:56:20
-8.27
 
 
 
69
Emma Williams
Les Filles RT
00:56:59
 
 
 
 
70
Peter Owen
Norwood Paragon CC
00:57:00
-8.21
 
 
 
71
Morya Amess
Steyning Athletic Club
00:57:11
-5.21
 
 
 
72
Jonathan Dewer
Dorking CC
00:58:29
-10.20
 
 
 
73
John McCarthy
Kingston Wheelers CC
00:58:37
 
 
 
 
74
David Eccles
Redmon CC
00:58:37
-7.47
 
 
 
75
Georgina Hood
SE Velo
00:59:50
 
 
 
 
76
John Bedborough
Dorking CC
01:01:10
-13.34
 
 
 
77
Mark Growther
Kiseena CC
01:02:16
 
 
 
 
78
Dominic Guerrini
London Dynamo
01:02:45
-14.52
 
 
 
79
Joan Lennon
Worthing Excelsior CC
01:02:57
-9.50
 
 
 
80
Sarah Nisbett
a3crg
01:04:26
 
 
 
 
81
Chris Brewer
Redmon CC
01:10:09
-21.22
 
 
 
82
Robin Johnson
Brighton Mitre CC
01:22:01
 
 
 
 
1001
Charlotte Easton
Look Mum No Hands
 
Apologies
 
 
 
1002
Jayne Chisnall
Brighton Mitre CC
 
Apologies
 
 
 
1003
Damian Poulter
Hounslow & Dist Wlrs
 
Apologies
 
 
 
1004
Hoosh Nash
Redhill CC
 
Apologies
 
 
 
1005
Paul Banner
Kingston Wheelers CC
 
DNF
 
 
 
1006
David Haggart
De Laune CC
 
DNF
 
 
 
1007
Robin Kirk
Dorking CC
 
DNS
 
 
 
1008
Stuart Hourigan
34 Nomads CC
 
DNS
 
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials