You are here: Events » Startsheets » Startsheet Details Register  |  Login
 
 Startsheet Details Minimize

09/12/12 - Manchester & District Time Trial Association 10

Headquarters: Goostrey Village Hall -

Course: View

Event HQ: Goostrey Village Hall (open from 09.30).

Directions to the start:-
On leaving Goostrey Village Hall, turn left and follow the road through the village until you reach the A50. At the junction with care go straight across into Middlewich Road and the start is on the right in approx 500 yards. Please leave adequate time to reach the start as it is about 2 miles from the village hall.

 


    
 Startsheet Minimize

NoRiderClubStart TimeN1N2N3
1
Flic Stone
The Stretford Stranglers
11:01
Joanne Harcourt
Stretford Wheelers CC
 
2
Urma Stone
The Stretford Stranglers
11:02
Gill Hall-Patterson
Stretford Wheelers CC
 
3
Davy Hulme
The Stretford Stranglers
11:03
Iain Hall-Patterson
Stretford Wheelers CC
 
4
Trafford Parx
The Stretford Stranglers
11:04
Adam Bentley
Stretford Wheelers CC
 
5
Al Trinxham
The Stretford Stranglers
11:05
Graeme McCulloch
Stretford Wheelers CC
 
6
Tim Pearly
The Stretford Stranglers
11:06
Ian Fielding
Stretford Wheelers CC
 
7
Broad Heath
The Stretford Stranglers
11:07
Thomas Clarke
Stretford Wheelers CC
 
8
Warby Bridge
The Stretford Stranglers
11:08
Trevor Thirsk
Stretford Wheelers CC
 
9
Denholm Massey
The Stretford Stranglers
11:09
Christian Hulme
Stretford Wheelers CC
 
10
Chester Rhode
The Stretford Stranglers
11:10
Phil Ashton
Stretford Wheelers CC
 
11
A Tiger
Withington Wheelers
11:11
Rik Meadows
Withington Wheelers
 
12
Snowy Snowman
Leigh Premier RC
11:12
Colin Reynolds
Leigh Premier RC
 
13
Lesley Teale
Weaver Valley CC
11:13
Lesley Teale
Weaver Valley CC
 
14
Charles Grey
Manchester Wheelers
11:14
Charles Gray
Manchester Whls
 
15
Spiderman
Withington Wheelers
11:15
Mike Irvine
Withington Wheelers
 
16
Kray I'm Slow
Eastend Wheelers
11:16
Claire Logan
Macclesfieled Whls
 
17
Mike Ogden
Manchester Wheelers
11:17
Mike Ogden
Manchester Whls
 
18
Christmas Tat
Humbug CC
11:18
Lynne Skellern
Macclesfieled Whls
 
19
Joanne Street
Manchester Wheelers
11:19
Joanne Street
Manchester Whls
 
20
Happy Shopper
Express Delivery - Non UCI
11:20
Neil Skellern
Team Swift
 
21
Eloise Pearl
Kidsgrove Wheelers
11:21
Eloise Pearl
Kidsgrove Wheelers
 
22
Lisa Wilbraham Jones
Kidsgrove Wheelers
11:22
Lisa Wilbraham Jones
Kidsgrove Wheelers
 
23
Matt Duck
Macclesfield Wheelers
 
 
 
 
24
Matt Lawton
Macclesfield Wheelers
11:24
 
 
 
25
Peter Brocklehurst (Trike)
Janus RC
 
 
 
 
26
Peter Daniel (Trike)
Janus RC
11:26
 
 
 
27
Brian Anthony
Janus RC
 
 
 
 
28
Robert Gregory
Janus RC
11:28
 
 
 
29
Emily Thoday
Matlock CC
 
 
 
 
30
Alice Hayden
Matlock CC
11:30
 
 
 
31
Richard Thoday
Matlock CC
 
 
 
 
32
Lydia Hayden
Matlock CC
11:32
 
 
 
33
Linda Felton
Rossendale RC
 
 
 
 
34
Paul Warrener
Rossendale RC
11:34
 
 
 
35
Dave Fearon
Weaver Valley CC
11:35
 
 
 
36
Sharon Clifford
Coventry RC
11:36
 
 
 
37
Steve Thomas
Weaver Valley CC
11:37
 
 
 
38
Anne Staley
Mercia CC
11:38
 
 
 
39
Thomas Askew
Ashley Touring Club
11:39
 
 
 
40
Phil Barnes
Team Swift
11:40
 
 
 
41
Jack Fearon
Weaver Valley CC
11:41
 
 
 
42
Andrew Newey
Ribble Valley CRC
11:42
 
 
 
43
Paul Rowley
Manchester Wheelers
11:43
 
 
 
44
Luke Thomas
Ashley Touring Club
11:44
 
 
 
45
Mike Cotgreave
Westmead Team 88
11:45
 
 
 
46
Connor Fearon
Weaver Valley CC
11:46
 
 
 
47
Peter Doherty
South Pennine RC
11:47
 
 
 
48
Michael Cox
Ashley Touring Club
11:48
 
 
 
49
Jonathan Poole
Ashley Touring Club
11:49
 
 
 
50
Tom Bracegirdle
Team Elite
11:50
 
 
 
51
Marcus Fielden
Macclesfield Whls
11:51
 
 
 
52
Joe Swinnerton
Lyme RC
11:52
 
 
 
53
Theo Jefferies
Ashley Touring Club
11:53
 
 
 
54
Bernard Swinnerton
Lyme RC
11:54
 
 
 
55
Barrie Whittaker
Lyme RC
11:55
 
 
 
56
Mike Blair
Matlock CC
11:56
 
 
 
57
Dave Handy
Kidsgrove Wheelers
11:57
 
 
 
58
David Ireland
East Lancs RC
11:58
 
 
 
59
David Cartlidge
Lyme RC
11:59
 
 
 
60
Will Corden
Lyme RC
12:00
 
 
 
61
Phil Bracegirdle
Warrington RC
12:01
 
 
 
62
Adrian Jones
Westmead Team 88
12:02
 
 
 
63
Neil Oliver
Lyme RC
12:03
 
 
 
64
Ian Grime
East Lancs RC
12:04
 
 
 
65
Dave Bates
South Pennine RC
12:05
 
 
 
66
Craig Ashton
Lyme RC
12:06
 
 
 
67
Ashleigh Williams
Lyme RC
12:07
 
 
 
68
Daniel Robinson
Manchester Wheelers
12:08
 
 
 
69
Dave Williams
Lyme RC
12:09
 
 
 
70
Steve Fidler
Team Elite
12:10
 
 
 
71
Craig Nicholson
Westmead Team 88
12:11
 
 
 
72
Harry Fletcher
Janus RC
12:12
 
 
 
73
Brian Tomlinson
Stone Wheelers
12:13
 
 
 
74
David Steele
Lyme RC
12:14
 
 
 
75
Chris Storer
South Pennine RC
12:15
 
 
 
76
Ian Middleton
Westmead Team 88
12:16
 
 
 
77
Martin Bowers
Stone Wheelers
12:17
 
 
 
78
David Frith
Clifton CC
12:18
 
 
 
79
Anita Jameson
Stone Wheelers
12:19
 
 
 
80
Peter Greenwood
Clayton Velo
12:20
 
 
 
81
Paul Longley
Weaver Valley CC
12:21
 
 
 
82
Kevin Corden
Stone Wheelers
12:22
 
 
 
83
Paul Jennings
Lyme RC
12:23
 
 
 
84
Paul Heywood
Stone Wheelers
12:24
 
 
 
85
Warren Jackson
Macclesfield Whls
12:25
 
 
 
86
Chris Storey
Westmead Team 88
12:26
 
 
 
87
Gareth Barnett
Stone Wheelers
12:27
 
 
 
88
Robert Hayes
Manchester Wheelers
12:28
 
 
 
89
Fred Stokes
Stone Wheelers
12:29
 
 
 
90
Scott Burns
Manchester Wheelers
12:30
 
 
 
91
Ben Jenkins
Manchester Wheelers
12:31
 
 
 
92
Ivan Paul
Ashley Touring Club
12:32
 
 
 
93
Pete Hall
Kidsgrove Wheelers
12:33
 
 
 
94
Wilf Lewis
Altrincham Ravens CC
12:34
 
 
 
95
Roger Wrenn
Macclesfield Whls
12:35
 
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials