You are here: Events » Startsheets » Startsheet Details Register  |  Login
 
 Startsheet Details Minimize

14/10/12 - BEC CC Hill Climb

Headquarters: -

Course: View

 


    
 Startsheet Minimize

NoRiderClubStart TimeN1N2N3
1
James Hughes
Bec CC
14:01
S
 
 
2
Oliver Cliff
VC de Londres
14:02
J
 
 
3
Joel Natale
Dulwich Paragon CC
14:03
S
 
 
4
Joel Lancaster
London Dynamo/Prologue
14:04
S
 
 
5
Barry Stewart
Bigfoot CC
14:05
S
 
 
6
Ashley Dennis
Prestige VC
14:06
J
 
 
7
Alastair Merrill
VC 10
14:07
V
 
 
8
Graham Little
Dulwich Paragon CC
14:08
V
 
 
9
Ben Bradshaw
St Pauls CRT
14:09
J
 
 
10
Paul Fricker
Farnham RC
14:10
J
 
 
11
Zak Corum-Haines
VC Jubilee
14:11
J
 
 
12
Alec Saunders
St Pauls CRT
14:12
J
 
 
13
Antony Buchan
Team De Ver
14:13
S
 
 
14
Julian Barnard
Dulwich Paragon CC
14:14
V
 
 
15
Shaun Kennedy
Bec CC
14:15
V
 
 
16
Oliver Skan
St Pauls CRT
14:16
J
 
 
17
Dan Thut
London Dynamo/Prologue
14:17
S
 
 
18
George Arghyrou
St Pauls CRT
14:18
J
 
 
19
Joanne McRae
Look Mum No Hands!
14:19
W
 
 
20
Alan Peiper
Bec CC
14:20
V
 
 
21
Damian Marlee
CS Grupetto
14:21
S
 
 
22
Harriet Lowden
Lewes wanderers
14:22
W
 
 
23
Ben Weeks
Kingston Wheelers CC
14:23
S
 
 
24
Trihao Van
VC Dulwich College
14:24
J
 
 
25
Chrisitaan Smith
Zappi's Cyling Club
14:25
S
 
 
26
Siobhán McNamara
Look Mum No Hands!
14:26
W
 
 
27
Jamie Hill
Redhill CC
14:27
S
 
 
28
Alan Miles
Redhill CC
14:28
S
 
 
29
Christopher Wolton
Southborough & Dist. Whs
14:29
S
 
 
30
Ned Boulting
Team De Ver
14:30
S
 
 
31
Louise Moriarty
Look Mum No Hands!
14:31
W
 
 
32
Duncan Fuller
Lewes Wanderers CC
14:32
S
 
 
33
Marc Alan
Swindon RC
14:33
S
 
 
34
David Wong Min
London Dynamo/Prologue
14:34
S
 
 
35
Tim Christian
Southborough & Dist. Whs
14:35
S
 
 
36
Dominic Lowden
Lewes Wanderers CC
14:36
V
 
 
37
Joe Harris
G.S.Henley
14:37
S
 
 
38
Louise Fellingh
London Dynamo/Prologue
14:38
W
 
 
39
Peter Nicoll
CC Bexley
14:39
V
 
 
40
Tim Whitehead
Bec CC
14:40
S
 
 
41
Paul Fricker
Farnham Road Club
14:41
J
 
 
42
Roy Instrall
Morden CRC
14:42
V
 
 
43
Lydia Boylan
Look Mum No Hands!
14:43
W
 
 
44
Keith Henderson
Condor Cycles
14:44
S
 
 
45
Bronwen Ewing
PM Racing (PMR)
14:45
V
 
 
46
Paul Ruffy
Essex Roads CC
14:46
S
 
 
47
Neil Walters
Catford CC
14:47
S
 
 
48
Matthew Anthony
Kingston Wheelers CC
14:48
S
 
 
49
Daniel Eckersley
Rollapaluza CC
14:49
S
 
 
50
Greg Rowe
West Kent RC
14:50
V
 
 
51
David Gardner
Poole Wheelers CC
14:51
S
 
 
52
Dominic Trevett
Kingston Wheelers CC
14:52
S
 
 
53
Paul Tuohy
Catford CC
14:53
V
 
 
54
James Graham
GS GAZZETTA
14:54
S
 
 
55
Garry Beckett
Bec CC
14:55
V
 
 
56
Deborah Percival
34 Nomads CC
14:56
W
 
 
57
Henry Martin
University College Ldn Union CC
14:57
S
 
 
58
Daniel Thorogood
Ystwyth CC
14:58
V
 
 
59
Jack Devlin
Kingston Wheelers CC
14:59
S
 
 
60
Tavis Walker
Bristol South CC
15:00
S
 
 
61
James Lowden
Lewes Wanderers CC
15:01
S
 
 
62
Iain Brogden
Eastbourne Rovers CC
15:02
V
 
 
63
Edward Francis
Kingston Wheelers CC
15:03
V
 
 
64
Joe Norledge
Velo 29
15:04
S
 
 
65
Maryka Sennema
Kingston Wheelers CC
15:05
W
 
 
66
Adrian Blacker
Norwood Paragon CC
15:06
V
 
 
67
Paddy Williams
Team De Ver
15:07
S
 
 
68
Matt Harris
a3crg
15:08
S
 
 
69
Matt Melville
Python RT
15:09
S
 
 
70
Jon Hughes
I-Ride.co.uk
15:10
V
 
 
71
Oliver Gin
Redhill CC
15:11
S
 
 
72
Dan Gardner
Lewes Wanderers CC
15:12
J
 
 
73
Tim Summerhayes
Weston Wheelers CC
15:13
S
 
 
74
Matthew Pilkington
Team Bglobal
15:14
S
 
 
75
Dominic Hill
Bec CC
15:15
S
 
 
76
Andrew Graham
Bournemouth Jubilee Whs
15:16
V
 
 
77
John Storms
Kingston Wheelers CC
15:17
V
 
 
78
Simon McLaughlin
Bournemouth Wheelers CC
15:18
S
 
 
79
Alex Scutt
Kingston Wheelers CC
15:19
S
 
 
80
Alex Peters
Mosquito Bikes
15:20
J
 
 
81
Ishmael Burdeau
GS GAZZETTA
15:21
V
 
 
82
Simon Warren
Norwood Paragon CC
15:22
S
 
 
83
James Wilson
Supanova Cycles
15:23
S
 
 
84
Paul Medcraft
Dorking CC
15:24
S
 
 
85
Neil Blessitt
Severn RC
15:25
V
 
 
86
Jack Edwards
PM Racing (PMR)
15:26
J
 
 
87
Brennan Townshend
TEAM RALEIGH-GAC
15:27
S
 
 
88
Alan Thynne
Rye & District Wheelers CC
15:28
S
 
 
89
Ben Simmons
Team Wiggle
15:29
S
 
 
90
liam Stones
Team Corley Cycles
15:30
S
 
 
91
Tim Ralston
London Phoenix CC
15:31
S
 
 
92
Matthew Holmes
Team Raleigh GAC
15:32
J
 
 
93
Adam Brittain
High Wycombe CC
15:33
S
 
 
94
Chris Morrison
London Dynamo/Prologue
15:34
S
 
 
95
Matthew Jones
Team Corley Cycles
15:35
S
 
 
96
Matthew Barlow
Velo-Schils-Interbike RT
15:36
S
 
 
97
Daniel Sullivan
Norwood Paragon CC
15:37
S
 
 
98
Jack Pullar
Wheelbase.co.uk/MGD
15:38
S
 
 
99
Jonathan Shubert
High Wycombe CC
15:39
S
 
 
100
Jake Hales
Team IG-Sigma Sport
15:40
S
 
 
101
Peter Tadros
In-Gear Quickvit Trainsharp RT
15:41
V
 
 
102
Glyndwr Griffiths
Bristol South CC
15:42
S
 
 
103
Richard Cartland
Team Corley Cycles
15:43
S
 
 
104
Liam Holohan
Team Raleigh - GAC
15:44
S
 
 
105
Connal Yates
In Gear Quickvit-Trainsharp RT
15:45
S
 
 
106
Ian Bibby
Endura Racing
15:46
S
 
 
107
Robert Gough
Arctic Sram RT
15:47
S
 
 
108
Gunnar Gronlund
RST-Trigon
15:48
S
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials