You are here: Events » Results » Result Details Register  |  Login
 

14/10/12 - Catford CC Hill Climb
Winner: Robert Gough

 Result Minimize

PosRiderClubTimeN1N2N3Notes
1
Robert Gough
Artic SRAM RT
 
1.54.8
 
 
 
2
Matthew Pilkington
Team Bglobal
 
1.58.8
 
 
 
3
Matthew Steven
Zappi's Cyling Club
 
2.01.1
 
 
 
4
Glyndwr Griffiths
Bristol South Cycling Club
 
2.01.4
 
 
 
5
Alex Peters
Mosquito Bikes
 
2.05.2
Jnr
 
 
6
Jonathan Shubert
High Wycombe Cycling Club
 
2.08.3
 
 
 
7
Richard Cartland
Team Corley Cycles
 
2.08.4
 
 
 
8
John Storms
Kingston Wheelers
 
2.09.8
Vet
 
 
9
Thomas Ballhatchet
Rollapaluza Cycling Club
 
2.10.1
 
 
 
10
James Lowden
Lewes Wanderers Cycling Club
 
2.11.3
 
 
 
11
James Connell
Brixton Cycles
 
2.12.1
 
 
 
12
James Moss
Node 4 - Giordana
 
2.12.1
 
 
 
13
Peter Tadros
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
 
2.12.4
Vet
 
 
14
James Graham
GS GAZZETTA
 
2.13.1
 
 
 
15
James Wilson
Newbury Road Club
 
2.13.3
 
 
 
16
Conall Yates
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
 
2.13.5
 
 
 
17
Edward Francis
Kingston Wheelers
 
2.14.2
Vet
 
 
18
Daniel Pink
Bigfoot Cycling Club
 
2.14.2
 
 
 
19
Daniel Sullivan
Norwood Paragon Cycling Club
 
2.14.4
 
 
 
20
Dan Gardner
Lewes Wanderers Cycling Club
 
2.14.7
Jnr
 
 
21
Matt Melville
Python RT
 
2.15.1
 
 
 
22
Keith Henderson
Condor Cycles
 
2.16.3
 
 
 
23
Simon Warren
Norwood Paragon Cycling Club
 
2.17.4
 
 
 
24
Jack Edwards
PM Racing
 
2.18.9
 
 
 
25
Joe Harris
GS Henley
 
2.19.8
 
 
 
26
Jamil Gaida
Rapha Condor Cycling Club
 
2.20.0
Jnr
 
 
27
Daniel Eckersley
Rollapaluza Cycling Club
 
2.20.5
 
 
 
28
Phil Allen
Brighton Mitre Cycling Club
 
2.20.6
 
 
 
29
Christiaan Michael Smith
Zappi's Cycling Club
 
2.20.9
 
 
 
30
Dominic Bond
Westerley Cycling Club
 
2.21.0
 
 
 
31
Neil Blessitt
Severn RC
 
2.21.9
Vet
 
 
32
Ewan Tuohy
Catford Cycling Club
 
2.23.8
 
 
 
33
Rory Hopcraft
Abellio SFA Racing Team
 
2.24.6
 
 
 
34
Joel B Natale
Dulwich Paragon Cycling Club
 
2.25.5
 
 
 
35
Steven Rodgers
GS Avanti
 
2.26.1
 
 
 
36
Julian Dale
Epson Cycling Club
 
2.26.3
 
 
 
37
Henry Catchpole
Olney Multisport
 
2.27.5
 
 
 
38
James Woods
Catford Cycling Club
 
2.29.2
Jnr
 
 
39
Andrew Graham
Bournemouth Jubilee Wheelers
 
2.29.5
Vet
 
 
40
Damian Marlee
CS Grupetto
 
2.30.3
 
 
 
41
Alan Thyme
Rye & District Wheelers
 
2.30.8
 
 
 
42
Iain Brogden
Eastbourne Rovers Cycling Club
 
2.31.9
Vet
 
 
43
Alex Scutt
Kingston Wheelers
 
2.32.6
 
 
 
44
Chris Morrison
London Dynamo/Prologue
 
2.32.9
Inc 10 s LS
 
 
45
Josh Parkin
Aprire Bicycles
 
2.34.7
Jnr
 
 
46
Oliver Gin
Redhill Cycling Club
 
2.34.7
 
 
 
47
Tim Stevens
34 Nomads Cycling Club
 
2.35.2
Vet
 
 
48
Neil Couchman
Southborough & District Wheelers
 
2.35.4
 
 
 
49
Daniel Thorogood
Ystwyth Cycling Club
 
2.37.5
Vet
 
 
50
Lydia Boylan
Look Mum No Hands!
 
2.38.1
Women
 
 
51
James Walsby
Catford Cycling Club
 
2.39.1
 
 
 
52
Tim Ralston
London Phoenix Cycling Club
 
2.39.2
 
 
 
53
Matthew Buck
Woolwich Cycling Club
 
2.39.4
Jnr
 
 
54
Tim Summerhayes
Weston Wheelers
 
2.40.4
 
 
 
55
James Hedgeland
Oxford University Cycling Club
 
2.40.7
 
 
 
56
Thomas Fricker
Farnham RC
 
2.40.8
 
 
 
57
Paul East
Reading Cycling Club
 
2.41.2
Vet
 
 
58
Neil Walters
Catford Cycling Club
 
2.41.3
 
 
 
59
James Hughes
Bec Cycling Club
 
2.41.3
 
 
 
60
Henry Martin
University College London Union Cycling Club
 
2.43.1
 
 
 
61
Christopher Fox
Serpentine Running Club
 
2.43.5
 
 
 
62
Dominic Trevett
Kingston Wheelers
 
2.43.8
 
 
 
63
Duncan Fuller
Lewes Wanderers Cycling Club
 
2.43.8
 
 
 
64
Trevor Whittock
Lea Valley Cycling Club
 
2.44.6
Vet
 
 
65
Maryka Sennema
Kingston Wheelers
 
2.44.9
Women
 
 
66
David Franklyne
Brixton Cycles
 
2.45.6
 
 
 
67
Alasdair Thompson
Brighton Mitre
 
2.45.7
 
 
 
68
Zak Corum-Haines
VC Jubilee (Brighton Excelsior Youth)
 
2.46.0
Jnr
 
 
69
William Darwin
Catford Cycling Club
 
2.46.2
 
 
 
70
Graham Stogden
Whitewebbs Cycling Club
 
2.47.2
Vet
 
 
71
Marc Allen
Swindon Road Club/BrunelScaffolding/Hargroves Cycles
 
2.47.3
Vet
 
 
72
Jamie Fake
Lea Valley Cycling Club
 
2.47.6
 
 
 
73
Neil Midgley
Lewes Wanderers Cycling Club
 
2.48.3
 
 
 
74
Daniel Boyle
Catford Cycling Club
 
2.48.8
 
 
 
75
James Hill
West Kent RC
 
2.48.8
 
 
 
76
Paul Medcraft
Dorking Cycling Club
 
2.48.9
 
 
 
77
Martin Dale
Epson Cycling Club
 
2.49.2
 
 
 
78
David Wong Min
London Dynamo/Prologue
 
2.49.2
 
 
 
79
Tim Christian
Southborough & District Wheelers
 
2.49.3
 
 
 
80
Chris King
Catford Cycling Club
 
2.49.9
 
 
 
81
Adrian Gaskell
Catford Cycling Club
 
2.50.8
 
 
 
82
Magnus Wills
Catford Cycling Club
 
2.51.5
 
 
 
83
Scott Gilchrist
Condor Cycles
 
2.52.8
Vet
 
 
84
Ben Weeks
London Dynamo
 
2.53.1
 
 
 
85
Simon Bendel
Brixton Cycles Cycling Club
 
2.54.2
Vet
 
 
86
David Tate
Catford Cycling Club
 
2.54.2
Vet
 
 
87
Jamie Steere
Brixton Cycles Cycling Club
 
2.54.6
 
 
 
88
Deborah Percival
34 Nomads Gem Hygiene Club
 
2.55.4
WVet
 
 
89
Jack Devlin
Kingston Wheelers
 
2.56.9
 
 
 
90
Louise Moriarty
Look Mum No Hands!
 
2.57.4
Women
 
 
91
Paul Tuohy
Catford Cycling Club
 
2.58.2
Vet
 
 
92
Paul Ruffy
Essex Road Cycling Club
 
2.58.3
 
 
 
93
Louise Fellingh
London Dynamo/Prologue
 
2.58.6
Women
 
 
94
Arnav Kapur
VC Dulwich College
 
2.59.4
Jnr
 
 
95
Alan Miles
Redhill Cycling Club
 
3.00.0
 
 
 
96
Chris Pearce
CC Ashwell
 
3.00.4
 
 
 
97
Josh Allen
Woolwich Cycling Club
 
3.00.9
Jnr
 
 
98
Dominic Lowden
Lewes Wanderers Cycling Club
 
3.02.5
Vet
 
 
99
Paul Fricker
Farnham Road Club
 
3.02.6
Jnr
 
 
100
Jack Jeffery
Lee Valley Youth Cycling Club
 
3.06.0
Jnr
 
 
101
Adrian Blacker
Norwood Paragon Cycling Club
 
3.06.8
Vet
 
 
102
Kelly Wyld
Kent Cycles
 
3.07.1
Vet
 
 
103
Sarah Connell
Brixton Cycles
 
3.07.2
Women
 
 
104
Gavin Smith
Catford Cycling Club
 
3.08.9
 
 
 
105
Jack Miller
Woolwich Cycling Club
 
3.10.3
Jnr
 
 
106
Alastair Merrill
VC 10
 
3.13.1
Vet
 
 
107
Nigel Brook
Brixton Cycles Cycling Club
 
3.13.3
Vet
 
 
108
Spencer Herbert
Anerley BC
 
3.15.2
 
 
 
109
Joanne Mcrae
Look Mum No Hands!
 
3.16.3
Women
 
 
110
Tamar Vanderhaas
Brighton Mitre
 
3.17.4
Women
 
 
111
Joel Lancaster
London Dynamo
 
3.18.9
 
 
 
112
Kieran McLaughlin
Woolwich Cycling Club
 
3.20.0
Jnr
 
 
113
Louise Mason
Medway Velo
 
3.22.1
Women
 
 
114
Sean Yates
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
 
3.22.2
Vet
 
 
115
Dave Gibson
San Fairy Ann
 
3.22.3
Vet
 
 
116
Elise Sherwell
Look Mum No Hands!
 
3.25.1
Women
 
 
117
Gordon Roland Peden
Brixton Cycles Cycling Club
 
3.29.5
Vet
 
 
118
Robin Walkers
Catford Cycling Club
 
3.31.6
Vet
 
 
119
Ishmael Burdeau
GS GAZZETTA
 
3.34.4
Vet
Inc 24 S LS
 
120
Siobhan McNamara
Look Mum No Hands!
 
3.36.0
 
 
 
121
Trihao Van
VC Dulwich College
 
3.47.8
Jnr
 
 
122
Nick Austen
Kent Cycles
 
3.48.8
Vet
 
 
123
Roy Instrall
Morden Racing Club
 
3.50.1
Vet
 
 
124
Graham Ward
Sydenham Wheelers Cycling Club
 
3.54.9
Vet
 
 
125
Peter Nuttall
Southborough & District Wheelers
 
4.22.1
Vet
 
 
126
Garth Sinclair
Treads Cycle Club
 
4.23.87
Vet
 
 
127
Christopher Wolton
Southborough & District Wheelers
 
4.31.2
Inc 1.00 LS
 
 
128
Mercedes Tallo
Catford Cycling Club
 
4.32.8
WVet
 
 
129
Laura Morgan
Rollapaluza Cycling Club
 
5.05.9
Women
 
 
1001
Bronwen Ewing
PM Racing (PMR)
 
DNF
WVet
 
 
1002
Harriet Lowden
Lewes Wanderers Cycling Club
 
DNF
Women
 
 
1003
Adam Stone
North Road Cycling Club
 
DNF
 
 
 
1004
Olivier Nilsson-Julien
Rollapaluza Cycling Club
 
DNF
Vet
 
 
1005
Sarah Brook
Team MuleBar Girl
 
DNS
Women
 
 
1006
Julian Barnard
Dulwich Paragon Cycling Club
 
DNS
Vet
 
 
1007
Evan Debarra
Catford Cycling Club
 
DNS
 
 
 
1008
Jonathan Warner
Rollapaluza Cycling Club
 
DNS
Vet
 
 
1009
Abby Allen
Brighton Mitre
 
DNS
Women
 
 
1010
Dominic Hill
Bec Cycling Club
 
DNS
 
 
 
1011
Caroline Neall
Kent Velo Girls
 
DNS
WVet
 
 
1012
Justin Jones
Cycling Club Hackney
 
DNS
Vet
 
 
1013
Simon Mclaughlin
Bournemouth Wheelers
 
DNS
 
 
 
1014
Dan Thut
London Dynamo/Prologue
 
DNS
 
 
 
1015
Darren Fagan
a3crg
 
DNS
 
 
 
1016
David Gardner
Poole Wheelers
 
DNS
 
 
 
1017
Matt Harris
a3crg
 
DNS
 
 
 
1018
Barry Stewart
Bigfoot Cycling Club
 
DNS
 
 
 
1019
Liam Holohan
Team Raleigh - GAC - Foreign (UCI registered)
 
DNS
 
 
 
1020
Tavis Walker
Bristol South
 
DNS
 
 
 
1021
Matthew Holmes
Team Raleigh GAC - Foreign (UCI registered)
 
DNS
 
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials