You are here: Events » Results » Result Details Register  |  Login
 

14/10/12 - Hainault RC 2 up 24
Winner: Adam French & Rhys Howells

 Result Minimize

PosRiderClubTimeN1N2N3Notes
1
Adam French & Rhys Howells
Rapha Condor CC / East London Velo
00:54:20
 
 
 
 
2
Roger Maidment & Rob Chaplin
East London Velo
00:54:39
 
 
 
 
3
Neil Dowie & Gary Empson
Shorter Rochford RT/ Exclusive Ranges
00:54:53
 
 
 
 
4
Nick Hastler & Colin Ward
Essex Roads
00:55:00
 
 
 
 
5
Rob Dulson & Russell Kober
Hainault RC
00:55:26
 
 
 
 
6
Rob Young & Murat Ozdenya
Essex Roads / Team Vision R.T.
00:55:44
 
 
 
 
7
Justin Garon & Kevin Hardwick
45 Road Club
00:55:57
 
 
 
 
8
Mark Steers & Howard Staunton
Hainault RC
00:56:53
 
 
 
 
9
Simon Daw & Jonathan Weatherley
CC Sudbury
00:57:25
 
 
 
 
10
Erron Field & Ann Shuttleworth
Chelmer CC
00:59:03
 
 
 
 
11
Damien Foy & James Sale
Eagle RC
00:59:26
 
 
 
 
12
Alastair Shed & Robert Swannack
45 Road Club
01:00:06
 
 
 
 
13
Graham Painter & Tim Wood
Chelmer CC
01:00:19
 
 
 
 
14
Anna Grundy & Dave Bamford
Look Mum No Hands / East London Velo
01:00:31
 
 
 
 
15
Andy Beaman & Jim Conway
Victoria CC
01:02:18
 
 
 
 
16
Scott Hopkins & Garfield Hall
VC Londres / Geoffrey Butler Cycles
01:04:44
 
 
 
 
17
Paul Sexton & Paul Simmons
Colchester Rovers RC
01:04:54
 
 
 
 
18
Ray Coysten & Steve Murphy
Essex Roads
01:05:12
 
 
 
 
19
Lea Marshall & Sandra Makay
Essex Roads
01:05:17
 
 
 
 
20
Debra Peck & Richard Hooper
Army Cycling Union / Army Cycling Union
01:06:18
 
 
 
 
21
Tony Crowley & Peter Michelmore
Essex Roads
01:06:49
 
 
 
 
22
Glenn Grant & John Skinner
Eagle RC
01:09:41
 
 
 
 
23
John Witchell & Tim Davis
Hainault RC / Victoria CC
01:14:13
 
 
 
 
24
Mathew Lawrence & Simon Burkey
Essex Roads
01:15:37
 
 
 
 
25
Darren Rule & Darren Pratt
CC Sudbury
01:20:21
12 mins. Late Start
 
 
 
1001
Dean Lubin
Ciclos Uno
00:56:30
Solo
 
 
 
1002
George Fox
45 Road Club
00:57:27
Solo
 
 
 
1003
Dave Clark
Eagle RC
01:02:06
Solo
 
 
 
1004
Nicki Juniper
Eagle RC
01:03:10
Solo
 
 
 
1005
Paul Hurst & Matt Haigh
Essex Roads
 
DNF
 
 
 
1006
Angie Hornett & Jacqui Howard
Essex Roads
 
DNS Apol.
 
 
 
1007
Stuart Clark & Antony Stapleton
Chelmer CC
 
DNS Apol.
 
 
 
1008
Danny Watkins & Peter James
Anglia Velo - Veloexcel Performance Coaching
 
DNS Apol.
 
 
 
1009
Graham Masters & Howard Grace
Eagle RC
 
DNS Apol.
 
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials