You are here: Events » Startsheets » Startsheet Details Register  |  Login
 
 Startsheet Details Minimize

02/03/13 - Sheffrec 2-up 25

Headquarters: Hatfield Woodhouse -

Course: View

 


    
 Startsheet Minimize

NoRiderClubStart TimeN1N2N3
1
Scott Wilson
Sheffrec CC
13:30
41
 
 
2
Paul Young
Sheffrec CC
 
53
 
 
3
Jonathan Feldman
Deeside Olympic
13:32
25
 
 
4
Xavier Scott
Bolsover & District CC
 
27
 
 
5
John Rowe
Stocksbridge CC / Irwin Mitchell Solicitors / Claremont Hospital
13:34
44
 
 
6
Steve Wood
Stocksbridge CC / Irwin Mitchell Solicitors / Claremont Hospital
 
36
 
 
7
Carl Booker
Bolsover & District CC
13:36
33
 
 
8
Jonny Wright
Bolsover & District CC
 
36
 
 
9
Richard Lunt
Rossington Wheelers
13:38
35
 
 
10
Dave Sargent
Rossington Wheelers
 
39
 
 
11
James Grainger
Wakefield CC
13:40
41
 
 
12
Robert Hatfield
Ravensthorpe CC
 
41
 
 
13
Paul Chapman
Bolsover & District CC
13:42
44
 
 
14
Lee Hyson
Bolsover & District CC
 
40
 
 
15
Sharon Barton
Mansfield Triathlon Club
13:44
38
Mixed
 
16
Dale Swain
Mansfield Triathlon Club
 
46
 
 
17
Eamonn Cox
Sheffield Sports CC
13:46
49
 
 
18
Dominic Watts
Sheffield Sports CC
 
43
 
 
19
Peter Collins
Sharrow CC
13:48
30
 
 
20
Graham Waller
Sharrow CC
 
29
 
 
21
Steven Hollowood
Kiveton Park CC
13:50
51
 
 
22
Michael Lamb
Kiveton Park CC
 
43
 
 
23
Gian Bohan
La Squadra
13:52
45
 
 
24
Steve Coleman
Sheffrec CC
 
48
 
 
25
Adrian Dobson
Rossington Wheelers
13:54
44
 
 
26
Charles Harvey
Rossington Wheelers
 
46
 
 
27
Chris Holmes
Mansfield Triathlon Club
13:56
31
 
 
28
Paul Tibble
Mansfield Triathlon Club
 
43
 
 
29
Andrew Mosley
Lincoln Wheelers
13:58
37
 
 
30
S Riggott
Mansfield Triathlon Club
 
?
 
 
31
Mark Eyre
Kiveton Park CC
14:00
43
Mixed
 
32
Rachael Eyre
Women's Cycling Sheffield RT
 
42
 
 
33
Gary Irvine
Rossington Wheelers
14:02
49
 
 
34
Shaun Randall
Rossington Wheelers
 
43
 
 
35
Mark Bridgman-Smith
Bolsover & District CC
14:04
42
 
 
36
Vernon Richardson
Bolsover & District CC
 
50
 
 
37
Bex Wager
Mansfield Triathlon Club
14:06
31
Mixed
 
38
Tony Wood
Mansfield Triathlon Club
 
44
 
 
39
Stewart Smith
Stocksbridge CC / Irwin Mitchell Solicitors / Claremont Hospital
14:08
45
 
 
40
Andy Whitehead
Stocksbridge CC / Irwin Mitchell Solicitors / Claremont Hospital
 
47
 
 
41
Benjamin Harvey
Stocksbridge CC / Irwin Mitchell Solicitors / Claremont Hospital
14:10
34
 
 
42
Richard Witney
Rutland CC
 
42
 
 
43
Henry Foxhall
Sheffrec CC
14:12
30
 
 
44
Simon Jackson
Sheffrec CC
 
41
 
 
45
Paul Elwell
Rossington Wheelers
14:14
51
 
 
46
Tony Hickey
Rossington Wheelers
 
61
 
 
47
Les Morton
Fusion CC (Dronfield)
14:16
57
Mixed
 
48
Jane Shields
Fusion CC (Dronfield)
 
52
 
 
49
James Baillie
Langsett Cycles RT
14:18
19
 
 
50
Richard Middlemiss
Sheffield Sports CC
 
40
 
 
51
Nick Downham
Sheffrec CC
14:20
34
 
 
52
Ted Tunnicliffe
Sheffrec CC
 
45
 
 
53
Lynn Hanson
Seacroft Wheelers
14:22
45
Mixed
 
54
Nick Hanson
Seacroft Wheelers
 
47
 
 
55
Cormac Twomey
Rossington Wheelers
14:24
43
 
 
56
Paul Wormald
Rossington Wheelers
 
43
 
 
57
Julia Blowers
Bolsover & District CC
14:26
40
Mixed
 
58
Simon Wilson
Bolsover & District CC
 
36
 
 
59
Andrew Cutts
Birdwell Wheelers
14:28
19
 
 
60
Dan Taylor
Birdwell Wheelers
 
35
 
 
61
Ross Barton
North Notts Olympic RC
14:30
32
 
 
62
Alec Dovinson
North Notts Olympic RC
 
24
 
 
63
Martin Abonyi
Sugarcane Velo Club
14:32
41
 
 
64
Thomas Taylor
Sugarcane Velo Club
 
43
 
 
65
John Cameron
Bridgtown Cona Testa Triathlon Team
14:34
46
 
 
66
Ian Castle
Bridgtown Cona Testa Triathlon Team
 
48
 
 
67
Gail Phillips
Massive Tri
14:36
42
Mixed
 
68
Mathew Thompson
Massive Tri
 
40
 
 
69
Carl Sawyer
Kiveton Park CC
14:38
46
 
 
70
Michael Timmins
Kiveton Park CC
 
19
 
 
71
Ian Burdis
Mansfield Triathlon Club
14:40
41
 
 
72
Scott Quincey
Mansfield Triathlon Club
 
32
 
 
73
Steve Crapper
Bolsover & District CC
14:42
40
 
 
74
Pete Steed
Bolsover & District CC
 
39
 
 
75
Doug Forester
Matlock CC
14:44
?
 
 
76
Alan Tunnicliffe
Clay Cross RT
 
55
 
 
77
Sharon Hobson
Bolsover & District CC
14:46
42
Women
 
78
Michelle Rodger
Bolsover & District CC
 
34
 
 
79
James Clovis
Team Swift
14:48
32
 
 
80
Alan Dawson
Team Swift
 
46
 
 
81
Mark Booth
Kiveton Park CC
14:50
43
 
 
82
Paul Mapletoft
Kiveton Park CC
 
49
 
 
83
Matt Rodgers
La Squadra
14:52
40
 
 
84
Sandy Smith
La Squadra
 
40
 
 
85
Hugo Reynolds
Bolsover & District CC
14:54
37
Mixed
 
86
Emilie Verroken
Rutland CC
 
?
 
 
87
Liz Barber-Lilley
Rutland CC
14:56
46
Women
 
88
Vanessa Proctor
Sheffrec CC
 
36
 
 
89
Michael Abonyi
Sugarcane Velo Club
14:58
42
 
 
90
Michael Brammall
Sugarcane Velo Club
 
40
 
 
91
James Bell
Rutland CC
15:00
34
 
 
92
Gavin Evans
Rutland CC
 
26
 
 
93
Darren Reeves
Rossington Wheelers
15:02
44
 
 
94
Adrian West
Rossington Wheelers
 
43
 
 
95
Daniel Booth
Bolsover & District CC
15:04
29
 
 
96
Antony Payne
Bolsover & District CC
 
40
 
 
97
Bill Harrison
Sheffrec CC
15:06
52
 
 
98
Leon Lewis
Sheffrec CC
 
34
 
 
99
Nicholas Latimer
Rutland CC
15:08
31
 
 
100
Danny Lowthorpe
Langsett Cycles RT
 
37
 
 
101
Neil Kirk
Mansfield Triathlon Club
15:10
49
 
 
102
Paul Slater
Mansfield Triathlon Club
 
41
 
 
103
Andrew Wagstaff
Bolsover & District CC
15:12
50
 
 
104
Lee Wagstaff
Bolsover & District CC
 
43
 
 
105
Janice McWilliam
Bolsover & District CC
15:14
51
Mixed
 
106
Peter Neal
VTTA (North Midlands)
 
56
 
 
107
Conor McGuigan
Bolsover & District CC
15:16
44
 
 
108
Mark Renshaw
Bolsover & District CC
 
45
 
 
109
Marc Etches
Sheffrec CC
15:18
37
 
 
110
Daryl May
Sheffrec CC
 
39
 
 
111
Alasdair Bruce
Yorkshire Road Club
15:20
55
 
 
112
Michael Cross
Yorkshire Road Club
 
50
 
 
113
Paul Dickinson
Bolsover & District CC
15:22
37
 
 
114
Michael Dodson
Bolsover & District CC
 
41
 
 
115
Jason Fossey
Huddersfield Star Wheelers
15:24
38
 
 
116
Andrew Pearson
Huddersfield Star Wheelers
 
38
 
 
117
Luke Allen
Sheffrec CC
15:26
28
 
 
118
David Staniland
Sheffrec CC
 
40
 
 
119
Daniel Barnett
North Notts Olympic RC
15:28
38
 
 
120
Andy Bishop
North Notts Olympic RC
 
34
 
 
121
Bill Seddon
Bolsover & District CC
15:30
45
 
 
122
Simon Travell
Bolsover & District CC
 
36
 
 
123
Paul Armstrong
Sheffrec CC
15:32
27
 
 
124
Will Glover
Sheffrec CC
 
19
 
 
125
Lee Ibbitson
Stocksbridge CC / Irwin Mitchell Solicitors / Claremont Hospital
15:34
45
 
 
126
Paul Monson
Stocksbridge CC / Irwin Mitchell Solicitors / Claremont Hospital
 
39
 
 
127
Shaun Paterson
Rossington Wheelers
15:36
44
Junior
 
128
Stephen Patterson
Rossington Wheelers
 
15
 
 
129
Ady Dench
Sheffrec CC
15:38
44
 
 
130
Andy Turner
Sheffrec CC
 
31
 
 
131
Martyn Bramhall
Bolsover & District CC
15:40
51
 
 
132
John Hind
Bolsover & District CC
 
47
 
 
133
John Albaya
Fusion CC (Dronfield)
15:42
27
Mixed
 
134
Clara Sandelind
Sheffrec CC
 
26
 
 
135
Matt Causier
Bolsover & District CC
15:44
24
 
 
136
Jim Sutherland
Bolsover & District CC
 
55
 
 
137
Carl West
Sheffrec CC
15:46
36
 
 
138
Lee Woodhead
Sheffrec CC
 
41
 
 
139
Simon Beldon
Team Swift
15:48
43
 
 
140
Alastair Wareham
Team Swift
 
28
Res
 
141
Matthew Harris
Sheffrec CC
 
35
Res
 
142
Adam Machan
Sheffrec CC
 
32
Res
 
143
Keith Ainsworth
Sheffrec CC
 
54
Res
 
144
Stephen Carley
Sheffrec CC
 
?
Res
 
145
Adrian Hatton
Bolsover & District CC
 
37
Res
 
146
Dan Lewin
Bolsover & District CC
 
30
Res
 
147
John Albanese
Bolsover & District CC
 
34
Res
 
148
David Carr
Bolsover & District CC
 
33
Res
 
149
Alex Harvie
Bolsover & District CC
 
39
Res
 
150
Wayne Turner
Bolsover & District CC
 
43
Res
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials