You are here: Events » Startsheets » Startsheet Details Register  |  Login
 
 Startsheet Details Minimize

14/10/12 - Catford CC Hill Climb

Headquarters: -

Course: View

 


    
 Startsheet Minimize

NoRiderClubStart TimeN1N2N3
1
Mercedes Tallo
Catford Cycling Club
10:01
WVet
 
 
2
Louise Moriarty
Look Mum No Hands!
10:02
Women
 
 
3
Sarah Brook
Team MuleBar Girl
10:03
Women
 
 
4
Joanne Mcrae
Look Mum No Hands!
10:04
Women
 
 
5
Josh Allen
Woolwich Cycling Club
10:05
Jnr
 
 
6
Elise Sherwell
Look Mum No Hands!
10:06
Women
 
 
7
Neil Walters
Catford Cycling Club
10:07
 
 
 
8
Trevor Whittock
Lea Valley Cycling Club
10:08
Vet
 
 
9
Julian Barnard
Dulwich Paragon Cycling Club
10:09
Vet
 
 
10
Robin Walkers
Sevenoaks Spokes
10:10
Vet
 
 
11
Bronwen Ewing
PM Racing (PMR)
10:11
WVet
 
 
12
Garth Sinclair
Treads Cycle Club
10:12
Vet
 
 
13
Paul Medcraft
Dorking Cycling Club
10:13
 
 
 
14
Jack Miller
Woolwich Cycling Club
10:14
Jnr
 
 
15
Daniel Boyle
Catford Cycling Club
10:15
 
 
 
16
Steven Rodgers
GS Avanti
10:16
 
 
 
17
Nigel Brook
Brixton Cycles Cycling Club
10:17
Vet
 
 
18
Tim Summerhayes
Weston Wheelers
10:18
 
 
 
19
Kelly Wyld
Kent Cycles
10:19
Vet
 
 
20
Jamie Steere
Brixton Cycles Cycling Club
10:20
 
 
 
21
Matthew Buck
Woolwich Cycling Club
10:21
Jnr
 
 
22
Josh Parkin
Aprire Bicycles
10:22
Jnr
 
 
23
Lydia Boylan
Look Mum No Hands!
10:23
Women
 
 
24
Simon Bendel
Brixton Cycles Cycling Club
10:24
Vet
 
 
25
Dave Gibson
San Fairy Ann
10:25
Vet
 
 
26
Evan Debarra
London Field Triathlon Club
10:26
 
 
 
27
Kieran McLaughlin
Woolwich Cycling Club
10:27
Jnr
 
 
28
Magnus Wills
Catford Cycling Club
10:28
 
 
 
29
Graham Ward
Sydenham Wheelers Cycling Club
10:29
Vet
 
 
30
Tim Christian
Southborough & District Wheelers
10:30
 
 
 
31
Siobhan McNamara
Look Mum No Hands!
10:31
 
 
 
32
Ishmael Burdeau
GS GAZZETTA
10:32
Vet
 
 
33
Neil Midgley
Lewes Wanderers Cycling Club
10:33
 
 
 
34
Jack Devlin
Kingston Wheelers
10:34
 
 
 
35
James Hill
West Kent RC
10:35
 
 
 
36
Chris Pearce
CC Ashwell
10:36
 
 
 
37
Neil Couchman
Southborough & District Wheelers
10:37
 
 
 
38
Jonathan Warner
Rollapaluza Cycling Club
10:38
Vet
 
 
39
Gordon Roland Peden
Brixton Cycles Cycling Club
10:39
Vet
 
 
40
Paul East
Reading Cycling Club
10:40
Vet
 
 
41
Adrian Blacker
Norwood Paragon Cycling Club
10:41
Vet
 
 
42
Alastair Merrill
VC 10
10:42
Vet
 
 
43
Alex Scutt
Kingston Wheelers
10:43
 
 
 
44
Spencer Herbert
Anerley BC
10:44
 
 
 
45
William Darwin
Catford Cycling Club
10:45
 
 
 
46
Abby Allen
Brighton Mitre
10:46
Women
 
 
47
David Tate
Catford Cycling Club
10:47
Vet
 
 
48
Arnav Kapur
Bec Cycling Club
10:48
Jnr
 
 
49
Neil Blessitt
Severn RC
10:49
Vet
 
 
50
David Franklyne
Brixton Cycles
10:50
 
 
 
51
Alasdair Thompson
Brighton Mitre
10:51
 
 
 
52
Dominic Hill
Bec Cycling Club
10:52
 
 
 
53
Peter Nuttall
Southborough & District Wheelers
10:53
Vet
 
 
54
Louise Mason
Medway Velo
10:54
Women
 
 
55
Roy Instrall
Morden Racing Club
10:55
Vet
 
 
56
Nick Austen
Kent Cycles
10:56
Vet
 
 
57
Alan Miles
Redhill Cycling Club
10:57
 
 
 
58
Dominic Lowden
Lewes Wanderers Cycling Club
10:58
Vet
 
 
59
Tamar Vanderhaas
Brighton Mitre
10:59
Women
 
 
60
Gavin Smith
Catford Cycling Club
11:00
 
 
 
61
Sean Yates
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
11:01
Vet
 
 
62
Paul Tuohy
Catford Cycling Club
11:02
Vet
 
 
63
Deborah Percival
34 Nomads Gem Hygiene Club
11:03
WVet
 
 
64
Oliver Gin
Redhill Cycling Club
11:04
 
 
 
65
Paul Fricker
Farnham Road Club
11:05
Jnr
 
 
66
Jamil Gaida
Rapha Condor Cycling Club
11:06
Jnr
 
 
67
Dan Gardner
Lewes Wanderers Cycling Club
11:07
Jnr
 
 
68
Christopher Fox
Serpentine Running Club
11:08
 
 
 
69
Caroline Neall
Kent Velo Girls
11:09
WVet
 
 
70
Graham Stogden
Whitewebbs Cycling Club
11:10
Vet
 
 
71
Adrian Gaskell
Catford Cycling Club
11:11
 
 
 
72
Justin Jones
Cycling Club Hackney
11:12
Vet
 
 
73
Simon Mclaughlin
Bournemouth Wheelers
11:13
 
 
 
74
Dan Thut
London Dynamo/Prologue
11:14
 
 
 
75
Daniel Thorogood
Ystwyth Cycling Club
11:15
Vet
 
 
76
Trihao Van
Bec Cycling Club
11:16
Jnr
 
 
77
Darren Fagan
a3crg
11:17
 
 
 
78
Edward Francis
Kingston Wheelers
11:18
Vet
 
 
79
Louise Fellingh
London Dynamo/Prologue
11:19
Women
 
 
80
Iain Brogden
Eastbourne Rovers Cycling Club
11:20
Vet
 
 
81
Dominic Trevett
Kingston Wheelers
11:21
 
 
 
82
Laura Morgan
Rollapaluza Cycling Club
11:22
Women
 
 
83
Maryka Sennema
Kingston Wheelers
11:23
Women
 
 
84
Harriet Lowden
Lewes Wanderers Cycling Club
11:24
Women
 
 
85
David Gardner
Poole Wheelers
11:25
 
 
 
86
Paul Ruffy
Essex Road Cycling Club
11:26
 
 
 
87
Alan Thyme
Rye & District Wheelers
11:27
 
 
 
88
Joel Lancaster
London Dynamo
11:28
 
 
 
89
Jack Edwards
PM Racing
11:29
 
 
 
90
Henry Martin
University College London Union Cycling Club
11:30
 
 
 
91
Martin Dale
Epson Cycling Club
11:31
 
 
 
92
Tim Ralston
London Phoenix Cycling Club
11:32
 
 
 
93
Joel B Natale
Dulwich Paragon Cycling Club
11:33
 
 
 
94
Alex Peters
Mosquito Bikes
11:34
 
 
 
95
James Hedgeland
Oxford University Cycling Club
11:35
 
 
 
96
David Wong Min
London Dynamo/Prologue
11:36
 
 
 
97
James Walsby
Catford Cycling Club
11:37
 
 
 
98
Duncan Fuller
Lewes Wanderers Cycling Club
11:38
 
 
 
99
Joe Harris
GS Henley
11:39
 
 
 
100
Julian Dale
Epson Cycling Club
11:40
 
 
 
101
Phil Allen
Brighton Mitre Cycling Club
11:41
 
 
 
102
Zak Corum-Haines
VC Jubilee (Brighton Excelsior Youth)
11:42
Jnr
 
 
103
Sarah Connell
Brixton Cycles
11:43
Women
 
 
104
Scott Gilchrist
Condor Cycles
11:44
Vet
 
 
105
Thomas Fricker
Farnham RC
11:45
 
 
 
106
Jamie Fake
Lea Valley Cycling Club
11:46
 
 
 
107
Marc Allen
Swindon Road Club/BrunelScaffolding/Hargroves Cycles
11:47
Vet
 
 
108
Ewan Tuohy
Catford Cycling Club
11:48
 
 
 
109
Ben Weeks
London Dynamo
11:49
 
 
 
110
Christopher Wolton
Southborough & District Wheelers
11:50
 
 
 
111
Damian Marlee
CS Grupetto
11:51
 
 
 
112
Dominic Bond
Westerley Cycling Club
11:52
 
 
 
113
Tim Stevens
34 Nomads Cycling Club
11:53
Vet
 
 
114
James Hughes
Bec Cycling Club
11:54
 
 
 
115
Chris King
Catford Cycling Club
11:55
 
 
 
116
Adam Stone
North Road Cycling Club
11:56
 
 
 
117
James Woods
Catford Cycling Club
11:57
Jnr
 
 
118
Rory Hopcraft
Abellio SFA Racing Team
11:58
 
 
 
119
Jack Jeffery
Lee Valley Youth Cycling Club
11:59
Jnr
 
 
120
Daniel Eckersley
Rollapaluza Cycling Club
12:00
 
 
 
121
James Wilson
Supernovacycles
12:01
 
 
 
122
Matt Harris
a3crg
12:02
 
 
 
123
Olivier Nilsson-Julien
Rollapaluza Cycling Club
12:03
Vet
 
 
124
Conall Yates
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
12:04
 
 
 
125
Henry Catchpole
Olney Multisport
12:05
 
 
 
126
James Connell
Brixton Cycles
12:06
 
 
 
127
Christiaan Michael Smith
Zappi's Cycling Club
12:07
 
 
 
128
Daniel Pink
Bigfoot Cycling Club
12:08
 
 
 
129
Andrew Graham
Bournemouth Jubilee Wheelers
12:09
Vet
 
 
130
James Moss
Node 4 - Giordana
12:10
 
 
 
131
Simon Warren
Norwood Paragon Cycling Club
12:11
 
 
 
132
Barry Stewart
Bigfoot Cycling Club
12:12
 
 
 
133
James Graham
GS GAZZETTA
12:13
 
 
 
134
James Lowden
Lewes Wanderers Cycling Club
12:14
 
 
 
135
John Storms
Kingston Wheelers
12:15
Vet
 
 
136
Chris Morrison
London Dynamo/Prologue
12:16
 
 
 
137
Matt Melville
Python RT
12:17
 
 
 
138
Matthew Steven
Zappi's Cyling Club
12:18
 
 
 
139
Keith Henderson
Condor Cycles
12:19
 
 
 
140
Thomas Ballhatchet
Rollapaluza Cycling Club
12:20
 
 
 
141
Daniel Sullivan
Norwood Paragon Cycling Club
12:21
 
 
 
142
Jonathan Shubert
High Wycombe Cycling Club
12:22
 
 
 
143
Liam Holohan
Team Raleigh - GAC - Foreign (UCI registered)
12:23
 
 
 
144
Peter Tadros
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
12:24
Vet
 
 
145
Richard Cartland
Team Corley Cycles
12:25
 
 
 
146
Tavis Walker
Bristol South
12:26
 
 
 
147
Matthew Holmes
Team Raleigh GAC - Foreign (UCI registered)
12:27
 
 
 
148
Matthew Pilkington
Team Bglobal
12:28
 
 
 
149
Glyndwr Griffiths
Bristol South Cycling Club
12:29
 
 
 
150
Robert Gough
Artic SRAM RT
12:30
 
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials