You are here: Events » Results » Result Details Register  |  Login
 

03/02/13 - Southdowns Bikes 34K
Winner: Douglas Dewey

 

 Result Minimize

PosRiderClubTimeN1N2N3Notes
1
Douglas Dewey
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
00:46:29
23
 
 
 
2
Wouter Sybrandy
Team IG-Sigma Sport
00:48:00
27
 
 
 
3
Sebastian Ader
a3crg
00:49:30
41
 
 
 
4
Chris Mcnamara
Pedal Heaven RT
00:49:38
37
 
 
 
5
Peter Tadros
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
00:50:20
42
 
 
 
6
Rob Mccarthy
Pedal Heaven RT
00:51:57
27
 
 
 
7
Simon Mcnamara
Southdowns Bikes
00:52:23
37
 
 
 
8
Roger Smith
Southdowns Bikes
00:53:37
38
 
 
 
9
GARY BRIND
South Downs Bikes
00:53:54
38
 
 
 
10
David Shepherd
GS Stella
00:54:02
51
 
 
 
11
Keith Lea
Addiscombe CC
00:54:34
42
 
 
 
12
Stuart Martingale
Sotonia CC
00:55:06
44
 
 
 
13
Chris Twine
Worthing Excelsior CC
00:55:12
25
 
 
 
14
Thomas Rae
Kingston Wheelers
00:55:27
25
 
 
 
15
Robin Kirk
Dorking CC
00:55:39
34
 
 
 
16
Ishmael Burdeau
GS GAZZETTA
00:56:16
45
 
 
 
17
Stuart Bettis
South Downs Bikes
00:56:42
28
 
 
 
18
Adrian Cansfield
South Downs Bikes
00:57:03
40
 
 
 
19
Jason Gilbert
Brighton Mitre CC
00:57:45
38
 
 
 
20
Geoff Smith
Eastbourne Rovers CC
00:58:05
62
 
 
 
21
Connor Innes
Southdowns Bikes
00:58:45
17
 
 
 
22
Ben Ware
Dulwich Paragon CC
00:59:21
32
 
 
 
23
Mel Roberton
Worthing Excelsior CC
01:00:01
65
 
 
 
24
Mark Tyler
Steyning Athletic Club
01:01:04
48
 
 
 
25
Jason Burkisnhaw
Blazing Saddles Cycles Ltd
01:00:05
38
 
 
 
26
Jon Fry
Horsham Cycling
01:00:16
42
 
 
 
27
Simon Atkinson
Worthing Excelsior CC
01:01:39
48
 
 
 
28
Stephen Atkinson
Southdowns Bikes
01:01:45
45
 
 
 
29
NATHAN GALE
Worthing Excelsior CC
01:01:48
37
 
 
 
30
James Horan
Southdowns Bikes
01:02:33
43
 
 
 
31
Jay Chisnall
Brighton Mitre CC
01:02:48
52
 
 
 
32
Charlotte Easton
Look Mum No Hands!
01:03:21
W33
 
 
 
33
Ross Stringer
Sussex Nomads CC
01:04:07
32
 
 
 
34
Michael Leonard
Brighton Mitre CC
01:04:20
49
 
 
 
35
Bruce Samual
Brighton Mitre CC
01:06:00
46
 
 
 
36
Rachel Przybylski
Wyndymilla-uk Youth
01:07:38
W32
 
 
 
37
James Hansford
Southdowns Bikes
01:07:58
15
 
 
 
38
Claire Leonard
Brighton Mitre CC
01:10:00
W41
 
 
 
39
Kevin Plummer
Southdowns Bikes
01:10:21
42
 
 
 
40
Moyra Amess
Steyning Athletic Club
01:10:27
W46
 
 
 
41
Ian Mcilroy
Bognor Regis CC
01:14:20
54
 
 
 
42
Joan Lennon
Worthing Excelsior CC
01:16:13
W55
 
 
 
43
Elaine Scott
Brighton Excelsior CC
01:22:09
W63
 
 
 
1001
Stephen Morgan
Tooting BC
 
44
DNS
 
 
1002
Olly Stevens
Kent Velo Boys
 
38
DNS
 
 
1003
Mathew Bubear
Southdowns Bikes
 
42
DNS
 
 
1004
Christian Faires
Tuff Fitty Tri Club
 
35
DNS
 
 
1005
Nigel Stevens
VTTA (Surrey & Sussex)
 
54
DNS
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials