You are here: Events » Results » Result Details Register  |  Login
 

10/02/13 - Ely & District 25
Winner: Joel Lewis

 

 Result Minimize

PosRiderClubTimeN1N2N3Notes
1
Joel Lewis
Arbis-Colbert Cycles Race Team
00:59:01
Junior18
A
 
 
2
Ian Turner
St Neots C.C.
00:59:48
 
A
 
 
3
Charles Pitt Ford
Cambridge University C.C.
01:00:30
 
 
 
 
4
Kristian Woolf
Prestige Velo Club
01:00:56
Junior17
 
 
 
5
Piran Tedbury
Cambridge University C.C.
01:01:23
 
NDF
 
 
6
Scott Cousins
St Ives C.C.
01:01:55
 
 
 
 
7
Karl Moseley
Stourbridge Velo
01:03:17
V49
 
+4:28
 
8
Chris Hopkinson
Army Cycling Union
01:05:04
V45
A
+1:57
 
9
Luke Hattersley
St Ives C.C.
01:05:15
Junior18
 
 
 
10
Chris Nudds
C.C. Breckland
01:05:16
V64
A
+5:40
 
11
Nick Jackson
Cambridge C.C.
01:05:25
V46
 
+1:48
 
12
Thomas Rae
Kingston Wheelers
01:05:36
 
A
 
 
13
Danny Watkins
Anglia Velo
01:06:25
 
A
 
 
14
Chris Ritchie
St Neots C.C.
01:06:42
 
C
 
 
15
James Harness
Crewe Clarion Wheelers
01:07:38
 
B
 
 
16
Adrian Woolf
Kings Cliffe Flyers
01:11:23
V50
B
-3:27
 
17
Geoff Brewster
Ely & District C.C.
01:12:23
V54
B
-3:43
 
18
Mark Robertson
St Ives C.C.
01:13:37
V45
B
-6:36
 
19
Grahame Mckenzie
Cambridge Triathlon Club
01:13:51
V41
A
-7:38
 
20
Stephen Muchmore
St Neots C.C.
01:16:05
 
C
 
 
21
Elanor Cadzow
Welwyn Wheelers
01:16:11
W
NDF
 
 
22
Mark McVitty
Kings Cliffe Flyers
01:19:21
V49
A
-11:36
 
23
Colin Whitechurch
Ely & District C.C.
01:21:47
V58
A
-12:19
 
24
Gary Wale
St Neots C.C.
01:22:51
V52
NDF
-14:34
 
25
Andy Darley
Ely & District C.C.
01:25:11
V46
C
-17:58
 
26
Lou Campion
Wisbech Wheelers
01:26:17
WV53
NDF
-12:20
 
27
Ruth Stapleton
St Neots C.C.
01:27:21
W
C
 
 
28
Gavin Costick
King's Lynn C.C.
01:28:10
V44
C
-21:20
 
29
Ashley Cooper
St Neots C.C.
01:31:19
V43
C
-24:41
 
1001
Darren Preston
St Neots C.C.
 
 
NDF
DNF
 
1002
Tom Stead
St Neots C.C.
 
Junior16
B
DNF
 
1003
Sam Barker
Planet X RT
 
 
 
DNF
 
1004
Richard Hancock
St Neots C.C.
 
V45
B
DNF
 
1005
Stephen Mavin
St Ives C.C.
 
 
B
DNS
 
1006
Mathew Eley
Ely & District C.C.
 
 
C
DNS
 
1007
Sean Cole
Diss Cycle Club
 
 
C
DNS
 
1008
Steve Presland
Ely & District C.C.
 
V56
B
DNS
 
1009
Steven Rodley
St Neots C.C.
 
V44
B
DNS
 
1010
Andrew Kennedy
Ipswich Bicycle Club
 
V47
A
DNS
 
1011
Lucy Gossage
Cambridge Triathlon Club
 
W
 
DNS
 
1012
Colin Wilkinson
Wolsey R.C.
 
V68
C
DNS
 
1013
Keith Ritchie
St Neots C.C.
 
V47
C
DNS
 
1014
Ben Keeley
King's Lynn C.C.
 
 
B
DNS
 
1015
John French
Team Jewson MI Racing
 
V57
 
DNS
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials